Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No Aga nas zawsze straszy, potem trzyma w napięciu, potem jak już my gacie zafajdamy to mówi, coś..., za zwyczaj fajnego. :lol2: Teraz też się okaże, że była na Police przetłumaczyć z niemieckiego na poslki, bo jakis turysta coś namieszał a sam nie wiedział dobrze co a niktna police nie wiedzał, jak mu wytlumaczyć. No!

A my tu już gacie na kiju suszymy!!! :D

ale nie muf, nie muf, nie muf..., bo niefajny się czajom....

p%$$^%##ć niefajnych i tyle

 

 

 

 

 

 

teraz mnie zbanujcie za uzywanie niefajnych sluf! :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeseezzzzzuuu...ja tak wierzyłąm w Waszą umiejętnośc czytania między wierszami:)

 

Policja - poszliśmy pogadać o pomówieniach. Jak wiecie, ludzie mają różne dziwne wyobrażenia.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, ze naciągamy ludzi na spreparowany wizerunek Franca (pewnie broń do skroni przystawiamy i każemy kupować na Allegro, albo nie wszystko przez Żelkę - takie cud-jajca robi, ze ludzie biją się, chcą kupować a potem mówią, ze czuli się przez nas przymuszeni;-)

No więc pogadaliśmy sobie , co mozemy mając takie a nie inne dowody w reku, jaka kara itd.

Kazaliście mi działać?

NIe zostawiać gadania karłów moralnych?

No to działam a potem czytam tu, że..eeeeeeeeeeee, nie wiem o sssooo chodzi.

Buer lecitin;-) czy jak tam to na pamięć;-)

 

Się tylko teraz bije z myslami czy na bogu pisać.. Noo nie wiem.

Albo pisać, albo nie pisać.

Pani policjantka powiedziała zeby napisać taki wpis ostrzegawczy, że następnym razem- ręka noga mózg na scianie a oczy na wokandzie.

Nie wiem, nie mam już chyba chęci i siły na werbalne babranie się w goownie.

 

A propos - znowu wróciły zatwardzenia. Odpuściliśmy błonnik i oleje, bo było tak super i doopa.

Dziś wieczorem masowałam brzuszek Frania, potem płacz był straszny, ale qpke zrobił.

Ja nie wiem, blondi jestem, ale chyba mały nie pownien mieć takich problemów z qpą, co?

Ewa?

Pewnie dlatego tak źle mały spał dziś w nocy i cały dzień był trudny. Dopiero ok 19 udało się małemy zrobić qpkę.

 

Dla nas to naprawdę duży problem. Czasem mam wrażenie, ze gdyby nie wspomagacze, mały w ogóle nie byłby w stanie się załatwić.

O co chodzi???

 

 

 

I znowu liczę na waszą umiejętność czytania między wierszami - prosze o mega-kciuki jutro o 9.30

Pierwsze ważne spotkanie opolskie w sprawie przyszłości.

Rozumiecie?

Jasniej nie mogę;-)

A potem lecę do PPP rozmawiać z p psycholog o treści orzeczenia o kształceniu specjalnym.

I to chyba wsio;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga.. wspomniane przeze mnie probiotyki z grupy Lactobacillus rhamnosus...

zachwiana flora bakteryjna w jelitach jest tez powodem zaparć...

Niech mnie Ewa poprawi jak nie te...;)

 

Czyli co.. Aga na Prezydenta Opola..

Nie potrafię czytać między wierszami.. co drugi wers nic mi nie tłumaczy.. to na prezydenta jest sensowne ;)

 

 

Dziewczyny.. jak pozbyć się i czym łupieżu.. tylko nie szamponem dla półgłówków.. to, że płukać włosy kwaśnym środowiskiem to wiem.. ale wytłumacz to facetom... ?

Jakieś znacie specyfiki.. dobre sprawdzone?

Aga sory, że u Ciebie.. jak coś to zaraz usunę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, zatwardzenia się zdarzają. Jest alergikiem, z tego co wiem jedzeniowo wybrzydza, z czego ma tą qupę robić? Dawaj błonnik i oleje, to jest przecież normalna i zwykła dieta a nie zadne wspomagacze! Normalny człowiek to własnie je!

A co do wpisu na blogu- zrobić. ZROBIĆ ZROBIĆ....

