Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

malka dzieki za poradę z tą oliwką. Nie wiedziałam. Zawsze odklejałam Stefciowi takim sposobem, że lekko ciągnęłam jedną ręka a drugą paluszkiem tak opukiwałam, ale zawsze to było jednak odklejanie. Sobie targałam na raz. ;-)

 

Aha, nam za tajpowanie nasi rehabilitanci nie biorą nic dodatkowo. Ale my mamy reh codziennie, więc pewnie dlatego.

A wiesz może czy na te kleje jest możliwa alergia? Nie konkretnie na te taśmy do tejpowania ale na te inne od opatrunków. Mój Stefcio może tylko papierowe używać a i wtedy ma zaczerwienienie. Przed naklejaniem jest odkażany Octeniseptem. Zastanawiam sie, czy to nie ma związku z tym, że to jest pod gorsetem, a gorset to plastyk.

Niestety czasami muszę naklejać, bo naklejam Aquagel na te otarcia. :(

 

Aga, czytałam o Franiu. bomba! Już go widzę jak z tą szczotką rządzi po chałupie.

Edytowane przez Żelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelciu, na każdy plaster może być alergia. Ale... jeżeli pod gorsetem, to pewnie się poci i moze nie tyle alergia, co podrażnienie skóry. Wiesz, alergia zwykle bardzo swędzi a takie podrażnienie, to czerwone jest ale nie dolega za bardzo, no do czasu aż się nadkazi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS ! No dobra !!:)

 

Pierwszy raz słyszę o plastrach , na allegro pełno tego !:eek:

 

To jak boli to sądziłam ,że samemu się przykleja - no i źle sądziłam !

Dzięki EZS za info ! :)

 

To szukać trzeba w przychodni - rozumiem - bo, moi są leczeni - rechabilitowani -

i nikt im tego nie proponuje ! :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koślawość??? Malka, podziel się wiedzą, moje dziecko też ma, nie dowiedziaąłm się, ze to też można ;)

 

 

no problem :) ale to moje jest, nie uczą na kursach korekcji stóp:( jedynie skoliozy.

Noga zawsze w pozycji skorygowanej,stopa nawet lekko zgięta i zsupinowana, od II kości śródstopia- grzbietową część stopy, i podeszwowo przez przyczep i ścięgno m pizsczelowego przedniego, potem przysrodkowa część goleni po brzuchatym łydki głowa przyśrodkowa, do szpary podkolanowej.

Baza bez napięcia, przez podeszwową część stopy 100%, gdy przejdę przez kostkę przyśrodkową napiecie zmniejszam do 70.

Zamieszałam ?:oops: może lepiej zrobię jutro fotkę ;)

 

malka dzieki za poradę z tą oliwką. Nie wiedziałam. Zawsze odklejałam Stefciowi takim sposobem, że lekko ciągnęłam jedną ręka a drugą paluszkiem tak opukiwałam, ale zawsze to było jednak odklejanie. Sobie targałam na raz. ;-)

 

Aha, nam za tajpowanie nasi rehabilitanci nie biorą nic dodatkowo. Ale my mamy reh codziennie, więc pewnie dlatego.

A wiesz może czy na te kleje jest możliwa alergia? Nie konkretnie na te taśmy do tejpowania ale na te inne od opatrunków. Mój Stefcio może tylko papierowe używać a i wtedy ma zaczerwienienie. Przed naklejaniem jest odkażany Octeniseptem. Zastanawiam sie, czy to nie ma związku z tym, że to jest pod gorsetem, a gorset to plastyk.

Niestety czasami muszę naklejać, bo naklejam Aquagel na te otarcia. :(

 

Aga, czytałam o Franiu. bomba! Już go widzę jak z tą szczotką rządzi po chałupie.

 

Miałam jedna pacjentkę

uczulona chyba na klej, cała powierzchnia pod plastrem piekła i była mocno czerwona, ale tez jedna pani bardzo chciała sama się tejpować i zrobiła sobie kuku bo przetarła miejsce klejenia spirytusem i nie odczekała aż zwietrzeje i odparzyła skórę :( -to pewnie tez bardzo bolało.

Ja zawsze odtłuszczam skórę sterisolem, no chyba,ze tejp jest na twarzy wtedy jedynie woda z mydłem.

