Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

IgE swoiste mówi mi. To są badania przeciwciał swoistych dla danych alergenów. Badanie oznaczane w krwi. W zasadzie robi się jeżeli nie da się zrobić prick testów (skórnych) z powodu, dajmy na to wysypki, groźby silnej anafilaksji. Badanie mniej czułe, choć bardziej swoiste, dlatego czasem robi się dla potwierdzenia pricków. Ale ono nie służy do potwierdzenia astmy a jedynie uczulenia na konkretny czynnik. A jak się jest uczulonym, to można : mieć asmę/ mieć atopowe zapalenie skóry/ mieć rhinit / nie mieć nic/ mieć wszelkie objawy z powodu obecności alergenu, którego akurat nie ma w naszym panelu testowym. Oczywiście, jak coś wyjdzie, to fajnie, bo się wie, czego unkać no i można sobie prognozawać (mniej więcej) przebieg. Ale jak nic nie wyjdzie, to nic nie znaczy, bo najczęściej po prostu alergenu nie było w panelu. No i to, że coś wyjdzie to nie znaczy, że za pół roku nie wyjdzie coś innego, bo alergie są często wieloważne (multi alergenowe).

Więc upieranie się przy testach uważam za bezzasadne. Rozumiem, że pan dr ma wyniki niejednoznaczne i ma nadzieję, że te IgE mu potwierdzą uczulenie, ale uczulenie wcale nie musi być IgE zależne...

Jednym słowem moja Zuza ma AZS ale testów jej nie robiłam, mimo, że mam poradnię alergologiczną u mnie w pracy i koleżanki, które jej zrobią całą diagnostykę za free i od ręki. Ale po co??

IgE swoiste poinien zlecić alergolog / pulmonolog. Nie wiem, czy są na NFZ, to są drogie badania.

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy juz rejestracje opolską:)

Jeszcze ino dowody i prawa jazdy.

 

Strasznie mi jakos tak nieteges, bo znajoma mama córeczki z autyzmem (Dorota mama Zosi - dla tych, którzy się orientują), dokonała dzis ostatni wpis na blogu. Przez zawiść ludzka, intrygi i pomówienia. Straszne to jest, kurcze:( Czasem przeraża mnie ta wirtualna rzeczywistośc, wiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś,

IgE jest refundowane, wiem bo miałam robione ze skierowania od pulmunologa

IgE całkowite, czy swoiste? Całkowite na pewno, swoiste nie wiem. Kiedyś było ale dawno temu, teraz nie mam wiedzy, choć jak ci zależy, to mogę tą wiedzę zdobyć w poniedziałek.

 

 

A zawiść wirtualna jest taka sama, jak zawiść realna. Tylko w realu ci nikt nie powie wprost, bo się boi. Za to obgada cię do koleżanek, dyrektora itd. Wirtualnie mniej się krępują....

 

ja dziś weszłam do pracy i widzę, że wita mnie koleżanka wyjątkowo serdecznie, od razu mi się nasunęło - co zmalowała w sensie jak bardzo mnie obgadały lub ile mi chciały zaszkodzić... Im serdeczniej, tym miały lepszy fun ;)

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja dziś weszłam do pracy i widzę, że wita mnie koleżanka wyjątkowo serdecznie, od razu mi się nasunęło - co zmalowała w sensie jak bardzo mnie obgadały lub ile mi chciały zaszkodzić... Im serdeczniej, tym miały lepszy fun ;)

 

 

cholera, a ja głupia całe lata myślałam,że mnie lubią :bash::bash::bash:

 

 

katary i zalegania poszły precz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa..... ajlawju;-)

 

Agdusiu, poliklinika czyli przychodnia przy wojskowym? Pewnie tam wyladujemy w przyszłym tygodniu jak już będziemy na miejscu.

 

Nici z wieczornej wizyty w domu.

Przeprowadzka trwa - zamówiona firma spóźniła sie, potem faceci zaczeli tak wynisic meble ze je pouszkadzali, wlascicieli sie wscieki i pogonili firmę. Zaczęli załatwiać kolejną, Jak R zadzwonił o 17 to byli w srodku przeprowadzki. Wczoraj R dostał klucze do domu, więc spokojnie może o 4 rano ruszac w trasę do starego domu po meble i kartony. Do rana dom bedzie opróżniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj R dostał klucze do domu, więc spokojnie może o 4 rano ruszac w trasę do starego domu po meble i kartony. Do rana dom bedzie opróżniony.

 

 

Bój się Boga,biedny R.

 

;)

Ale ja Ciebie naprawdę serdecznie witam.. nawet Twój ślubny zjebke dostał, że wpadł bez Ciebie....

