Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

ziaba, AgnesK nie dziękuję. Fasolka na razie ślicznie rośnie a łożysko mam nadzieję pójdzie w górę... I tej wersji będę się trzymała. Na razie szyjka trzyma, ale poprzednio w 24 tyg już nie trzymała zobaczymy. Najwyżej życie rodzinne przeorganizujemy. Najtrudniej będzie dzieciom. Bo dot ej pory za taksówkę robiłam. Na razie mam oszczędzający tryb życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozmawiałam dziś z panią dr. Prosiłam, źeby załatwić wszystko za jedną wizytą, bo śniegi, drogi jakie są, każdy wie, ale nie zgodziła się.. Powiedziała, że... nie musze przyjeżdzać.. Kurcze, to tyle znowu w temacie empatii... Szkoda mi ciągać tyle razy krasnala do Wrocławia i narazac go niepotrzebnie na kontakt w poczekalni z innymi ludźmi, ale..chyba nie ma wyjścia. Ale może jednak do czwartku pani dr zmieni zdanie? Fajnie by było.

 

 

Agnes, nie mogę się powstrzymać 8) :wink:

Co druga pacjentka, która dzwoni umówić się na badanie, prosi czy można wszystko na raz, bo ona jedzie 50 km, bo syn pracuje, bo nie ma kto przywieźć. Agnes, ja też bym tak chciała. Dla mnie to też byłby komfort - jedna wizyta, wychodzi z diagnozą. Ale ja muszę zrobić ze 4 różne badania a NFZ płaci za JEDNO dziennie!. I wtedy już nie płaci za wizytę u mnie! CZyli ja za darmo i trzy badania za darmo. To z czego mi pensję zapłacą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes, nie mogę się powstrzymać 8) :wink:

 

No to i ja :D

Popełniłam grzech niedomówienia :D

Mówiąc o załatwieniu wszystkiego za jednym zamachem miałam na myśli badanie i podanie synagisu, czyli tak, jak to do tej pory było robione. Pani pielęgniarka, z którą rozmawiałam dzień przed rozmową z pani dr, powiedziała mi, że pani dr chce rozłożyć to na dwie wizyty: na jednej tylko badać dziecko, potem umawiać na kolejną wizytę, badać już tak na szybkiego - osłuchać czy jest zdrowe - i zlecić podanie synagisu. To pani pielęgniarka powiedziała mi, żebym zadzwoniła do pani dr i poprosiła, żeby jednak podać małemu synagis już po pierwszym badaniu, bo droga daleka i przy tych warunkach itd. Zadzwoniłam, rozmawiałam i usłyszałam, że argument o warunkach to żaden argument, bo wiele dzieci dojeżdża.. Sądzę, że takie postępowanie miałoby sens, gdyby okazało się, że dziecko jest np przeziębione, ale tak?.. Nie pojmuję.. Po co targać dzieci dwukrotnie..?.. Po co narazać na zarażenie w przychodni?? Dziś ponownie rozmawiałam z panią pielęgniarką i spytałam czy w ciągu tych kilku dni coś się zmieniło (tym bardziej, że pani dr przyjmuje tylko 2 dni w tygodniu), pani piel powiedziała, że nie, że pani dr chce to podzielić na dwie wizyty. Przy okazji dowiedziałam się, że pierwsza wizyta jest wizytą weryfikacyjną... :o

Zadzwoniłam już do siostry, żeby spytała w klinice w Szczecinie czy jest tak samo. Napisałam też do znajomej lekarki z IMiDz w Warszawie. No może NFZ nagle chce podwójnie badać dzieci??

No nic to.

A przy okazji - pieprzony NFZ! Od 15.01 rozpatrują papiery!!! Ciągle nie wydali zgody na podawanie synag. dzieciom!! Co za dziadostwo! Mam taki widok przed oczami: paniusie nad kawusią w pięknych, wybudowanych i urządzonych za nasze pieniądze budynkach NFZu, przeglądają znudzone dokumentację i ciężko wzdychają nad swoim losem :evil:

 

A jutro załamanie pogody. Znowu śnieżyce :-?

 

Jutro kłucie kurczaka. Zobaczymy jak morfologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta - lekarz zawsze rozkłada ręce i mówi usprawiedliwiająco.."a co ja mogę, co ja mogę..takie mamy przepisy psze pani"

 

W systemie zachodnim własne konto osobiste jest moje , i z niego jest pobierana opłata za wszelakie usługi medyczne.Jestem traktowana jak gość z kasą.

