Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Neuro..żyyyyleta

France spacyfikowała szybko

Dupeczek mały pokazał wszystkie swoje umiejętności społeczne - płacz, krzyk, rzut na podłogę, łapy do buzi..ale nie z ta ciocią takie numery

15 min i się uspokoił

Baradzo mi się ta ciocia podoba:)

Powiedziała, ze terapia będzie trudna. Może nawet będziemy chcieli zrezygnować, bo ona nie głaszcze po główce tylko pracuje.

Bardzo spokojna, zrównoważona, do Frania ciepła ale stanowacza

Podoba mi się

Droooooga. 90 zł za spotkanie

Ale dobra. Powiedziałam ze nie chodzi nam zeby znaleźć kogoś 10 zł tańszego tylko zeby pomogła Franiowi i zeby on zaczął mówić

Na to powiedziała, ze to szybko nie nastąpi.

No ja tak sobie wyobrażam...

Nasze spotkania będą w piątki o 9.

Boże, zapłacimy każde pieniądze (niemal) byłe Francyś zaczął mówić..

 

o 12 Prodeste

o 15 zdajemy mieszkanie

 

lec e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

trzeba klikać na blog Frania - odnośnik w stopce wiadomości AgnesK

 

kurczę...spadliśmy na III miejsce.....już nie mam pomysłu kogo jeszcze mogę zaangażować w klikanie.....

 

Dopiero dzisiaj dowiedziałam się o klikaniu:bash:

Ale nadrabiam -

Zobaczcie czy można zrobić tak, aby klikać kilka razy dziennie - za każdym razem musimy wyczyścić pliki cookies ( wchodzimy na narzędzia, opcje internetowe, zakłądka ogólne, historia przeglądania, usuń i tak zaznaczamy cookie), Kiedyś tak robiłam przy okazji innej akcji a na tym komputerze w pracy coś mi nie działa.

Edytowane przez Kendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga.. tak myślę.. dobra neurologopedka nie jest tania.. Niestety...

A jak młode zacznie gadać.. to kiedyś powiesz tak jak my czasami.. Pomilcz człowieku...

Młodemu się buzia nie zamyka wcale...a wcale.. Nie mówił do 4,5 roku...

Będzie dobrze, bo młody coś tam wypowiada.. Emil mówił tylko Y, Yyyyy , Yyyyyyyyyyy.. każde Y co innego oznaczało i nic więcej...

 

 

Mieszkanie zdane..? Pewnie tak...

A jak w domku???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, tyle się dzieje u Mirka, ze całe popołudnie i wieczór tu nie zagladałam:)

Akcja dla dziewczynek + dla Nelci..kurcze, jakie to niesamowite miejsce, nie?:)

 

Arnika, ja sobie zdaję z tego sprawę. Chwała Bogu, że subkonto Franek ma ponad 2 lata już, że nie jestesmy na poczatku drogi.. 1% wpłynął, Allegro leci.. Jakoś sie kręci. Chwała Bogu. Dlatego możemy płacic te 90 zł, bylebym kiedys powiedziała Franiowi jak Natce 10 x dziennie: "pomilcz dziecko chwilę"..

 

Cały czas sprzątamy i rozpakowujemy się.

Nie jest to prosto bo trza malować.

wiercić niemożemy bo pogoda do d i z Fr nie wyjdziemy.

Mieszkanie zdane. Kaucję dostalismy z powrotem:)

 

Narazie podstawowym minusem szeregówki jest dla nas fakt, że jest ona trochę jak komin. Odgłosy z dołu strasznie ida do góry. Tego nie znamy z domu. Poza tym drzwi kiepsko tłumia dźwięki. mam nadzieję że jak popowieszamy na ścianach obrazy, to zrobi sie ciszej.

Sąsiedztwo ciche, spokojne. O 21 syn sasiadów chodzi spać, bo slyszymy jego płacz, za to sąsiedzi kilka razy dziennie słysza Franiowe okrzyki.

 

Dziś w Prodeste długo rozmawiałam z terapeutka Frania o krasnalu. Także o tym moim niezaakceptowaniu diagnozy.

Trochę rozmawiałysmy o mechanizmach obronnych itd. Powiedziała mi tez, żebym pamiętała, że Franek ma ogromny potencjał i że bardzo dobrze rozumie mowę. Fakt rozumienia mowy jest tutaj bezcenny przy jego zaburzeniach. To też podkreslała dziś neuro. Mówiła, ze krasnal fajnie reaguje itd

Tylko te krzyki..Czasem na głowę dostajemy po prostu. Terapeutka poprosiła zebysmy koniecznie przeprowadzili te diagnostykę w kierunku epi, zeby oni wiedzieli jak daleko moga pójść, zeby młodemu krzywdy nie zrobić.

