Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A

Ludzie czy macie jakis sposób na PALACE gardło, a właściwie chyba krtań? Strepsilse z miodem i cytryną i inne takie w aerozole nie pomagają. Teraz to już normalnie parzy. :-( Dziś nie pośpię przy takim diabelstwie. :mad:

Filiżanka ciepłego mleka z łyżeczką masła.

W moim przypadku żeby przeszło obowiązuje mnie: zakaz picia napojów gazowanych i kwaśnych soków.

Z tych do ssania to pomaga mi herbitusin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelka ssij wit A+E, znaczy rozgryźć ją trzeba... Może być ssana oliwa z oliwek... nawilża gardło i tak nie piecze...

To tak jakbyś paląco/piekącą twarz posmarowała kremem...

Na przeziębienie sok z czarnego bzu, malin, miód z cytryną , na zatoki , katar bóle kapusta biała liście potłuczone (okłady), na katar cebula pokrojona i wdychać.. ale nie używać jej później do gotowania, wyrzucić koniecznie...

Sposobów jest mnóstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCHANI, SZYKUJCIE FANTY:)

 

Przekażcie informację o aukcji dla Stefka i Damiana , komu się da:)

pełna mobilizacja:)

 

Madre głowy zaproponowały 1.X jako dzien rozpoczęcia aukcji.

Pisze zaraz do Redakcji

 

CZAS MOBILIZACJI PRZEDAUKCYJNEJ!!:)

 

rozumiem, ze aukcje tak jak wtedy na samym poczatku?

bo co nieco ominelam :(

 

buziaki dla Franka, no i oczywiscie Natalki (mam nadzieje, ze nie przekrecilam imienia starszej siostry) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyję. Pan Bóg mnie wciąż na poprawkę zostawia.;-) Wiecie, co mi pomogło najbardziej, nawilżanie takim nowym czymś nazywa się Pneumowit Sept. W smaku jak dla mnie bardzo wymiotne; -) ale da się wytrzymać. A nawilża super.

Co prawda, pewnie po tylu tego, co ja zjadłam, wypiłam i napsikałam, to coś musiało zadziałać.

Aguś mówisz 1.-ego, o rety, to już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo:)

 

Kochani, wszystko pod kontrolą, choć mało piszę, ale to dlatego ze troche się dzieje u nas.

 

Plan jest taki:

 

aukcja rusza 1.X

Edzia otwiera wątki (jutro napiszę tekst)

Żoną zaufania jest Agduś, mężem zaufania jest Jamles.

Wierzę, że zgłosza się dobre dusze gotowe im pomóc:)

Ja jestem panią prezes i ino pokazuję palcem co kto ma robić..;-) :p:wiggle:

 

:goodnight:

Edytowane przez AgnesK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś czytałam na blogu, same dobre rzeczy, tak trzymać!

 

U nas zabieg przeszedł ok, pani dentystka powiedziała, że Stefek ma bardzo dobre zęby, żeby tylko się nie ślinił, to nawet kamień by się nie zbierał.

Pan anestezjolog powiedział, że jak rurkę wkładał, to dużo wydzieliny Stefek ma i, że jemu tą wydzielinę trzeba odsysać, bo on sobie z taką ilością nie radzi i dlatego co jakiś czas zaplenia ma. Jakoś naszemu lekarzowi nie przyszło to do głowy, mimo tego, że wciąż mówię, że Stef sobie nie radzi z wydzieliną. Mam iść do niego po skierowanie na to coś do odsysania, potem w hospicjum mi pokażą jak to sie robi i będziemy odsysać.

Mało tego, jak powiedziałam, że Stefek ma takie dni, kiedy po obudzeniu nie siusia kilka godzin, to powiedział, że będę musiała się nauczyć go cewnikować. Wygląda na to, że będziemy w domu mieć szpital już na stałe. Trochę mnie to zmartwiło, nie powiem, ale zobaczymy, może martwię się na zapas.

Po powrocie do domku, Stef dostał jakiś drgawek i temperaturę, teraz po paracetamolu spadła, ale Stef jest wciąż nie swój. Zobaczymy.

Aukcja przed nami, jest też powód do radości, prawda?! Dziękujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, Żelciu, że już po zabiegu. Z tą wydzieliną to Damian ma podobnie, nie potrafi odkrztuszać i nieraz ciężko mu normalnie zjeść posiłek. Dotąd żaden lekarz nie wpadł na to, by nauczyć rodziców odsysać to świństwo. Chyba trzeba poprosić...

 

Cieszę cię bardzo, że będzie aukcja:)))

 

AgnesK, przepraszam, że wcinam się z innymi tematami w ten Wasz, ale zapewniam, że codziennie glosuję na blog Frania i podczytuję go oczywiście, kibicując zza krzaczka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amonite, Ty nie przepraszaj! Toż to dla nas zaszczyt:hug:

 

Żeluś, Fundacja TVN dofinansowuje zakup sprzętu. Pisz do nich od razu na początku roku - w miesiąc dostaniesz odpowiedź i bedziesz mogła kupic ssak. Takie ustrojstwo kosztuje 2-3 tys.

 

A ja z fotka Franicika wpadłam, dawno go tu nie było:)

 

Panicz wieczorem..;-)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/8fPVjjsGo84yIUvvJX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...