Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak zaraz właśnie myślałam, że to Franio na bank włączył się do dyskusji o psach. :D

Franuś, kochanie, jak Ty sobie pięknie radzisz z komputerem! :hug:

Ciocie wszystko zrozumiały! :yes:

 

Co do psów - nie ma jednej jedynie słusznej racji, tak jak nie ma jednej rasy psa i każdy w obrębie rasy też jest inny.

Mam schroniskowego kundelka, nie zna łańcucha, ale do domu też go nie wpuszczamy, jeśli jest cieplej niż -10*C.

I tak jak Ania ze swoim, chodzimy z nim do lasu, na spacery, bawimy się z nim i zabieramy czasem idąc w pole do pracy.

Jest psem użytkowym, nauczyliśmy go, żeby sygnalizował, że ktoś czeka przy furtce, zwłaszcza, że nie widzimy furtki z domu, a dzwonek nijak nie chce działać, już od lat. :lol2:

Niemniej, wracając do meritum sprawy: pies nie może nocami się drzeć, uprzykrzając życie sąsiadom i uniemożliwiając im spokojny sen.

Żelka, porozmawiaj z sąsiadami i załóż bark free. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika

Nie wypowiem się mądrze w temacie psów rasowych i nierasowych, bo zupełnie nie jestem w temacie. Mój pis jest do kochania. I kochamy ja wszyscy bardzo a ona nas. Jest takim samym domownikiem jak my. Ale mieszka na dworze i nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Mnie z kolei trzęsie bardziej niańczenie prze co niektórych psiaka, zezwalanie na spanie w jednym łóżku itp. A jak już słyszę "choć syneczku do mamusi" wypowiadane w stosunku do psiaka to mnie krew zalewa :sick:

 

A co do ochrony przed złodziejaszkami... tak, jestem przekonana, że Kora biegająca po podwórku swoim wyglądem i obecnością odstrasza potencjalnych złodziejaszków. Nie mówię tu o zorganizowanych, profesjonalnych akcjach - takim nie pomoze ani pies na podwórku, ani system alarmowy. Mówię o drobnych złodziejaszakach szukających okazji. W mojej miejscowości, na moim osiedlu włamania się nie zdarzają. A mamy tu mnóstwo psów mieszkających na dworze na posesjach. Może to i przypadek, a może wcale nie.

Koguty piejące nad ranem też mamy, zaraz po drugiej stronie drogi :yes:

 

Ale macie rację w tym, że Żelcia powinna porozmawiać z sąsiadem, żeby wspólnie znaleźć takie rozwiązanie, które będzie najlepsze dla obu stron. Bo skoro szczekanie tego psa przeszkadza Stefkowi spać, a tym samym normalnie funkcjonować, to trzeba coś z tym zrobić. Ja bym porozmawiała z sąsiadem, ale właśnie na zasadzie ustalenia rozwiązania, a nie wygłaszania pretensji.

 

Franiu!

Dzień dobry Krasnalku!

Mądrze gadasz :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety Franio już do nas piszę!!! Od razu pomyślałam, że to Jego sprawka! :cool:

Co do szczekania, powiedziałam sąsiadce o zakupie tego czegoś, popytam potem co zdecydowali, choć sądzę, że jak Im nie przeszkadza, że budzi Ich w nocy, to ja będę musiala zakupic tego cudaka. :lol2:

Mój maż w nic nie wierzy, bo takiego odstraszaka na koty by to terasie i meblach nam nie siurkały, to też nie chciał kupić, powiedział, że to wszystko są naciagacze. Więc o tym dla psów nawet nie wspominam. :sick: Zobaczę, najwyżej kupię i jak nie będzie działać, to powiem, jaka ja naiwna jestem i dałam się naciagnać. Jak na razie nie znam nikogo kto z tego czegos korzysta i może potwierdzieć, że to działa.

 

Kurczę za parę dni Święta a jeszcze NIC nie mam zrobionego. stefcio chorował i wszystkie moje plany się pokićkały.

Trzymajcie się Kochani!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Franiu przypadkiem nie napisał że chciałby bardzo psa?;) moi znajomi kupili córce bernardyna i sprawę dogo terapi mają z głowy (mała ma porażenie) ale mają warunki i czas

 

Co do wilczurów nie jest zupełnie prawdą że to głośne psy one fakt są obronne z natury ale zdrowy pies tej rasy szczeka ostrzegawczo raz dwa razy żeby dać nam sygnał

Nasz był nawet tak nauczony że mogłaś wejść do domu wiecie na zasadzie puk puk cisza więc wchodzi kolega sąsiadka po cukier

ale żeby wyjść to już było gorzej musiał ktoś z nas przyjść dopiero pies się odmeldowywał było z tego powodu dużo dziwnych historii np. listonosz kiedyś stał i stał i się chyba modlił żeby ktoś wrócił

Wogóe bydlę było niesamowite żeby "nie musiało zjeść" mojej pierworodnej schodziło jej z drogi Karola w drzwi pies w nogi (kiedyś ją przyłapałam jak stuka psa młotkiem od małego majsterkowicza w głowę)

 

Z drugiej jednak strony często widzę jakieś takie psiska które szczekają non stop nie wiem co z nimi jest nie tak ale takiego psa nie miała bym zaufania

No i zupełnie nie rozumiem jak taki szczekuś może nie przeszkadzać właścicielom nie słyszą nie chcą słyszeć?

 

Buziaki zamykam pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ochrony przed złodziejaszkami... tak, jestem przekonana, że Kora biegająca po podwórku swoim wyglądem i obecnością odstrasza potencjalnych złodziejaszków.

mojemu sąsiadowi otruli już trzeciego psa :( dwa pierwsze to wilczur i bokser. Trzeci kaukaz... Teraz jak ich nie ma to pies jest w kojcu, bo się boją

Pies w domu się nie męczy, jak nie ma właścicieli to przeważnie śpi, czy w domu czy na dworze. Ale nie o to chodzi. Ważne, że jeżeli może komuś przeszkadzać, to właściciel ma zrobić tak, żeby nie przeszkadzał a nie "się przyzwyczaić" Skąd wiesz, czy obok nie mieszka ktoś z depresją, kogo ciągłe szczekanie psa popchnie do samobójstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prababka -to ja odpowiem -choć moim zdaniem nick zacny i śmiało można sie szwendać, gdzie dusza zapragnie :)

nr,na smsm może mieć nawet prywatna osoba, nie ma znaczenia -płacisz i masz.Być może fundacje za korzystanie nie płacą.Niemniej prawie1/4 wartości każdego smsa to podatek, którego w żaden sposób nie unikniemy...moim zdaniem , szkoda nabijać kasę fiskusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, wrócilismy z prodeste, otworzyłam kompa i ...mail o tytule "gratulujemy!"

matko jedyna

czytajcie

 

huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

 

będą wakacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

Mamuniu, Precel i King Kong też :lol: suuuper

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapituła przyznała 4 równorzędne nagrody - wyjazd rodzinny o wartości 3500

dla Precla, nas, Mój syn Franek i Kink Kong

5 wyróżnień po 1 tys dla Zoszki, Babci Gosi, Bogusi. Ignacówki, ja i mój brat

Maja Kropiwnicka wygrała główną nagrod einternautów - tez wyjazd o wartości 3500

!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...