Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

No to u nas chłopcy są tak różni jakby ich dosłownie w szpitalu pozamieniali.. Nieraz już to mówiłam starszakowi.. Chrzestni.. on menager/prezes w b. duzej firmie, ona koleżanka ze szkoły.. kompletnie nie mamy kontaktu teraz.. nie podał sie ani do nas ani do nich..

Emil.. do nas.. nie wiem.. do chrzestnych.. on st kapitan p. straży pożarnej, silny, odważny, kiedyś nie dał sobie podskoczyć, Emil też nie da sobie podskoczyć, stad masę problemów.. ona poukładana, porządnicka i pedantka do bólu.. mały bałaganiarz , że masakra..

Ale widząc po chrzestnym Emila.. on był kiedyś inny, potem urósł, wyrósł.. i teraz jest OK..

Może będą z nich jeszcze porządni i poukładani ludzie..

Starszak bardzo się zmienił.. ojjj bardzo..

To ja jeszcze spokojnie muszę przetrwać aż zmieni się Emil... na razie wchodzi w wiek dojrzewania... czyli muszę przeżyć jeszcze 5-6 lat :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arni, no auto prywatne ale do celów służbowych przecie! :yes:

Jakby nie robił tego co robi, to by tego auta nie kupował, więc to się nie liczy.

No i nie jest mały!

Ewczyny też nie, choć i nie wielki.

Taki ze strefy średniej powiedziałabym, Sołtys to dolna strefa stanów średnich. :lol2:

Ale foremny bardzo. :cool:

Jak był młodszy - nie było piekniejszego od niego, jak patrzę na jego zdjęcia z tamtego okresu to do dziś mnie coś w dołku ściska. :oops:

A jak patrzę teraz na niego, to mnie się ciepło na sercu robi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy on to auto jak najbardziej do celów prywatnych nabył.. żeby na ryby mógł jeździć, i żeby wszystko się zabrało.. ;)

Jest osobowe, na 9 osób , więc i vatu nie odliczysz bo nie jest ciężarowe.. porażka od tej strony...

Dopiero po czasie do celów służbowych znalazło zastosowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sooorrrrrryyyy, musieliśmy leciec do banku załatwiać linię kredytową - ciocia wolontariuszka przyszła, więc rozumiecie:)

 

No więc tak: najpierw była podkuwka po wejściu do pomieszczenia-szatni-holu - bez pytania weszliśmy sobie do pustej sali. Tam franula wpadł w zabawki, po chwili usłyszałam, ze pani ustawia dzieci w par w sali obok (tam jest tylko 1 grupa) - więc wyszłam z Franiem do tego pierwszego pomieszczenia-szatni-holu. Pani wyszła z dziećmi, Franio je obejrzał, zajrzeliśmy do łazienki jak pani myje dzieciom rączki, potem Franula odważył się podejść do drzwi wejściowych do sali i...zobaczył AUTA! Zaczął mnie ciągnąć za rękę, ja na to, że jak chce auto, musi iść do pani i poprosić..

I poszedł:) Jak po sznurku prostu do regału. Był tylko regał z autami i Franio.

Generalnie Franio był obok dzieci z autkiem w ręku, ale po kilkunastu minutach wszedł między dzieci (on i autko i zero świata wokół), ale wszedł! Przełamał swój strach:) A jeszcze jak pani poczęstowała go kawałkiem herbatnika..był problem zeby wyjść:)

No i panie szczęśliwe, bo - mam wrażenie - przestały bać się wizji dziecka w grupie z TAKIMI papierami:)

No i my dogadaliśmy się z naszymi wolontariuszkami, zeby od października nast roku były w przedszkolu z Franiem (na zmianę) w roli nauczyciela wspomagającego:) One zarobią trochę groszy, by będziemy pewni, ze Franek przy sobie asystentki, które zna i akceptuje - bardzo mądre i fajne dziewczyny. Na pewno początkowo Franio będzie chodził na max 2-3 godziny, we wrześniu zaczniemy od godzinki pewnie, na taki wymiar czasu nie znajdziemy żadnego nauczyciela poszukującego pracy, który za w sumie nieduże pieniądze za taką ilośc godzin chciałby opiekować się Franiem.

Dziewczyny się cieszą, bo dla nich to ogromna okazja do zebrania doświadczenia - cudne są te nasze dziewczyny:)

Będą fotki:)

 

A teraz apel do ciotek specjalistek - Ewy i Malki. Szukamy kapci dla Frania - kostka nie może być uszytywniona, zapiętek wiadomo, wzmocnienie wewnątrz, muszą dobrze trzymac śródstopie. Polećcie coś, proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franio sie przyjmie w przedszkolu b. szybko-pokazał na turnusie ,że lubi przy dzieciach.On moim zdaniem,wbrew pozorom lubi zajęcia.Poskłada się w przedszkolu szybciej niż za drzwiami mama i tata:):)

przepraszam,nie mnie pytasz-ale może weźcie w.Radka do sklepu i kupicie odpowiednie kapcie-taka jedna terapia :przymiarki z masażem stóp i śmiech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw może być troszkę z boku grupy, ale myślę, że da radę i się zsocjalizuje. :yes:

Skok rozwojowy nastąpi na pewno ogromny, tyle umiejętności społecznych!!!

Z czasem także gry i zabawy, piosenki, odgrywanie ról...

Ach, Matka, rozmarzyłam się i widzę Franka...

W pełni funkcjonującego. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że w pełni funkcjonującego! Innej opcji nie było od samego urodzenia. I Franio to wie.

A na tej fotce, nie tylko Franio leży sobie poza grupą. Widzę tu trójkę indywidualistów. :wiggle:

I dodam jeszcze, że są tacy co z powodu strachu przed grupa do przedszkola wcale nie chodzili ale i bez dzieci jakoś sobie poradzili. Co prawda było to 40 lat temu, ale jednak.

Stawiam na to, że Franio w ciągu pierwszych trzech miesięcy w przedszkolu, zacznie do grupy przychodzić, a grupa do Frania nawet wcześniej. Bo Franio ma w sobie magnetyzm przystojniaka intelektualisty. :wiggle:

Całuję w czubek noska. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie powiem na temat butów, bo się nie znam. Obawaim się, że będę musiała się choć trochę poznać do egzaminu, ale na razie temat mam niezgłębiony. No i trzeba to przecież do rodzaju wady dobrać, nie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...