Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

ja mogę ocenić obie metody tylko po własnym dziecku

Vojtą cwiczylismy 4 miechy. Wycie wyrywanie się i ogólna męczarnia.

Bobath - zaczęliśmy niedawno (wprawdzie mieliśmy epizod na początku ale wole spuścić na niego zasłonę milczenia) w Promyku we wrocku. Jest rewelacyjnie. Owszem były ze dwa jęki ale to bardziej NUDZĘ się, nie będę tego robić. Ale ogólnie jest rewelacja dla mnie też - jadę na ćwiczenia ochoczo w przeciwieństwie do Vojty.

Vojta wyciągnął mała z asymetrii i w czasie tej rehabiltacji zaczęła się w ogóle podpierać i obracać. Bobath widzę, że w piorunującym tempie zachęca ją do wysokiego podporu, raczkowania naprzemiennego i różnychtakichinteresujących zajęć z własnymi stopami wbrew prawom grawitacji;)

Do Vojty nie mam ochoty wracać już nigdy w zyciu Bobatha chętnie poćwiczymy aż do samodzielnego biegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bylismy dziś na usg przezciemieniowym.

Jest lepiej :D

 

Najbardziej spektakularnym "punktem poprawy" jest wskaźnik komorowo-czaszkowy (do 0,3 norma, od 0,3-0,4 do obserwacji, powyżej 0,4 wodogłowie). Zaraz po wylewach Franiu miał 0,38, 2 miesiące temu 0,37 a dziś 0,34!

Komory nadal asymetryczne, prawa szersza niż lewa. Jeśli zas chodzi o sploty naczyniówkowe to w lewym zmiany pokrwotoczne juz praktycznie całkowicie się wycofały a w prawym wygląda na to, że powolusieńku zaczynają się wycofywać. Torbiel macierzy splotu pozostała narazie bez zmian.

Już nie mamy zaleceń do powtórzenia badania, bo - jak powiedział pan dr - widać, że wszystkie zmiany pokrwotoczne zaczynają się wycofywać. Badanie możemy zrobic dla własnej spokojności, więc... zrobię :) Pewnie gdzies w maju-czerwcu.

Na wtorek umówiłam EEG. Tu to dopiero będę miała stres..

 

 

Agduś, mi to już "rybka" jaka metoda, byleby zadziałała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak bezczelnie napiszę - phi, żadna nowina, że u Franusia lepiej. :D :D :D

Jasne to było jak słońce, na EEG też będzie lepiej. 8) 8) 8)

Nie wiem, czemu Ty się chcesz denerwować, kobieto, mnie już język skołowaciał, jak Ci gadam, że Franuś nic nie ma z tych różnych. :p 8)

No pięknie, pięknie, maluszka proszę wycałować od ciotki!

 

A ile to ważymy teraz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest lepiej po to ,by wkrótce było dobrze. Co było juz wiadomym od dość dawna(około pół roku chyba :D )to niezbyt trafna diagnoza wyjściowa Walecznego. Nie z Franiem takie numery! Się je, ćwiczy,rośnie i ...dąży do doskonałości w swojej grupie wiekowej. Już za chwileczkę, już za momencik... :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że się wtrącę (do tej pory poczytywałam tylko i trzymałam kciuki) pomagałam rehabilitować kiedyś dziewczynkę Małgosię z porażeniem mózgowym Vojtą (bardzo ciężkie ćwiczenia wysiłek ogromny) i Domanem łącznie efekty rewelacyjne ( liczyła szybciej niż ja :wink: )

dzisiaj jest prawie samodzielna

reasumując nie ma co negować tej czy innej metody tylko patrzeć na efekt

 

a Franiu śliczny

 

zostawiam całuski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie zachwyty nad kurczakiem :D

 

Od poniedziałku zaczynamy korowód po lekarzach - codziennie jedna wizyta w tym 1 x Wrocław, w następnym tygodniu też Wrocław :-? Jakoś chyba krasnal da radę.. Chirurga mamy 15.03. Od dwóch dni przepuklina skutecznie utrudnia nam zycie i praktycznie uniemożliwia rehabilitację. Wczoraj tylko 2 razy ćwiczyłam z Frankiem. Dziś dzwoniłam do pana rehabilitanta, powiedział, że spróbuje coś wymyśleć.

Narazie czekam jak na szpilkach na EEG (nast wtorek) i neurologa (kolejny wtorek). Oby w tm małym łebku do tego czasu wszystko się poukładało :-?