A co do cen -dla mnie system dziwny jest, tak Jak Aga mówiła - za punkt. Oklejenie migrenowe to 10 cm taśmy, limfatyczne to czasem i trzy metry i choć plastry bardzo staniały ostatnio i tak uważam,ze to niesprawiedliwy system.

Ja praktykuje metode -pacjent kupuje tejp -ja kleję i wtedy albo w ramach terapii (stali pacjenci) za free (choć tejp limfatyczny zakłada się i pół godziny czasem), albo okazjonalnie za punkt.

Aaa i mnie nigdy sie nie udało by plaster trzymał się duzej niż 5 dni , choc przetestowałam juz chyba wszystkie :oops:

 

 

Franek Wymiata :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

No dokładnie - dla mnie to jeszcze gorzej jak chińszczyzna !:eek:

 

Jezusie - toż to umiejętność na wagę - nooo zdrowia , żeby nie napisać

złota !:yes: A nade wszystko to trzeba mieć wiedzę !!:yes::yes:

 

A u mnie w domu - to co najmniej czterech stałych pacjentów by było

do tej terapii ! :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelciu, na każdy plaster może być alergia. Ale... jeżeli pod gorsetem, to pewnie się poci i moze nie tyle alergia, co podrażnienie skóry. Wiesz, alergia zwykle bardzo swędzi a takie podrażnienie, to czerwone jest ale nie dolega za bardzo, no do czasu aż się nadkazi.

 

Od tych takich nie papierowych to ma tak mocno czerwone i go swędzi, więc tylko papierowych używamy. Teraz robię tak, że uzywami dwa gorsety - stary i nowy bo każdy uciska gdzieindziej. Jak w nowym za bardzo go uciskanie podrażnia to na dzień, dwa zakładam stary i tak jakos sobie radzimy. A te aquagele na prawdę nam pomagają. A to też się nie dowiedziałam od lekarza, że coś takiego jes,t tylko tutaj na forum. Więcej tu się człowiek dowie niz w przychodni. :D

 

 

Kurka malka migrenowe obklejanie też jest? Muszę nazytać naszą Dr. następnym razem. Może mnie znowu czegoś nowego nauczy. :yes: No chyba, że samemu nie da rady, to wtedyk d..a, bo stefek się nie nauczy a maż to najchetniej by mi usta zakleił, więc jego do takich rzeczy nie dopuszczę. :lol2:

 

A tak w ogóle Aga dawaj jakieś nagranie Frańcia! Ja już rosołu nie zjem by o Franiu nie pomysleć!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelcia, akurat na bóle głowy to można samemu się oklejać, proste jest.

Jak już mi normalny net oddadzą to zrobie fotki z opisem :)

 

Ewa -jak wyżej ;)

net mi krzyczy,że jakiś limit mam i zdjęcia mi go kradną.

Mam nadzieję,że UPC będzie litościwe i odda mi bezlimitowe połączenie, wtedy zamieszczę zdjęcie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak niedawno pisałam Wam tuta, że znowu "coś" się dzieje? maile, gęsta atmosfera itd

Jezuuu, jaka ja jestem głupia naiwna..mówię wam..do bólu.

Moze wreszcie ten przypadek mnie czegoś nauczy.

Edytowane przez AgnesK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:confused:

 

ludzie, jak ludzie...

Aga, na mnie podobno osoba z najbliższej rodziny donosy pisała i artykuły do prasy przeinaczając i podbarwiając fakty, o których mówiłam przy okazji rodzinnych spotkań... Artykuły za kasę a donosy chyba z czystej nienawiści... czasem myślę sobie, jak ta osoba mogła mi tyle lat w oczy patrzeć.... Cóż, zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga bo Ty zawsze tak obwijasz..., a to napisał, a to zdenerwował, a to oczerniał..., No i co z tego, ta osoba ma to w nosie jak i tak nigdy nie piszesz kto to jest. Napisałabys raz co to za ten "ktoś" i zaraz by takich "ktośów" mniej było.

Zadziwiające jest to, że piszesz, że to też matka chorego dziecka. No ale z drugiej strony bycie matką dziecka..., jakiegokolwiek , to tylko część człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...