Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Mam mydocalm, ketonal, tramal oraz fastum do smarowania.. dobre?

nie bardzo. mydocalm ja traktuję jako placebo, jeszcze nie widziałam, zeby to działało, ale to moze moje subiektywne odczucie. ketonal ma silne działanie przeciwbólowe a słabe przeciwzapalne a podłożem tu jest zapenie (jeżeli to rwa faktycznie). tramal - na boga, aż tak cię boli? fastum smaruj, smaruj.. Jeżeli podejrzany jest kregosłup to zrób RTg i jak nie ma nic poważnego to znajdz sobie specjalistę od MacKenzie, to taka rehabilitacja. Jeżeli coś z barkiem bardziej, to zrób USG i idź do ... lekarza rehabilitacji. Bo jak pójdziesz do ortopedy, to ci zrobi blokadę, oni to uwielbiają, najczęściej niepotrzebnie

oprócz tego zmień materac, wywal poduszkę i ćwicz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dostałam maila jako ze Francys jest onjety opieką Prod., wiec przed ogłoszeniem w necie - terminy turnusów psychoterapeutycznych dla dzieci z autyzmem. Wybralismy druga połowe lipca, bo termin ino dla maluchów (2-5 lat) - są zajęcia dla dzieci, ale i warsztaty dla rodziców! Indywidualne (rozmowy z psychologiem) i grupowe.

Jezu jak się cieszę.

W dodatku to Tatry, w których nigdy nie byłam:)

Niedaleko Czorsztyna...jejku..

Idę fotografować rzeczy na allegro. Przyspieszamy zbieranie kasiurki:)

No i ośrodek jest wpisany na listy odpowiednie więc mozemy się starac o dofinansowanie z PFronu!!!:)

Zawsze to jakieś 1600-1800 mniej do zapłacenia!

 

I duzo dziś "porozmawiaam" sobie mailowo z terapeutką Frania. Opisze to wszystko w wolnej chwili na blogu, pewnie jutro.

 

Kurcze, dzwoniłam dziś Fundacji prosząc o zatwierdzenie projektu kalendarzyka z apelem o 1%..juz jest tak późno.. A tu ze wielu podopiecznych, ze święta były itd.. Kurcz,e czas oczekiwania na refundacje to juz 2 mies! Nasza Fundacja jest super, ale terminy mnie dobijają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,powiem Ci Aga,że tym śledziem to Franio mnie nie zaskoczył. Widaż,że chłop rośnie a nie jakieś "niewiadomoco" Konkret ma być i już;)

Moje wnusie okrutnie katarkowe,złapały od nas chyba.Po nas jeszcze coś łazi i nie chce iść precz Przytulasy zostawiam:hug:!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu dzis ruch, jak na lotnisku:)

 

A u nas znowu dobre wieści.

Dwie:)

1. Franc zjadł CAŁY obiad: kotleta, ziemniaki, mizerię (!!!!!!!!!!)

wczoraj jakieś 2 łyżki ryżu zapiekanego z jabłkami:)

 

2. Dziś dostałam telefon.

Od nastepnej soboty mam 4 godziny korepetycji z niemca!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdzieś do maja-czerwca. Alez się cieszymy!!!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, napisałam o tym, bo temat nam jest bliski bardzo. Zdaję sovie sprawę z tego, że na bank chodzi o kasę, to jest jasne dla mnie. Ja patrzę na to wszystko od strony praktycznej. Franek był w sumie u 3 lekarzy rehab, wszyscy w CZD. Pierwsza wróżyła mu mpd, i to bankowo (Żelka pamięta), druga była fantastyczna. 2 wizyty u niej były najlepsze i najsensowniejsze. Odeszła z CZD. Objęła nas leczeniem 3. Przez bodziaka sprawdzała stan kręgosłupa Frania (wsio ok), kazała kupic buty specjalne i wręczyła mi ulotkę owych butów "własnie wczoraj przedstawiciel mi zostawił). Sama wiesz, ze tak jest w kazdym zawodzie Ewa. W każdym. Jesli jednak pomyslę, że Franc miałby pracowac zgodnie z zaleceniami wydanymi przez tą ostatnia pania dr to...zimno mi się robi. I dziekuje Bogu (i Malce), ze znalazła się Natalia, nasza ex rehab. Wiem ze są rózni lekarze i różni rehabilitanci.

ja po prostu nie widze żadnej korzyści z proponowanych zmian w ustawie.

I tak, pisze to jako laik, osoba spoza środowiska dr-rehab. I wiem tez, co pisza i mówia znajome mamy wczesniakowe o wizytach u lekarzy neuro i rehab. Sama też wiesz. Nie wiem wprawdzie jakie narzędzie kontroli miałoby pójśc za ustawą, jak ustawodawca chciałby kontrolować wypełnianie zapisów ustawy. Czy to by był kolejny martwy przepis?

Ewa, nie gniewaj się, że tak pisze. Ty jesteś cudowną, mądrą lekarką i bardzo Cie i Twoje zdanie szanuje. W kwestii powyższej zdanie mam jakie mam. Wszyscy chcielibyśmy zeby było inaczej, żeby dostep do rehab był inny, ale jest jak jest.

Nie wierzę ze jakiś zapis ustawowy to zmieni na lepsze. Po prostu nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zgłosiłam Frania na turnus psychoterapeutyczny z udziałem speców z Prodeste.

ogloszenie w necie bedzie dopiero 15.01, mu jako podopieczni dostajemy info wczesniej.,

Chcemy pojechac wszyscy bo sa tez zajecia dla rodziców i grupa wsparcia.

A ja się ciesze jak dziecko, bo to w Tatrach, w których nigdy nie byłam.

 

A wygrana w "na jednym wózku" to...Karpacz!!!:)

Chyba poprosze ich zeby nam się do turnusu dorzucili:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, ale Wasz dom "wyjechał", razem z Wami.

Miejsca zostały te same, ale dom jest w Opolu, wybrał sie z Frankiem, Natką, Wami.

To z Wami jest Wasz dom, nie w Kowarach. :no:

 

Dobrze, że dojechałas cało.

Z powrotem też musi się udać. :stirthepot: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se papierem sciernym pojechałam troszku;-)

 

Słuchajcie, doradźcie mi proszę. Ino szczerze. Oki?

Zastanawiam sie nad pewna sprawą:

pamietacie pewnie, że w ub roku wystawiłam blog Frania do konkursu Blog Roku. Edycja tegoroczna wystartowała.

Czas zgłoszeń do 24.01. Rozmayslam intensywnie czy zrobić to samo w tym roku..

Szczerze powiedziawszy troche mi głupio, bo dopiero co zgarnęlismy te nagrodę, narazie ino wirtualnie, ale zgarnęłismy.

Nie chciałabym, aby zostało to źle jakos odebrane, ale Wy wiecie, oc o chodzi w takich konkursach, prawda?

Proszę, napiszcie mi szczerze, co o tym sądzicie.

Na co liczę? Oprócz tego, że może jakas rodzina z wczesniakiem nas odnajdzie, to rzede wszystkim chodzi mi o 1%. Po prostu

Brzmi to bruytalnie i jest odarte z zawoalowanych górnolotnych idei, ale taka jest prawda.

Tam głosowanie jest smsowe - 1 sms z 1 komórki. Tak było w ub roku, tak pewnie będzie i w tym.

Prosze Was o szczere (nawet do bólu) opinie.

Wole zebyscie Wy mnie tu zjechali a nie ludzie na blogu Franka.

Wsio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...