Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Mam nadzieję, że ktoś mu mierzył długość nóg? Bo jeżeli obciąża bardziej jedną stopę, to powinni zmierzyć i sprawdzić, jak by było, jakby było wyrównanie. Po drugie, niektórzy bardzo sobie chwalą noszenie butów prawy na lew. Ale Franc ma buty specjalne. Jeżeli miałby chodzić w zwykłych, to można spróbować. No i na konia go! te ćwiczenia to właśnie prawidłowa pozycja nogi u jeźdźca (dlatego moja córka jeździ :) ).

Z tego wszystkiego nie podoba mi się ten Babiński...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ewa, 'wujek Radek' mówi, że z hipo trzeba u Franca b uważać ze względu na to, że odwodziciele ma b silne (+ przykurcz w 1 biodrze) a przywodziciele kieeepskie. W temacie butów robi mi się już niedobrze. Memo może są i dobre ale meeega niedoróbka - jutro kolejny raz trafią do szewca. Aaaaaaa, my wróciliśmy z drogi - hospitalizacja odwołana. Czyszczenie oddziału. Jutro umawiam nowy termin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babiński to nie teoria, świadczy o deficytach neurologicznych i tyle. Ale miałam nadzieję, że już się będzie wygaszał. A on nie. Czyli dużo rzeczy Franek ma wypracowane ale jakieś uszkodzenia są nadal i one się ciągle przebijają przez te wypracowane rzeczy... MRI by wyjaśnił, ale też nie na pewno. Raczej fMRI a on ciągle za mały. No i w końcu po co wiedza dla wiedzy? Przecież i tak ta wiedza nic nie zmieni... Trzeba robić swoje.

Konie to na przyszłość. One własnie przywodziciele ćwiczą, ale to musi być aktywna jazda a nie prowadzanie worka na siodle. Jak podrośnie, to pójdzie :)

 

A propos memo, jestm na pediatrii i tam psy wieszają. Moja pani dr (naprawdę fajna pediatra-rehabilitant, taka, jak lubię, czyli z duużym doświadczeniem ale ciągle otwarta) ma jakieś inne typy, mogę w środę zapytać, choć obawiam się, że to lokalna nasza firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, bardzo proszę, spytaj! Franek musi mieć zapiętek średniej twardości i wzmocnioną stronę przyśrodkową, do tego oczywiście odpowiednia podeszwa, ale to już oczywista oczywistość. A co to jest fMRI?? Czy Babiński może się pojawiać sam z siebie bez stymulacji? Swojaczko, mieszanie zawsze mile widziane;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kossa zaczął właśnie skuwać łazienkę czerwono-waniliowo-białą!!!!!!!!!!!!!! Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, jestem TAKA szczęśliwa:) Zakupione białe płytki w Liroju, za całe 28,90, na podłogę (po doświadczeniach z poprzedniego domu i wiecznym czyszczeniu jasnych podłóg po robalach naszych koffanych) zdecydowaliśmy się na kafle "drewnopodobne", że tak powiem, fuga będzie czekoladowa;-) Tylko ciągle brak pomysła na obudowę wanny - panel do wanny jest po prostu koszmarnie drogi (może dlatego ze sama wanna była b tania?) i chcemy ją obudować bloczkami z bet.kom. i coś na to dać. Ino jeszcze nie wiemy co:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, bardzo proszę, spytaj! Franek musi mieć zapiętek średniej twardości i wzmocnioną stronę przyśrodkową, do tego oczywiście odpowiednia podeszwa, ale to już oczywista oczywistość. A co to jest fMRI?? Czy Babiński może się pojawiać sam z siebie bez stymulacji? Swojaczko, mieszanie zawsze mile widziane;-)

Babiński jest po stymulacji, ale sama stymulacja może być różna. fMRI to czynnościowe MRI czyli odpowiedź mózgu (przepływu krwi) na różne bodźce, pytania, człowiek musi być przytomny, aktywny czyli nie w znieczuleniu.

 

Też mam płytki brązowe, trochę drewnopodobne. Cudo. Brudu nie widać, póki się nie przykleisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wiesz, ja też lubię oglądać, jak się pranie kotłuje w pralce.....

I ciekawi mnie, jakby to było widać w zmywarce.. ale nie mam takiej z szybką.

 

Ja też lubię :)

Ale jeszcze bardziej lubię oglądać piekące się ciasto w piekarniku ;) To dopiero jest film akcji ;)

 

Co do książeczki, Aga, mam znajomego w pewnym wydawnictwie.. Jakbyś szukała dojść to daj znać :)

 

Nieustannie trzymam za Was !

 

Buziaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, krótko mówiąc może być tak, że tylko mi laikowi wydaje się, że nie było stymulacji a naprawdę była? Twoja odp odnośnie płytek podłogowych - miód na serce:) Tylko podpowiedzcie społem, co mamy na obudowę wanny dać - ani z białych, ani 'drewnopodobnych' nie ma opcji mozaiki nawannowej. Chyba ze kupimy po prostu jakąś białą mozaikę, normalną. Byle się w odcień płytek wpasować. Bo - jak wiadomo - białe nie zawsze jest białe;-) Przy okazji skuwania płytek okazało się, ze w łazience nie ma grama folii w płynie. Ściana, przy której na wannie Franula ustawiał swoje pływające podczas kąpieli auta jest calusieńka mokra pod płytkami! Dobrze ze wzięliśmy się za temat, bo za chwilę mielibyśmy grzybolca w łazience. Oz, też uwielbiam takie filmy akcji;-) Teraz spadam umawiać neurologię i okulistę. Fr w pogotowiu terapeutycznym, Kossa ma jeszcze godzinę na rycie płytek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, ja mam łazienkę w białych płytkach dużych błyszczących firmy jakiejśtam

i wannę z białą mozaiką matową z firmy zupełnie jakiejśtam innej - i jest git (znaczy moim zdaniem ;))

Wszystko z jasnoszara fugą - silver grey.

A.., i podłogę mam w płytkach ciemnobrązowych drewnopodobnych - z ciemnoszarą fugą.

Czyli pięknie u Was będzie ;) :)

 

ściski dla Frania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zochna a przesłałabyś mi fotkę na maila? Albo umieściłabyś takową tutaj? Kurcze, nie mogę sobie tego wyobrazić..;-) Zrobiłąm wczoraj niezłą bubę mojemu lapkowi, chyba mnie trafi...wrrr

 

o matko, znaczy posprzątać muszę ! ;) wrzucę , of course.

 

laptop nie przeżył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...