 

o czyli ślubnego mego nie lubisz :lol2:

 

ale chociaż jawnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niiieeee no lubię.... tylko on dostał zjebke, że Ciebie nie przywiózł....

No i wychodzi, że przez neta łatwiej mi to wychodzi...

 

 

Aga. a musisz R aż o 4.00 wysyłać....?????????

Dwie godz później nie mogło by być?

I komu to te meble tak skiereszowali?????? Wam czy tym co sprzedali Wam dom, czy tym , którzy kupili...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera, a ja głupia całe lata myślałam,że mnie lubią :bash::bash::bash:

 

 

W pracy??? W pracy każdy patrzy, czy nie zarabiasz 10 zł więcej od niego lub czy szef cię nie wyróżnia, czy bron boziu ktoś nie musi twojej pracy zrobić czasem... Kolegów z pracy się nie wybiera, są tacy, jacy są.. Pełen przekrój Polskiego Społeczeństwa, lizusy i przyzwoici, wazeliniarze i honorowi. Może niektórzy cię lubili, ale ja zawsze wolałam, żeby mnie szanowali a nie lubili ;)

 

 

Malka, jak to jest, ja tyle piszę a mam niecałe 8 tyś postów a ty 18!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, ale sałatka, ledwie wątki poparowałam:)

 

Meble pouszkadzali tym naszym sprzedającym, nasze jeszcze w garazu w domu.

R leci o 4 bo o 8 firma przeprowadzkowa pod domem bedzie a wczesniej R musi zabrac nasza pralkę z JG i pozbierać sprzęt od sąsiadki (w garażu ino meble i kartony mamy).

O 4 bo on "nie bedzie nikomu d zawracał i u kogoś nocował":rolleyes: no komments

Musi być tak rano bo załadunek potraw, droga do Opola też, rozładunek tez a kierowca musi wrócic przeca jeszcze.

 

Gile zmniejszają się. Szczególnie fajnie jest jak Franc sie wkurzy ryknie, potem musi pokaszlec, zagili się..i tym staropolskim sposobem dziecie samo oczyszcza sobie drogi oddechowe. Głosno ale skutecznie.

 

Chciałam napisac post na blogu ale nie napisze już. Koniec. Teraz tylko Opole, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy??? W pracy każdy patrzy, czy nie zarabiasz 10 zł więcej od niego lub czy szef cię nie wyróżnia, czy bron boziu ktoś nie musi twojej pracy zrobić czasem... Kolegów z pracy się nie wybiera, są tacy, jacy są.. Pełen przekrój Polskiego Społeczeństwa, lizusy i przyzwoici, wazeliniarze i honorowi. Może niektórzy cię lubili, ale ja zawsze wolałam, żeby mnie szanowali a nie lubili ;)

 

 

Malka, jak to jest, ja tyle piszę a mam niecałe 8 tyś postów a ty 18!!!

 

W pracy to ja pracowałam, a nie zawierałam przyjaźnie:)

Myślałam raczej o takiej szczerzącej sie na powitanie Arnice, albo innej AgnesK ;)

 

Jesteś dzis drugą osobą, która zwraca uwage na ilość moich postów :oops:

to chyba znaczy,że powinnam gadulstwo forumowe przystopować :oops:

O matko, ale sałatka, ledwie wątki poparowałam:)

 

Meble pouszkadzali tym naszym sprzedającym, nasze jeszcze w garazu w domu.

R leci o 4 bo o 8 firma przeprowadzkowa pod domem bedzie a wczesniej R musi zabrac nasza pralkę z JG i pozbierać sprzęt od sąsiadki (w garażu ino meble i kartony mamy).

O 4 bo on "nie bedzie nikomu d zawracał i u kogoś nocował":rolleyes: no komments

Musi być tak rano bo załadunek potraw, droga do Opola też, rozładunek tez a kierowca musi wrócic przeca jeszcze.

 

Gile zmniejszają się. Szczególnie fajnie jest jak Franc sie wkurzy ryknie, potem musi pokaszlec, zagili się..i tym staropolskim sposobem dziecie samo oczyszcza sobie drogi oddechowe. Głosno ale skutecznie.

 

Chciałam napisac post na blogu ale nie napisze już. Koniec. Teraz tylko Opole, nie?

 

No dobra, uznaję,że nie pastwisz się nad R ;) ze on tak sam z dobrej woli o 4 będzie jechał.

 

Aga, czy Ty też odpuszczasz blog :o

 

A Franciszek jak zwykle zaradny jest , ryk, kaszel i po gilu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...