Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wrócilismy jakieś pół godziny temu. Młodziez dostała już papu, więc z czystym sumieniem zasiadam żeby zdać relację.

 

Po pierwsze dziekuje za zachwyty nad krasnalem :) Serce rośnie..wiadomo:)

 

Zacznę od dobrych wieści:

pani dr baaaardzo konkretna, fachowa i dokładna. Warto było jechać. Zdecydowanie. Trzymała nas godzinę, przebadała maluszka dokładnie, dała tysiąc rad, wskazówek i zaleceń. Np kolejne konsultacje lekarskie u 2 specjalistów, zwiększenie ilości inhalacji bo mały charczy jak stary traktor itd. Sok z pokrzywy narazie nie, ale mamy sobie kupić żelazo w Czechach, bez recepty, przyswaja sie o wiele lepiej niż Ferrum lek i nie ma po nim problemów brzuszkowych. Harrahov czeka:)

No, i to by było na tyle z db wieści. A nie, kłamię - pogode mieliśmy ok:)

 

Wiecie co.. dobrze, że już sobie w duchu porzucałam "szanownymi paniami", bo byłby ban jak nic.. Teraz Wam opowiem jaka w tym kraju jest szara pieprzona enefzetowska rzeczywistość:

Z mojego wałkowania tematu RSV i synagisu wiecie już, że sezon RSV zaczyna się w listopadzie i trwa do marca. W tym czasie dzieci powinny dostać Synagis, 5 dawek. Ministerstwo Zdrowia pracując w zawrotnym tempie wydaje komunikat 15.01. Brawo. Nie koniec - teraz NFZ. Mielenie papierów będzie trwało ok miesiąca..czyli przewidywany czas podania immunoglobuliny to byłaby połowa lutego. Dobrze by było! Bo wczoraj własnie z NFZetu wyszła informacja, że... k..mać :evil: :evil: :evil: ma być zorganizowany przetarg na dostawcę synagisu!!!!! :evil: :evil: :evil: Ja pierdolę...sorry... naprawdę, ale ja tego kuźwa nie rozumiem!!!! Jutro mam dzwonić jeszcze do pani dr (dziś po południu narada u konsultanta woj ds neonatologii, czy da się coś z tym "zrobić".. :-? ), ale wygląda na to, że w lutym też synagisu nie będzie.. Ręce opadają... Dzwoniłam już do Czech. W Harrahovie jest w sumie dość duża marza (wiadomo dlaczego), ale nawet tam 100mg kosztuje po obecnym kursie 4300. Mamy z małym tyle wizyt lekarskich w tym miesiącu, że musimy go zabezpieczyć..

Brak słów po prostu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam do wszystkich Jestem tu nowa Jak w nicku napisalam gabriela jestem Jestem rowniez mama wczesniaka Maxa Teraz juz prawie dwu letniego Moj Maxio urodzil sie w 8 miesiacu ciazy tak ze nie bylo tych problemow ogromnych ale nie bylo latwo jak przy dziecku urodzonym w dobrym czasie Niemniej jednak nawet lekarz po porodzie uznal ze dobrze ze sie urodzil za wczesnie niz o czasie wlasciwym Maximilian wazyl 2380 gr i mierzyl 49cm W inkubatorze spedzil 12godzin a potem jeszcze 24 pod lampa bo mial za wysoka bilirubine Krwiaczki jakie mial na ciele po urodzeniu wchlonely sie w ciagu 24godzin I mozna by powiedziec ze jest wszystko ok Pozdrawiam Wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnesK, i tak delikatnie opisałaś to, co się ciśnie na usta widząc i słysząc o tym jak papierologia przykryła pacjenta, na tyle, że już go spod niej zupełnie nie widać.

Czytając o tym pięści się zaciskają, ale kiedy patrzę na to ostatnie zdjęcie Frania, to puszcza wszystko.

Ten śmiejący się buziak z dołeczkami sprawia, że uśmiech sam wędruje na nasze twarze.