U nas totalna odwrotność - lekarz ma pulę za łebka ( zapisanego do niego jako lekarza rodzinnego) i za każde przyjście pacjenta ubywa mu z kupki.

Walczy o życie, by mu coś jako pensja zostało.

 

Jeśli nie wiedomo o co chodzi, to wiadomo że o kasę.

O nic innego.

A pacjent ?

eee, jak go przyciśnie, to pójdzie prywatnie.

Najwyżej kredyt weźmie jak mu już straśnie zależy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Dziewczyny szkoda gadać na temat NFZ.

Szkoda waszych nerwów. :wink:

Niestety wszystko musi sie układać i zazębiać ale w całej gospodarce .

Niestety ale co prywatne to jest właściciel i naczej to zawsze są opcje polityczne.

Jeżeli pracownik będzie decydował o wyborze dyrektora to nigdy nie będzie dobrze, a tak jest teraz w szpitalach , ośrodkach itd.

Szkoda gadać .....

Ważne że nasz Franula rośnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes

Pani dr chce mieć po prostu 2 wizyty, w tym jedną za friko. Zawsze to 70 zł a nie 35 :-? Zapewne zresztą jest to zarządzenie kierownictwa...

Dowiedz się, czy nie możesz iść gdzieś indziej, do innej przychodni np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga krew mnie zalewa na tą bezduszność :evil: :evil: :evil: ja wszystko rozumiem - NFZ jest gówniany, przepisy itd...ale czy to dyskwalifikuje tych, którzy sa właśnie dla nas - nasze zdrowie i zycie przysięgali chronić do tego aby być poprostu człowiekiem... :roll:

 

no i właśnie tak się będziesz czuć tu cały czas.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes

Pani dr chce mieć po prostu 2 wizyty, w tym jedną za friko. Zawsze to 70 zł a nie 35 :-? Zapewne zresztą jest to zarządzenie kierownictwa...

Dowiedz się, czy nie możesz iść gdzieś indziej, do innej przychodni np.

 

Ewa, nie mogę. To jedyne miejsce, w którym dzieci z dolnśląskiego będą miały podawany synagis.

Dziś zadzwonię do p dr konsultant woj. z pytaniem o co chodzi z tą weryfikacją..

 

Rano, gdy spojrzałam za okno zrobiło mi sie słabo... Mam nadzieję, że do jutra drogowcy jakoś doprowadzą drogi do porządku.

 

Wiecie co jest "najlepsze"? W Czechach Synagis kosztuje 4 tys za 100 mg!! Ja płaciłam 5120, przy czym miałam załatwione, źe apteka i hutrownia nie naliczają marży, tak więc normalnie kosztowałoby to pewnie z 5.5 tys. Skąd ta róźnica?? Jestem troche wkurzona na siebie, bo do Czech mamy max 30 min autem :-? Zawsze to 2 tys zostałyby w kieszeni.

No jestem ciekawa tej jutrzejszej wizyty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX tutaj też nie jest tak różowo :wink: tak jak pisałam nie ma systemu idealnego :roll: tutaj tez nie raz tupie nogą i sie wściekam i nic nie moge , ewentualnie udac sie do prywatnej kliniki :roll:

Aga ciekawe te różnice cenowe :o ciekawe ile kosztuje na wyjsciu z firmy farmaceutycznej :roll: Trzymam za Was kciuki i modlę sie o dobrą pogode na Wasza podróż, oby poszło gładko i szybko :wink: całuski dla Krasnalka a dla Ciebie usciski. Pamiętaj najgorsze za Wami, teraz będzie tylko lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj najgorsze za Wami, teraz będzie tylko lepiej :wink:

 

:D Wieeeeem :D Cały czas mam nadzieję, że TERAZ to już tylko lepiej może być :D

 

 

Franek zniósł tak dzielnie kłucie, ze..aż się zdziwiłam :o Niestety winiki nadal takie-se :-? Cholerna niedokrwistość. Ale porozmawiałam dziś z synem po męsku ( :wink: ) i dałam mu 2 miesiące na poprawę wyników :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj najgorsze za Wami, teraz będzie tylko lepiej :wink:

 

:D Wieeeeem :D Cały czas mam nadzieję, że TERAZ to już tylko lepiej może być :D

 

 

Franek zniósł tak dzielnie kłucie, ze..aż się zdziwiłam :o Niestety winiki nadal takie-se :-? Cholerna niedokrwistość. Ale porozmawiałam dziś z synem po męsku ( :wink: ) i dałam mu 2 miesiące na poprawę wyników :lol:

 

Franiu jest grzeczny. :evil:

 

Co to za ultimatum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...