Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

p.s. Czy ktoś z Was zna się na psiakach??? Moja sąsiadka ma wilczura. Jesoo co to za szczekacz!!! Nadaje najlepiej po nocach, a jak zacznie to potrafy i z pół godziny bez przerwy. Stefek, wiadomo, nadwrażliwośc słuchowa, budzi się i po spaniu. :mad:

Czy da się takiego psa jakoś nauczyć czegoś? No czemu ona się tak drze wciąż? I na co kurka tyle szczeka???

 

Żelka zmartwię cię - owczarki niemieckie mają darcie japy w genach. Były w tym celu hodowane - mają zauważyć najmniejszy ruch i zaalarmować...

Darcia da się oduczyć ale jest to długi proces wymagający sporego zaangażowania.

Z metod przeze mnie wypraktykowanych, najbardziej sprawdza się lanie wodą - gdy pies się drze lejemy go wodą z węża lub np z pistoletu na wodę. Szybko zrozumie że darcie japy kończy się nieprzyjemnie.

Nocą i w dodatku zimą trochę trudne do zrealizowania.

Z mniej humanitarnych są obroże antyszczekowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oj,Żelko,chyba Cię zmartwię ,bo jak ten pies nauczył się chapać to odzwyczaić go będzie trudno:(Mam na uliczce 3 owczarki-przestają szczekać tylko przed burzą-wcześniej niz my słyszą grzmoty i okresie fajerwerków.Boją się wystrzałów.Koledzy mojego syna ,wiedzą że trafili do niego bo nigdzie indziej tak psy nie szczekają."twój " szczeka bo słyszy kota ,zająca,innego psa nawet daleko,bo mu się wydaje ,że słyszy albo wyje do ...księżyca.A rozmawiałaś o tym z sąsiadami?Ja się zastanawiam zawsze jak to jest ,że taki pies nie przeszkadza spać czy mieszkać właścicielom?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najważniejsze - mieszam w kociołku wiedźmowym, żeby wszystko z maleńką Małgosią dobrze było. :stirthepot: :stirthepot: :stirthepot:

Myślę, że ciocia wiedźma, czyli ja, da radę i wszystko będzie ok!

 

Po wtóre - Żelciu, nie jest źle, są sposoby. :D

Zobacz TUTAJ.

Zakładasz toto na swoim płocie, tam gdzie pies najczęściej szczeka i powinno pomóc, jest humanitarne bo po prostu wydaje bardzo nieprzyjemny dla psa dźwięk (dla ludzi na niesłyszalnych częstotliwościach) za każdym razem, kiedy pies zaczyna szczekać.

Bez wojny z sąsiadami, bez kłopotu, bez paskudnych zachowań wobec psa.

Będzie dobrze! :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety, idę czytać co ta Depsia mi tutaj podała. Dziś w nocy darł się jak nie wiem co, od rana spokojniutki jak.., nie wiem co.... :lol2:

 

a widzieliście to

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210342-Fundacja-albo-Stowarzyszenie-Pomagających-Forumowiczów-dobry-pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem DPS, czy sąsiedzi będą chciali to kupować, bo może im chodzi o to aby taki pies szczekał i by się go bali ew. nie dobry ludzie... A ja jak zamontuje, to też potem będę winna jakiegos włamania, bo pies nie szczekał? Kurka, jak to jest? :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABSOLUTNIE nie jesteś winna włamania.

Raczej, gdybyś chciała, to są siedzi winni zakłócania ciszy nocnej, straż miejska może ich skasować mandatem, policja też.

Bez żadnych oporów kupuj i montuj, kochana, bo wścieku dostaniesz albo się wykończysz.

Wiem, co gadam, bo naszego sąsiada pies też taki głupi.

Na szczęście sąsiad stara się trzymać go w chałupie.

Ale i w ciągu dnia podłe bydlę żyć czasem nie daje. :sick:

No to my jemu tym...

