Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nie macie jakiś sprawdzonych adresów?

Zaraz sprawdze Rogowo.

Sama wolałabym nam morzem, bo wiadomo..

 

Warszawa nie wypali. Do doopy/

Sale tylko wieloosobowe i eeg w dzien.

Ani jedno ani drugie nie jest do przeskoczenia.

Kląć nie bede ale mam ogromną ochotę

W IMiDzie też nie wyjdzie bo nocne eeg (chodzi nam o godz 20) robią tylko "okresowo").

szlag by to

Ewa, może ty znasz sprawdzony adres. Prosze. gdzie mozna zrobic nocne eeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i nie mam, nawet rozmawiałam ostatnio z moją panią prof. Ona ciągle pamięta, pokazywała te wyniki itd ale konkluzji nie ma. Raczej trzeba powtórzyć

Ma za to koleżankę, jedną z lepszych oceniających eeg u dzieci. Hmmm w Łodzi. Sęk w tym,że koleżanka jest emerytem już i ma jedynie prywatny gabinet.

A tu trzeba nie eeg ale video-eeg (za to nie mówiła o nocnym) No i ta koleżanka nie ma tak wyszukanego sprzętu. Więc rozmawiałam tak, że jak byście to eeg zrobili w wawie (bo masz termin) i mieli nadal wątpliwości, to ona by chętnie dziecko zbadała i oceniła zapis. Ty miałaś ten termin w Międzylesiu? Bo tam jest podobno dobry sprzęt. A może przyjmij się do szpitala ale wynajmij sobie kwaterę (trudno, kasa) i tylko idź na badanie?

 

Albo wezmę numer kobity i zapytasz, co można i trzeba, żeby definitywnie rzecz rozstrzygnąć?

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rogowie warto sprawdzić mieszkania do wynajęcia-ceny nie są wysokie,mieszkanka w blokach powojskowych. WDW Rogowo niekoniecznie,nie ten standard co parę lat temu. Chciaż domki odnowione. z kolei Wiktoria Rogowo ma domki i pokoje z wyjściem na zewnątrz,ale bez kuchni. wyżywienie osobno, dość drogie.

Kompleks Rezydencja Nadmorska Rogowo rewelacyjny,ale cena w sezonie za apartament to 700 zł za dobę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, mały miał miec eeg w szpitalu na Litewskiej. Tam jest nowootwrty oddział neurologi dziecięcej (działa od września może), prowadzi go dr Frania z IMiDu (dostała nominację w lipcu, jakoś tak). No i narazie oddział nowy, więc nic poza eeg nie mogą. MRI nie mają.

Franek nie zasnie w dzień.

Chocby skały srały nie zasnie.

Jesli wybudze go w srodku nocy to bedzie wył i przelewał sie przez rece. Potem wybudzi się przy każdej próbie podłączenia elektrod.

temat przerabialismy wielokrotnie, także przy ABR.

On po prostu musi mieć najlepiej o godz 20 badanie.

Chce aby to badanie zrobił dobry spec na dobrym sprzęcie. mam 2 tygodnie wolnego - 2 pierwsze tygodnie w lutym, chcę ten czas wykorzystać na badanie.

Nie zastanawiajmy si e nnad kasą, to kwestia wtórna. Załatwimy/pożyczymy, jakkolwiek. Byle on wreszcie miał DOBRE badanie. zeby jednoznacznie wyjaśnic sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, jak pogrzebałam w necie, to mi się pokazał jako bardzo konkretny szpital św Ludwika w Krakowie.

Ale Aga, jeżeli idziesz do szpitala, to od lekarzy zależy co zrobią. Mają zrobić tyle, żeby móc zdiagnozować. Jednemu wystarczy zapis 20 min a inny będzie potrzebował video. A jeżeli chcesz sama szukać pracowni, to NAJPIERW musisz dowiedzieć się od neurologa prowadzącego JAKIE BADANIE ON CHCE!!!!! Bo może nie nocne, może video, może z jakimiś szykanami. Bo inaczej znowu wydasz kasę niepotrzebnie. Czyli to neurolog ma cię skierować do konkretnego gabinetu na konkretne badanie które jemu jest potrzebne. Jeżeli nie masz neurologa, to zacznij od tego.

Widzę, że znowu zaczynasz się miotać to tu to tam. Wdech/wydech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo sie wkur...zyłam! Kuxwa no!

Oki, jutro wieczorem jestem umówiona z naszą dr Dorotą na rozmowę. Poprosze zeby zadzwoniła do naszej neuro i dokładnie wypytała.

Rece mi opadły, bo cagle słyszałam ze czas zrobic MRI , a po tym co bylo eeg. I teraz dupa. MRI w ogóle nie maja.

Po kiego mamy ciagnąc Frania do Wawy? Po co??? Nie ma MRI a eeg tylko w dzien.

Ręce mi opadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film akcji :)

 

ale się uśmiałam na dobry dnia początek...

 

A może się rozejrzeć za jakimś szpitalem obok ciebie. Z tym, że nie chcę cię martwić, ale przy takich wymaganiach zaśnie / nie zaśnie, płacze, nie da się uspokoić, to on się nie nadaje do polskiej służby zdrowia... przynajmniej do publicznej.

Sorry, na NFZ szykan nie ma, pacjent ma się cieszyć, że cokolwiek dostanie i raczej nie na swoich warunkach. Nie dziwię się, że publiczne szpitale nie robią nocnych badań - nie ma już dyżurów, zwykle w nocy jest jeden lekarz na cały szpital i to jeszcze np anestezjolog. Za przyjście technika w nocy trzeba zapłacić dodatkowo i to dużo, darmo już nikt nie che pracować. MRI rzadko jest akurat tam, gdzie oddział, najwyżej zawiozą karetką. Dziecko nie śpi w dzień - to mu się da leki. Taka prawda. :(

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...