Prześliczne zdjęcie, uściskaj nasze forumowe Słoneczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że Kopacz i Tusk o takich rzeczach nie wiedzą i że nic nie mogą zrobić. :evil:

No to o co tu chodzi, q...a? :evil:

Że kasa niewydana na synagis ważniejsza jest niż życie dziecka? :o :evil:

Nie wiem już, na jakim świecie my zyjemy. :evil:

 

A franulek - cudności nasz, słodziak niewyjęty! :D

Proszę koniecznie pierdziawki od ciotki przekazać i buziaki w piętki różowe. :oops: :D

 

Cudnie, że podróż przeszła spokojnie i że pani doktor fachowa i rzeczowa - to podstawa jest, jakby nie patrzeć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbysiu, dawka zależy od wagi dziecka. Na 1 kg 15 mg. Franek potrzebuje teraz więc 76,5 mg, czyli w praktyce 80 mg. Z ampułki zostałoby więc 20 mg. Mam znajomą której dokładnie tyle brakuje dla jej dziecka, żeby nie musiała kupować drugiej ampułki. Ale.. 1. odległość między nami dość duża - mieszkamy od siebie ok 180 km, 2. nie wiem, kto by podał.. Rozmawiałam o takiej sytuacji juz przy poprzednim podaniu małemu synagisu, lekarz do którego chodzimy, powiedział wprost że on by nie zaryzykował podania 1 ampułki 2 dzieciom, bo...to sprzeczne z przepisami Sanepidu.. Gdyby któreś dziecko miało odczyn, to matka mogłaby go podać do sądu za to, że złamał przepisy (nie mówiąc o tym, że on w ogóle nie ma prawa podawać mojemu dziecku syn... :-? ).

Zbysiu, sprawy, które wydawałby sie tak proste są w tym kraju naprawdę b skomplikowane..:(

A tak między nami - nie sądzę, zeby w szpitalu, w którym dzieciaki będą szczepione hurtowo tak przestrzegano tego zapisu... Co, jeśli trzeba będzie dobrać dla jakiegoś dziecka 10mg z kolejnej ampułki?? Nie chce mi się wierzyć, że będą resztkę wylewać do zlewu..

 

Jeszcze nie mam wieści, co z tym przetargiem. Napisze jak tylko będę coś wiedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wieści - NFZ twierdzi, że do 15-20.02 zamkną wszystkie formalności. Załuzmy, że do 20. To by znaczyło, że 22.02 zaczęto by podawać Synagis. Kurcze, nie wiem co robić, tak szczerze mówiąc.. Wierzyc im?.. Przez te 2 tyg będziemy mieli tylko wyjazdy na rehabilitację, pozostałych lekarzy mam zacząć umawiać w poniedziałek.. Cholerka, poradźcie co robić..

 

Jeśli macie jeszcze cierpliwość, to możecie rzucic okiem na poniższe artykuły. Tak siedzę w sieci i szukam, czy szpitale już ogłosiły przetargi. NIC.. Ani słowa w BIP-ach o przetargu:-?

 

http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/965203.html

 

A ten artykuł mnie dobił:

 

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/urzednicy-utrudniaja-wczesniakom-dostep-do-szczepionek,52560,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes dobrze zrobiłaś choć wiem jak to boli finansowo. Ja bym wzięła rachunek na ten lek i pisała do NFZ o zwrot kasy (czasem się udaje)

 

Nie ma szans. Już widzę odpowiedź: najpierw czekalismy na opinię AOTM, któa najpierw była negatywna. Po otrzymaniu opinii pozytywnej, Min Zdr wydało zielone światło. Trzeba było czekać przecież :-?

 

 

Wczoraj pani dr zaleciła Sinlac Frankowi, zeby gościa troche podtuczyć :D (ja wiem, że on na zdjęciu to wygląda na BMI 25 - minimum :wink: - ale w rzeczywistości to małe kurczę jest. Przed nami było u pani dr dziecko półroczne, po nas czteromiesięczne, Franek wyglądał przy nich jakby miał z 1,5 mies.. No nic, podtuczyć trza, bo przy dysplazji to ważne. Z drżeniem serca przygotowałam mu rano ten Sinlac a młody młócił, że szok!!:) Przygotowałam mu taką mini porcję z próbki, którą kiedyś dostałam, ale jutro zrobię mu porcję taką po bożemu :D W 1 porcji jest...170 kal!!! :D

A tak w ogóle, to pańciu wybredny się robi :D Jak jabłuszka, to z banankiem proszę, jarzynowa bez ryżyku, bo fuu :roll: Normalnie arystokratyczne podniebienie jakieś :D

To tak, żeby rozładować napięcie związane z lekami. Franek najważniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...