Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga, chcemy, żeby Franio poszedł do przedszkola z małymi grupami.

Integracyjne to moloch na 200 dzieci, grupy 20-25. Młody tego nie przejdzie..

 

Poza tym byliśmy dziś z małym u psychologa, tzn R był, ja załapałam się na ostatnie 10 minut, bo praca

Chcemy aby Franula zaczął uczęszczać do pogotowia terapeutycznego, tam są grupy 4-5 dzieci - taki wstęp do przedszkola.

Jeśli Franio nie podoła wyzwaniu przedszkolnemu to chociaż to pogotowie będzie miał.

Już daje radę w takich grupach.

Przygotowany na wizytę u p psycholog dał taki show, że pani psych miała buzię otwartą ze ździwienia - od razu podał jej rękę, jak zapytała czy idzie się z nią bawić było "TI" i poszedł. I potem w trakcie wizyty, ze widać ogrom pracy, ze Franio jest cudny itd. Same ochy i achy:)

 

Żebyście wy widzieli jak Franio się zmienia..dosłownie z miesiąca na miesiąc

Do Prodeste na zajęcia wczoraj biegł, wujka Radka uwielbia

 

Tylko jeszcze chciałabym żeby się ta druga sprawa "dojazdowa" poukładała bo męczy mnie to cholernie.

Mam nadzieję, że się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franio zachwycał na turnusie-on chce byc z dziecmi.Wczorajsza opinia dla przedszkola po wakacjach zmieni sie na :proszę słuchać Franka,on pokaze/powie czego nie chce a co chce:)Mały czuje,że jest rozumiany,komunikacja ruszyła!!!

 

Twoje dojeżdżanie tez się skończy-pokaż mi jakiej sprawy nie ugało Ci się załatwić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu by Franio nie miał podołać? W przedszkolu też sobie świetnie da rady. Ja to jestem zdania, że nawet w integracyjnym by się przyzwyczaił a w specjalnym to nie mam żadnej wątpliwości, że da rady. Nawet jakby z 10-ciu ich miało być dał by rady, a 5, z palcem w nosie przerobi, zobaczysz.

Trzymam kciuki aby dla Ciebie się udało Twoje pozałatwiać, bo dla Frania innej opcji niż, że się uda, nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W O. do przedszkola specjalnego, w którym są malutkie grupy przyjmowane są tylko dzieci z upośledzeniem umysłowym.

W innych miastach, najwyraźniej jest to kwestia danej szkoły. W większości - takie przynajmniej mam wrażenie - większość dzieci z autyzmem na pierwszy rok idzie do przedszkola specjalnego, dopiero potem do integracyjnego. I tu znowu - integracyjne to moloch - 200 dzieci, grupy po 20 dzieci. FRanek ma tam WWR. Dziś już idzie korytarzami bez problemy (poczatkowo był ogromny problem), ale do dzieci nie podejdzie, nie wejdzie do sali, w której są dzieci.

Złożyliśmy papiery w przedszkolu, które liczy...21 dzieci. 2 grupy po 10-11 dzieci.

Decyzja zapadnie do świąt.

Oby się dyrekcja zgodziła..

Prod. i wujek Radek powiedzieli, ze przeprowadzą darmowe szkolenie dla kardy, jak mają postępować z Franiem itd. Przedszkole będzie miało 100% wsparcia fachowców.

Mam nadzieję ze się zgodzą.

 

Kolorowych snów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga.. nie wiem jak to jest u Was.. ale dziecko z autyzmem i spektrum może być w grupie 3-4 osobowej...

Emil chodzi do klasy czteroosobowej.. w ośmiu były takie jazdy, że masakra.. I dało się, i przepisy przyjazne są .. Tylko musi dyr wiedzieć, bo w kwietniu robi siatkę godzin i projekty czy plany .. tak to się mądrze nazywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...