Bo problem z ludźmi jest taki, ze w oczy nie powiedzą a anonimowo czują się bezkarmi i gadają czasem z czystej głupoty. Ale jak wiedzą, że mogą odpowiadac za to, co piszą - oooo, to już się zastanowią. CZASEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika, nie przepraszaj, bo za co?

Łupież ludzka rzecz. Jak qpa.

Z tymi probiotykami teraz się wstrzymujemy bo chcemy zrobić młodemy badania qpy w Poznaniu wraz z mykogramem.

 

Ewa, jak napisałm, co napisałam, pomyślałam, że młody musi być na wspomagaczach. Owoców praktycznie nie je.

Pieczywo z masłem, zup zero, na drugie ziemniaki i kawałek mięsa o konkretniej strukturze, kolacja chleb.

Dostaje takie chrupki z błonnikiem, ale to chyba za mało, Musimy dodawać błonnik do jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, też myślę, że trzeba napisać. Bez emocji, bez gróźb karalnych, po prostu opowiedzieć o wizycie na policji i radzie policjantki. Kto mądry, zrozumie, czego nie robić.

Moje dziecię jedno też zaparcia miewało po chrupkach kukurydzianych. Skoro Franek nie je owoców, warzyw i ciemnego pieczywa, to podawanie błonnika czy oleju jest tylko uzupełnieniem diety, a nie sztucznym wspomaganiem. Popatrz, ile teraz reklam różnych cudownych środków dla dorosłych na te sprawy. Znaczy że wielu ludzi ma problem, bo źre oczyszczoną żywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest allegro to ludzie kupują bo chcą,jest 1% to ludzie przekazują bo chcą.Kto ma bloga ten moze mieć i apel o 1% i allegro.I tyle.Obie opcje są dla dzieci i do wyboru przez chętnych,Na większosci blogów -normalni czytacze maja problem z wyborem,niestety.Na blogu ta sama gnida sie nie odezwie.A udowodnic bez nagrania ,świadków byłoby niemożliwością.Ot,słowo przecw słowu.Gnida wie,że jej pomówienia są karalne,czy przestanie gadać do innych gnid?Jak masz siłę to pisz.wyważ czy warto zjadać nerwy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma anonimowości w sieci - jeżeli ktoś przegnie, to można do niego dotrzeć. A poza tym, o ile dobrze zrozumiałam, to nie są osoby przypadkowe, które wkleją jakiś głupi komentarz i znikną, bo takimi nie warto zawracać sobie głowy, jeno jakoś powiązane ze środowiskiem blogowym albo dzieciowym. Trza wyraźnie napisać, co wolno, a czego nie. I nie nerwować się, nie pienić, a napisać i nie dyskutować, nie tłumaczyć się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko mówiąc ...zeeeennnn..

 

Apropos - na jogę zacznę chodzić. Naprawdę. JAk juz w O będę pracowała.

Teraz nie mam siły. kurcze. Wracam do domu ok 19 a pół godz potem wyjazd na roli czy jogę

Mozecie krzyczeć na mnie, ale wymiękiwuję.

 

Agduś, mądzre prawisz. Jak znajdę mądrość i spokój w sobie, napiszę.

Franio śpi cały czas, bez przerwy.

Wczoraj obudził się już o 22. Czyli chyba te jelitka go męczyły..

 

A ciemne pieczywo je. Tu nie ma problemu. Tylko mało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga no i to jest właśnie to czego ja nie rozumiem. Czemu my takie cos mamy czytać między wierszami? Zawsze piszesz jakbyś robiła coś o czym nikt nie może wiedzieć (???), a co w tym złego, że się człowiek broni kiedy niesłusznie jest atakowany.

No i co, potem czytamy i myślimy sobie, jesoo, co się dzieję. A Ty pomiędzy wierszami teraz sobie czytaj, że my sie martwimy kiedy nie wiemy a czytamy coś takiego. Ja się w końcu domyśliłam, ale nie rozumiem czemu ja z powodu takich niefajnych ludzi ja mam sie niepotrzebnie martwić i domyślać.

Wiem, mogę nie czytać i się nie martwić. Ale siedzę tutaj, kurka od urodzenia Frania, i nie umiem sobie Was odpuścić tak jakbyście byli tacy sami jak wszystkie inne matki i wszystkie inne dzieciaki z problemami. Bo nigdy nie byliście.