 

Zdjęcia będą. Obiecuję :D

 

 

 

 

Alez się ciesze na licytację dla Tomka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, dacie radę :) ko jak nie Wy :) wszystko idzie ku dobremu, chociaż wiem ile Was to wysiłku kosztuje...

 

Tak tylko napomknę.... wczoraj byłam z moim Frankiem na wizycie u profesora (2 lata od ostatniej wizyty a 3 lata po operacji) i jest pięknie i cudnie.... :) Profesor przebadał go od stóp do głów (mimo, że wizyta miała dotyczyć stópki, ale poprosiłam o to ze względu na opinię co poniektórych "lekarzy" że jest koślawy) i powiedział, że Franek jest prosty jak drut :) jedyną jego "przypadłością" jest to, że jest bardzo giętki (np. paluszki u rąk może zwinąć prawie w muszlę ślimaka, ale nie tak jak jest są zgięcia kostek tylko odwrotnie) i czasem to może sprawiać wrażenie krzywości. Ale na pewno to nie jest do leczenia. I powiedział, że już raczej na 100% można powiedzieć że Frankowi nic nie wróci (jeśli wada nie wróci do 5 roku życia to prawdopodobieństwo że wróci potem to około 1-2%). Ulżyło mi baaardzo ;) finansowo niestety też (jedna wizyta to 350 zeta :o oczywiście prywatnie..)

 

Znowu się rozpisałam, przepraszam Agnieszko :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oz, nie przepraszaj!!

Tu nam dobrych wieści trzeba :D

Bardzo się cieszę, że Twój Franuś tak dobrze wyszedł ze swoich perypetii zdrowotnych! Dobrze, że mój Franek to Franek, bo te Franki jakies takie dzielne są :D

A teraz lece ćwiczyć krasnala, jest spokojny, więc przepuklina na pewno nie wyszła. Trzeba wykorzystywac takie chwile:)

 

 

Ps. Za takie wieści, to...każde pieniądze, prawda? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że Twój Franuś tak dobrze wyszedł ze swoich perypetii zdrowotnych! Dobrze, że mój Franek to Franek, bo te Franki jakies takie dzielne są :D

Aga, ja Ci od razu mówiłam, że Franki są najlepsze :) jeszcze nasi urodzeni "obok siebie" (obydwaj z sierpnia).. Twój syn ma po prostu ogromną siłę charakteru.... zobaczysz, jak wyjdzie już z tego wszystkiego dopiero da Ci popalić... uwierz mi, wiem co mówię... ;) ale tego właśnie życzę Ci z całego serca!! :)

A teraz lece ćwiczyć krasnala, jest spokojny, więc przepuklina na pewno nie wyszła. Trzeba wykorzystywac takie chwile:)

Ćwiczcie spokojnie :)

Ps. Za takie wieści, to...każde pieniądze, prawda? :D

tak, każde. Zwłaszcza że ja się wypytałam o każdą pierdułkę... ;) miałam wrażenie, że pytam w kółko o to samo. W końcu profesor stwierdził, że da mi zaświadczenie na piśmie ;) chyba dla świętego spokoju ;) ale my, upierdliwe Matki tak musimy, nie Agnieszko? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Za takie wieści, to...każde pieniądze, prawda? :D

tak, każde. Zwłaszcza że ja się wypytałam o każdą pierdułkę... ;) miałam wrażenie, że pytam w kółko o to samo. W końcu profesor stwierdził, że da mi zaświadczenie na piśmie ;) chyba dla świętego spokoju ;) ale my, upierdliwe Matki tak musimy, nie Agnieszko? ;)

 

Tak :D Ja tak wczoraj mialam na usg główki Franka :lol: Dobrze, że pan dr z tych, co to siła spokoju na czole maja wypisane :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobranoc kilka scen rodzajowych z życia krasnala:)

 

 

I kto powiedział, że brokuły są super??? :-?

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/TynSp9878B6ybJ3RoX.jpg

 

..przecież to ja jestem super :lol:

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/R5huab0xn3tnOqCCPX.jpg

 

i super, choć cicho, gadam :D

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/IeoNIghxHWRNPbxaSX.jpg

 

Nie chcę się skarżyć, ale z piciem też mamuśka się nie postarała :-?

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/hjPaTaKuhN5cyYTdmB.jpg

 

...na mleko wymienię...

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/86GkBlp6RMMmbfFzuB.jpg

 

Niezły ze mnie numerek, co? :wink:

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/fGQfgZdlUpUUvHvQQB.jpg

 

Eeeee, tylko udawałam. Jestem prawdziwym aniołeczkiem..

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/LRJHidgKejwHOyNgIB.jpg

 

Całuski dla ciotek, wujków, babci i dziadka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...