Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

swojaczka, kaszel po tego grypie może trwać i do 2 miesięcy. Ale to nie oznacza wcale, że ktoś jest jeszcze chory. No, w jakimś sensie jest, bo ma nadreaktywnośc oskrzeli, ale to jest stan po chorobia a nie sama choroba.

A ten antybiotyk to musisz? Bo objawy grypy miałaś, a grypę się antybiotykiem nie leczy... W płucach ci coś wysłuchali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostatnią rzeczą, jaką pewien pediatra powiedział do nas po osłuchaniu dziecka, było: "nic tu nie słychać, ale na wszelki wypadek damy antybiotyk". Nie daliśmy. Pediatrę zmieniliśmy. Jak wieeeele osób z Niepołomic, które teraz jeżdżą do okolicznych wiosek z chorymi dziećmi. Wiosną koleżanka się śmiała, że po zbadaniu jej synka zapowiedział: "na razie wszystko jest w porządku, ale on będzie chory, trzeba podać antybiotyk".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ręce i cycki opadają z takimi dochtorami...

mieszam za chorujących wszystkich, dodawam czosnek, kaszę jaglaną, do tego nóżki pajęcze i sowie oczko, hyzop wykrztuśnie też się przyda!

Kurde, jaskółcze ogony mi się skończyły! ;)

:stirthepot: :stirthepot: :stirthepot: :stirthepot: :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS-ja nie polemizuję ani nie neguję Twojej opinii.Ty masz duuużą wiedzę ,ja tylko...obawy

 

40 st gorączki,15 st mrozu na dworze-idziemy po zwolnienie ,potem z gorączką ponownie na mróz do kontroli.Głowa boli-no może w grypie.Kaszel,duszność-no może w grypie.Ty masz fenendoskop,znasz badanie odruchów,"słyszysz" kaszel-rozumiesz mnie,prawda???

Ty wiesz,kiedy wkroczyć z antybolem,my czekamy na wolny termin u lekarza:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu dobrych życzeniach z DePeSią i Arniką na czele czuję się ciut,nieco lepiej;)Dziękuję:yes:

Prababko masz sporo racji. Zwyczajny ludź broni się rękami i nogami aby nie musiał pójść do przychodni(powody każdy zna)Czasami jednak trza i wtedy oprócz dolegliwości grypowych zyskujetzw nerwy które go trafiają. Dlaczego? Twierdzę,że niektórzy lekarze nie słuchają co mówi pacjent i lecą recepturą,która im się wydaje słuszna. Potem są kwiatki bo; :eek:nadciśnienie, bo reakcja alergiczna na składnik syropu,bo harcgalopki serducha itd

Dobrze,że się ma telefonicznego doktorka! Oj nie raz on mi skórę uratował!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arniko-k.Lublina

Swojaczko-wracaj do zdrowia.

Niestety doświadczyłam w rodzinie całej gamy ciężkich komplikacji pogrypowych,boje się grypy:( I wiem też ,że "swoim" pacjentom lekarze dają antybiotyk ,bo nie każdy ma szanse wyleżeć grypę do końca.Na ogół osłabiony człowiek wraca do pracy dość szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż w Kraśniku ma/miał rodzinę...

Ja też boję się grypy..

Mój dziadek zmarł na grypę.. było to wieki temu.. ale jednak...

I u nas nie ma cyrku z lekarzem pierwszego kontaktu... Tylko czy on dobry jest .. to nie mam pojęcia..

Wolałabym do Ewy się zapisać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na takie wieści czekaliśmy tu, zabawiając się dyskusjami o lekarzach i konowałach oraz organizacji służby zdrowia!

Znaczy będzie jak u Natki, czyli szybko. I tak trzymać (kciuki). A swoją drogą, Franek już chłop na schwał, skoro potrafi zmóc paskudztwo bez antyboli i innych takich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się dziś Franio śnił. I potem w strachu o Frania się obudziłam i taka przestraszona podeszłam do Stefka (4 w nocy) dotknełam mu czoło i jakiś ceipły mi był. stefek się obudził, marudkał a ja zmierzyłam mu tem i było 37,8. Więc, chorujemy razem z Wami. Tylko czekam jaki się obudzi, czy to gardło czy co...

Aga a u Was to wirusowe jest? Co powiedział lekarz, że grypa czy co to jest?

Trzymajcie się!

 

Żeluś, Radek był z małym u dra.

Ale Agduś miała rację - dr jest super. Świetnie trafił z lekami.

Franc lekoman domaga się co chwilę syropków:) Masakra nrmalnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...