Ostatnio na terapii Franek 3 x miał istne ataki krzyku/histerii. pierwsze pytanie: jak u niego z epilepsją.

Maamy Wawe w planach w lutym. Dzis miałam dzwonić w sprawie terminu. Zapomniałam.. Zadzwonię w poniedziałek.

Poprosiłam tez o sprawdzenie mozliwosci podesłania tu wolontariuszki , ze dwa razy chociaż jak ja bede w pracy. Żeby R mógł do końca rozpakowac kartony. Moze pogoda byłaby ok i poszłaby z Fr na spacer? Wtedy R powierciłby wsio.

Już jest coraz bardziej po naszemu..powolutku

Musimy tylko zrobić górną łazienkę. Ale to z czasem.

Powooolutku.

To chyba wsio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa Rozpakowywanie trwa strasznie długo ale tez i dlatego że R od kilku dni skręca meble. Ja wtedy zajmuję sie Franiem.

taka robota-nierobota. Wpienia mnie to strasznie, bo chciałabym to wszystko jakoś ogarnąć.

Teraz Fr już spi, miałam tyyyle zrobic. Skończyłao się na rozpakowaniu 3 kartonów. Potem siedziałam z N , gadałam, robilysmy torta na jutro (imieniny N i zaległy tort urodzinowy N), teraz powinnam pracowac a gadam z wami;-)

Boże, zaraz północ!!! Jak mnie wieczór wkurza! Tak szybko czas wtedy ucieka!:-)

 

Gdy ktos sie zajął Franiem, wszystko poszłoby nam 10 x szybciej. Ale nie rozdwoimy się.

I tak idzie nam nieźle.

R chciał dzis opróżnic garaz zeby auto schować, ale jeszcze nie udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musiałem tu zajrzeć do Ciebie na chwilkę. Dzięki Aga za wsparcie, oj ja dużo informacji jeszcze będę od Ciebie wyciągał. Prace nad blogiem trwają. Na pewno będę też chciał założyć aukcje charytatywną i tutaj będę potrzebował twoich cennych rad, ale o tym później.

 

Powiedz jak się mieszka, pokaż jakieś fotki, daj też się pocieszyć twoim szczęściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano moja pani profesor ciągle mnie spotyka i mówi, że pamięta ale... nie naciskałam jej a chyba zacznę. Problem w tym, że do naciskania jej ja muszę mieć w pracy dużo czasu (żeby z nią pogadać) a ja tam ostatnio w piętkę gonie. Teraz już pacjentów mniej (kontrakt się skończył) więc będzie łatwiej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom otorcony i oszampaniony;-)

 

Była u nas znajoma do tej pory wirualnie rodzinka z chora na mukowiscydozę trzylatką.

 

I byłam z Natka na kawce i ciachu, i na spacerku i kilka obrazów zawiesiłam:)

 

I Ra powiercił trochę jak mna spacerze byłam z robaczkami:)

 

wieczorem będą zdj ecia bo teraz musze prace posprawdzac i przygotowac sie do jutrzejszego wyjazdu do pracy. Ale fotki będą:)

Z NARZECZONĄ!!!:)

 

Ewa, chodzi Ci o zapisy EEG Frania? Już nie chciałam Cię męczyć..

 

Mirek, mielismy dziś urwanie głowy, ale fajny dzień. Chyba jednak lepiej napisze do Ciebie maila.

W każdym razie z aukcjami chętnie Wam pomogę:)

I nie tylko oczywiście:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na spacerku

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/yXi5a9DE5ohSEaRTRX.jpg

 

(to dowód że mieszkamy na początku/końcu Opola). Fajnie tu, cicho i tak wiejsko:)

 

Franiowa narzeczona (to niewiarygodne jak pieknie Franek zaakceptował Emilke i jej rodziców!!! Nie pamiętam, naprawdę, kiedy ktos u nas był z dzieckiem i było tak ...NORMALNIE)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/iD704cholU8NkWjrwX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kącik Frania w saloonie.

No i typowa pozycja Frania przy leżeniu na brzuchu (nasz p Radek od SI /bobatkowiec/ jako pierwszy powiedział, ze go ta pozycja w ogóle nie dziwi; wg niego młody kompensuje sobie napiecie)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/4WcK4v54bDnoBr1NGB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówiłam Ci już - tych dwóch buziaków roześmianych trzeba mi dziś było. :yes:

Jak fajnie czytać, że robi się NORMALNIE. :D

Za chwilę zrobi się NUDNO i wtedy to dopiero będzie laba!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...