Teraz przynajmniej nie podchodzi do samego płota, żeby obszczekiwać nas bądź naszych gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, cud przepisy:)

Na Wigilie chciałam wyciagnąć srebra rodowe przekazane mi przez ś.p. babcię Helenę, ale wyglądaja strasznie.

Już nie będą.

 

WItam. Zaglądam tu często, ale rzadko się odzywam. Perfekcyjną panią domu nie jestem - ale na babcine srebra mam przepis - do miski lub zlewu włożyć zwykła folię aluminiową, na to srebra (nawet razem ze sztućcami ostatnio położyłam srebrną biżuterię), posypać dobrze zwykła solą kuchenną, zalać gorącą wodą i przykryć drugą folią. Po kilku minutach srebro jak nowe - nawet nie trzeba już polerować. Naprawdę działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelka, niestety tylko rozmowa z właścicielem i prośba grzeczna, czyby nie mógł psa na noc brać do domu... ja też mam szczekaczy na osiedlu, głos niesie daleko, najbardziej słyszę tego zza trzech ulic. Tak akurat niesie. Ten antyszczekacz sprawi, że nie będzie szczekał pod twoim płotem ale będzie trochę dalej a słychać tak samo.

Jak się nie da załatwić z właścicielem, to trzeba poczekać do lata i zacząć tresować wodą. Przez płot ;)

 

Przez te psy to ja całe lato śpię przy zamkniętych oknach. Opuszczone rolety to norma. A słychać i tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat właściciele to bardzo dobry i porządny ludzie. Oni też już mają dosyć tego szczekania ale nie wiedzą co z tym fantem zrobić. Budzą się po kilka razy w nocy i idą patrzeć czemu ona tak szczeka. Ja tak sobie myslę, choc nie znam się na psach i ich wychowaniu, że problem jest w tym, że ten psiak od małego był chowany w domu, tam też spał i dopiero jak miał rok czy ile, dostał budę i teraz jest na zewnątrz, czasami wpuszczany do środka. Mi się wydaję, że faja buda, ale lepiej razem z rodziną tak jak była nauczona od małego. ;-) Ale mogę nie mieć racji, bo kompletnie się na tym nie znam, tylko tak sobie mysle, ża ja tez bym szczekała by mnie puscili do domu. :lol2:

 

Aga, co Ty się tutaj rozbawisz jak wejdziesz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelcia, to poproś, żeby do korytarza brali. Wytłumacz, że ochrona to i tak żadna, bo jak złodzieje czy inni bandyci przychodzą, to i tak najpierw psa trują albo gazem traktują, więc lepiej sobie alarm założyć. A pies niech sobie w domu śpi, to szczekał nie będzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam owczarka niemieckiego, od zawsze chowanego na dworze. I nasza Kora też szczeka w nocy. Ona po prostu rozmawia z innymi psami we wsi. Ile razy mój maż z nią w nocy rozmawiał, żeby przestała :lol2: Ja się po prostu do tego przyzwyczaiłam, słyszę ją, ale nie przeszkadza mi to w zasypianiu. Ale wrażliwe ucho rzeczywiście może mieć problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochani:)

Melduję ze dojechałam:)

 

Jutro Natka ma w nowej szkole jarmark świtąrteczny, na którym spiewa:)

Potem wywiadówka (balans musi być;-) )

I dziś zaprosiła Natę jej nauczycielka od w-fu, ma córkę rok starszą, mieszka dwa numery dalej, w naszym ciagu szeregówek. nata najpierw sceptyczna, el poszła.

Wróciła przeszczęśliwa!:) Ma już 2 kumpele (córke pani od wfu i kolezanke córki) w szeregówkach:)

Bosssko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję,że nie usłyszę Natki:(

Aga,wszystko Wam się poukłada a Natka wpisze się w Opole prędzej niż myślisz,a w zawieruchy pani od w-f podrzuci Natkę do szkoły.Szeregówki to małe fajne społeczności,takie podwórkowe.Jasne,wszystko zalezy od ludzi ale bywa fajjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...