Dlatego ja prosiłam byś na blogu nie pisała od kogo są pisanki. Bo po ostatnich bombkach, dostałam troszkę próśb by wspomóc też inne chore dzieciaczki. No i wspomogłam, zrobiłam, wysłałam. Ale zabolało mnie, że takie Osoby nawet nie raczyli doczytać na moim blogu, że ja nie jestem artystką która nie wie co z czasem zrobić, ale też matką chorego dziecka. I zdecydowałam, że teraz już tylko anonimowo przekazuję dla Frania, bo ja nie mam sił na to by ratować cały świat. A dla Was mam, bo muszę mieć, bo Ty też o nas pamiętasz. Pomagamy sobie na wzajem. Tyle.

A co do pisania czy nie pisania na blogu, pisz! Ty napiszesz nikogo nie obrażając, nie wyzywając od takich tam. Ale napisać musisz, bo tacy ludzie muszą wiedzieć, że za pomówienia są kary. Nie można tak sobie chodzić i gadać o ludziach co sie komu podoba. Tym bardziej, że takim gadaniem szkodzą.. Jak uderzysz kogoś ręką, a się nie bronisz przy tym, też za to odpowiadasz. Więc czemu za uderzanie słowem nie miał by ktoś odpowiadać? Anonimowość w Necie jest tylko pozorna! Każdego można znaleźć. I Ty musisz o tym napisać, bo takim niefajnym sie wydaje, że jak Ty kulturalna to będziesz pozwalać na wszystko. Więc, napisz kulturalnie, że nie będziesz. Bo Ty nie blogujesz by oszukiwać tylko dziecko ratować. Jakby Państwo ratowało, Ty byś nie blogowała. I nie tylko Ty. I mnie do białej gorączki doprowadzają te niefajnych ludzi rozumowania i ważenia, że jak dziecko fajne i słodkie i w sumie dosyć dobrze funkcjonuje, to nie musi być leczone. Kurka wodna, nie jest źle, bo jest leczone, a nie dlatego, że jest dobrze!!!

I takie głupie i niepotrzebne nikomu ocenianie tych naszych dzieci, że temu się należy mniej a temu bardziej. To syndrom NFZ-tu jest. Czy Ty masz przestać Frania ratować bo On jest lepszy od dziecka "Y"? Co by z Ciebie za matka była?!!! Jak nie chcą pomagać nie muszą, niech idą dalej swoją drogą ale niech nie przeszkadzają. I przestaniesz Ty się już wreszcie z takimi certolić? Kurka, ja chyba do buszu wyjadę, bo mnie ludzie wykończą swoja głupotą. wiem, tam też nie jest bezpiecznie, ale przynajmniej jak człowieka jakiś lew zje, to taki lew ma usprawiedliwienie, bo lew jeść musi. A co ma taki niefajny, że ludziom nie daje żyć..., czemu musi to robić? A no wcale nie musi, robi, bo może, bo mu się na to pozwala, właśnie takim …, a czy ja powinnam się bronić.

p.s. nie złość się na mnie, że ja tak emocjonalnie reaguję, za stara już jestem na to wszystko, Ty masz 4 latka walki z systemem za sobą, ja 18… Ja już mogę pierdolca dostawać… I nie każ mi, proszę czytać między wierszami, bo ja nie rozumiem kogo Ty w ten sposób chronisz…

p.p.s. na to jedzienie, co Ty piszesz, to Franio nie ma prawa mieć inne qpy. A co Prodeste na to? Bo ta niecheć do jedzenia i ta bardzo duża wybiórczość, to też część problemu. Co radzili na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się pod Żelkę podepnę, dopiszę.

Mówiłam Ci, kochana - napisz, bo to będzie znak, że wiesz kto.

I wiesz, jak temu przeciwdziałać i nie pozwolisz, żeby ktoś na Frankową rodzinę wiadro pomówień wylewał.

Bo to na szkodę Franka działa, a na to żadna matka nie pozwoli.

Spokojnie, acz stanowczo napisz i tyle. :yes:

 

A za dzisiejsze rozmowy trzymam bardzo mocno, BARDZO.

Będzie dobrze, już to wiem. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...