Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Jasne Ewa.

Ile mogę poczekać? Kaszel zaczął się wczoraj.

 

Zapomniałąm przez to wszystko napisac ze dziś na godz 19 szłam do radia trochę o autyzmie poopowiadać. Oczywiście tylko z mojej perspektywy - byłą tam mocna ekipa - 2 wolontariuszki, 2 mamy i 1 terapeutka z Prodeste.

 

Jutro o 9 Natulka pisze testy szóstoklasisty.

Trochę się denerwuje bo to jej pierwszy taki egzamin. Ale prawdziwy stres będzie dopiero przy egzaminach wstępnych do gimnazjum 23.04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no, daj to co dał lekarz i zobacz. Jak kaszel zamiast maleć będzie rósł to dołącz inhalacje ;)

 

Jakie egzaminy??? Przecież przyjęcie do gimnzajum jest na bazie testu i średniej? Idzie do językowego? No to będzie test predyspozycji językowych a nie jezyka. Nie wolno robić innych egzaminów... ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to się nazywa - egzamin wstępny. Tak - pisemny test predyspozycji i ustny z angielskiego.

Gimnazjum nie jest rejonowe i jest dwujęzyczne - marzenie Natki.

Trochę się obawiam jak jej wyjdzie, czy się jej uda, bo ona strrrrasznie marzy o nauce tam a chętnych mają 3 / miejsce.

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to się nazywa - egzamin wstępny. Tak - pisemny test predyspozycji i ustny z angielskiego.

Gimnazjum nie jest rejonowe i jest dwujęzyczne - marzenie Natki.

.

To ciekawostka. Chyba, że prywatne/ społeczne. Bo w państwowym nie wolno robić testu językowego. Można własnie tylko taki z predyspozycji. Wiem, bo Zuza chodziła do takiej klasy. I... to, że zdaje w III kl AC nie wynika wcale z klasy językowej ale z... 8 lat nauki prywatnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawostka. Chyba, że prywatne/ społeczne. Bo w państwowym nie wolno robić testu językowego. Można własnie tylko taki z predyspozycji. Wiem, bo Zuza chodziła do takiej klasy. I... to, że zdaje w III kl AC nie wynika wcale z klasy językowej ale z... 8 lat nauki prywatnie ;)

 

Ewa we Wrocławiu do dwujęzycznych klas jest test predyspozycji językowych i z matmy i z polskiego ;) i w naszym przypadku 3 lata dwujęzycznego gimnazjum dały lepszy efekt niż wszystkie prywatne szkoły językowe wcześniej

 

Aga nic się nie martw Natka da radę:) i to dobrze że idzie do dwujęzycznej klasy w tych klasach nauczyciele bardziej się starają nauczać....

24-27.04 to będę trzymać kciuki cały czas bo i unas testy po gimnazjum

 

całusy dla Frania no i zdrowiej szybciutko!

Edytowane przez Kaśka73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa we Wrocławiu do dwujęzycznych klas jest test predyspozycji językowych i z matmy i z polskiego ;) i w naszym przypadku 3 lata dwujęzycznego gimnazjum dały lepszy efekt niż wszystkie prywatne szkoły językowe wcześniej

 

nie ma testu z matmy i polskiego. Liczy się najwyżej średnia z tych przedmiotów. NIE ma testu z języka a tylko z predyspozycji językowych. W państwowej szkole nie może być inaczej. W prywatnej dowolnie.

 

A'propos - skąd wiesz, że dało więcej? Miałaś porównanie?. Bo ja tak - w klasie były dzieci, które uczyły się tylko w szkole i w szkole i prywatnie. Owszem, taka klasa dała więcej, niż inna klasa, ale więcej nie oznacza bardzo dużo. U Zuzy konkurs anglistyczny wygrały w szkole tylko 2 osoby - jedna z klasy poszerzonej i druga z podstawowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, to jest szkoła w 100% państwowa.

Mają pisemny z predyspozycji i ustny z angola.

 

Natka po teście zadowolona. Stwierdziłą ze zrobiła 3 tak głupie błędy ze aż boli (rozwiązania są już w necie)

Ten test nie liczy się do tego jej wymarzonego gimnazjum językowego, oni biora pod uwagę tylko ten swój egzamin ustny i pisemny z predyspozycji

 

Musze puszczać Natkę do lapka bo chce pisać tekst na blogu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma testu z matmy i polskiego. Liczy się najwyżej średnia z tych przedmiotów. NIE ma testu z języka a tylko z predyspozycji językowych. W państwowej szkole nie może być inaczej. W prywatnej dowolnie.

 

Ewa niedowiarku zobacz tu;)

 

http://lo14.wroc.pl/dla-kandydatow/rekrutacja-do-gimnazjum/

 

i o ile pamiętam było szok zadanie przetłumaczyć tekst z węgierskiego na polski przy pomocy słowniczka pod tekstem

Aga tego typu testy (poziom po 6 klasie) są w sieci można spróbować o co chodzi zresztą co ja będę speca uczyć;)

 

Aga jak Franiu? Gratulacje dla Natalki.

Edytowane przez Kaśka73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale sprawdzian z predyspozycji to nie jest sprawdzian z wiedzy. Moje dziecię też go pisało. Wcześniejsza nauka nieco ułatwia sprawę ale nie jest konieczna.Dla mnie to taki sprawdzian ciut psychologiczny..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale sprawdzian z predyspozycji to nie jest sprawdzian z wiedzy. Moje dziecię też go pisało. Wcześniejsza nauka nieco ułatwia sprawę ale nie jest konieczna.Dla mnie to taki sprawdzian ciut psychologiczny..

 

Ewa, ja robiłam sobie test predyspozycji takie z b wysokiej o

półki i wymiękełm. W szczególności na chińskim. I to mimo dr z językoznawcy. One sprawdZajà predyspozycje językowe, ale sà loterià przy okazji, jak każdy test.. Wg mnie N super daje radę w testach predyspozycji na poziomie gimnazjalnych, pytanie czy nerwy jej nie zeżrą

.

tak czy inaczej martwię się o nià.

 

A Franio dziś już lepiej. Wczorajsza noc była straszna, zastanawiałem się jak dziś pracować będę. Dziś już też była pobudka. Zobaczymy,co noc przyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

predyspozycjie do chińskiego to może bym miała, bo tu słuch muzyczny to podstawa. Z drugiej strony inne tonacje, to też może by nie poszło :) Bo do innych języków to ja predyzspozycji nie mam, choć nie znaczy, że nie umiem. Umiem, mówie, ale niestety, przy mojej wymowie koleżanka angielka zamiast paczki szukała zmywaka, bo jakoś tak podobnie się to wymawia :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...