Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wieści trochę mamy :D

 

Pulmonolog - z płuckami tak-se, ale to żadna nowość. Mamy zmierzyc saturacje i gazometrię, zobaczymy co wyjdzie. Najprawdopodobniej w czwartek zawitamy na Dyrekcyjną.

 

EEG - ta moja zmora senna... Dzielny, kochany, najwspanialszy Franula ma.. zapis w granicach normy!!!!!!!!!!!!!!!! Wreszcie!!!!!!!!!!! Z płuckami damy rade, najbardziej stresowałam się główką kurczaka. Te drgawki musiały być więc skutkiem ubocznym leków, którymi kurczak był szprycowany w szpitalach. No i pewnie też wyłączeniem układu nerwowego na ten długi okres, kiedy był pod respiratorem. Alleluja!!! Jeszcze za tydzień neurolog we Wrocławiu, zobaczymy co powie.

 

Synagis - jutro mam dzwonić do Korczaka, ale na 90% w czwartek Franula dostanie pierwsza dawkę z programu MZ!!! :D

 

Naprawdę aż się boję cieszyć.. Ale z drugiej strony...Franciu tydzień temu zaczął 7 miesiąc życia, czas najwyższy na TYLKO dobre wieści, prawda?

 

Plan na dalsza część tygodnia:

środa - rehabilitacja

czwartek - neonatolog, Korczak i Dyrekcyjna

piątek - logopeda

 

Cieszcie się z nami kochane cioteczki, wujkowie, babcie i dziadkowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, jak czytam Twoje posty, to za kazdym razem ogarnia mnie uczucie, że kiedys bedziesz z siebie dumna i Krasnal tez.

Robicie wszystko dla Niego i to wroci do Was, a Franuś..., jeszcze troche i sam Ci wszystko powie. :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj cieszymy się bardzo, bardzo :D z postępów zdrowotnych naszego Walecznego Franusia , ale przecież my wszyscy w to bardzo wierzyliśmy i trzymalismy za Niego mocno kciuki. Oby tak dalej.

Całuski od babci forumowej i Asi , bo coś bidula zachorzała (okropny zatokowy katar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agniesiu - ogonek wirtualnej radości omal się nie urwał . :D

 

( sms od Agnieszki znów wywołał dziki taniec radości w miejscu publicznym i znów mówiąc oględnie ..nastrzelałam se obciachu po całości ) :oops:

 

Kurde.

No jest superaśno. :D

Totemy zaporowe działają :D :D

 

To teraz coś na wabia dobrych wieści.

Ino co ? 8) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suuuuper wieści, chociaż przecież wiadomo było, że tak właśnie będzie. :p :p :p :p A niebawem Krasnal zacznie nam brykać tak, że będziesz się zastanawiała, czy ta cała batalia o zdrowie Frania to aby nie był zły sen. Jeszcze tylko ta operacja... ale wszyscy tu zmobilizujemy siły i będziemy słać nieprzerwanie pozytywne fluidy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejna historyjka z serii "jak ja kocham NFZ" :D Ale lajtowa taka :D

Dzwonię do przychodni:

- Czy macie państwo pulsoksymetr na stanie, bo chciałabym dziecko podłączyć i saturację zmierzyć?

- Nieeeee, nie mamy. Ale niech pani zadzwoni do NFZu, oni pani powiedzą, gdzie w JG może pani zrobić takie badanie (tu nr tel)

Dzwonię. Ponawiam pytanie (pan w sile wieku, z odrobiną angielskiej flegmy w głosie). Pan ów tonem, który od razu mi powiedział, gdzie jest moje miejsce w szyku, odpowiedział na moje pytanie następująco:

- Prooooosze pani ('proszę (kogo? co?) panią :-? ), ja pani mogę wymienić 30 zakontraktowanych najbardziej wysokokosztochłonnych badań, ale nie cos takiego ( :o ). Niech pani zadzwoni do Karpacza na pulmonologię, oni na pewno pani coś poradzą.

he he :lol: :lol: :lol:

Jedziemy na Dyrekcyjną, tam podłączą krasnala do aparatury bez problemu. Jak za starych, nie tak całkiem dobrych, czasów.

 

każda rozmowa z przedstawicielem NFZetu przypomina mi taki oto obrazek:

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/F4uObEb2llaugMLgDX.jpg

:D :D :D

 

Miłego wieczora wszystkim.

 

Jestem szczęśliwa, ale zmęczona jak szlag. Pół nocy nie spałam przez EEg, drugie pół przez krasnala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...