Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawa druga, ważniejsza:

jest uzgodniony z Redakcją termin aukcji na turnus zimowy dla dzieciaków z autyzmem.

Turnus będzie organizowany w drugiej połowie lutego dla 15 dzieci.

Aukcja zacznie się 29.09 i będzie trwała 2 tygodnie. Na ten turnus jedzie też Franula.

Bardzo bardzo Was proszę o wsparcie w rozsyłaniu informacji i gromadzeniu fantów.

Wiecie doskonale, o co chodzi.

Przyznam też, że bardzo liczę na pomoc techniczną.:hug::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak po pl nazywa się takie cóś - robi się zastrzyk albo zakłada kroplówkę a płyn idzie nie w żyłę lecz obok, czyli - łac. - para (obok) vas (naczynie)?

a wiesz, że też jestem ciekawa... :rolleyes:

znam zjawisko ale nie tytuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi ale jak to się nazywa :no: Co do aukcji, fanty zrobione i już przed moim wyjazdem do Chorwacji wysłane do DPS co by w razie mojego niepowrotu:D w moim imieniu wystawiła i wysłała. Ponieważ złego diabły nie biorą to wróciłam i sama wystawię, a DPS z łaski swojej tylko prześle za co będę bardzo wdzięczna. :yes: Dobrze, że dali termin koniec września, bo to zwariowany miesiąc dla nas. :bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, liczyłam na Ciebie:)

Wiem jak jest po niem. (Paravasat), po ang. (extravasation injury), ale wersji polskiej mi trza.

 

Ewa, wynaczynienie???

Jak wynaczyniona krew?

wylew okołonaczyniowy dotyczy raczej krwi z przerwanego naczynia (siniak, wylew podskórny) a ty pisałaś o sączącym się wlewie kroplowym. Obrzęk podskórny jest skutkiem ale, niestety, przypuszczam, że pojedynczej nazwy nie znajdziesz. Polski język jest znacznie mniej precyzyjny i bardziej opisowy, niż angielski. Trzeba opisac jako obrzęk po pozanaczyniowym podaniu środka ... czyli opisać a nie tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ożywienie:) I to z powodu wynaczynienia:) CHodzi o prostatorektomię radykalną i gojenie się pooperacyjne. Że goi się dobrze mimo dużego zespolenia i brak jest wynaczynienia:) Taki właśnie jest kontekst:) Prababko, chyba chirurga męczyć nie będziemy;-) Dzięki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi ale jak to się nazywa :no: Co do aukcji, fanty zrobione i już przed moim wyjazdem do Chorwacji wysłane do DPS co by w razie mojego niepowrotu:D w moim imieniu wystawiła i wysłała. Ponieważ złego diabły nie biorą to wróciłam i sama wystawię, a DPS z łaski swojej tylko prześle za co będę bardzo wdzięczna. :yes: Dobrze, że dali termin koniec września, bo to zwariowany miesiąc dla nas. :bye:
Miki, ale Cię walnę!!!!!!!!!!!:) Ja wtedy celowo wątku fantó nie ciągnęłam, bo widziałam, co się w Twojej głowie kroi:hug:I żadnego niepowrotu nie brałam pod uwagę. No:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos aukcji - nie wiem, czy prosić Edzię - ona taka bidna zagoniona jest.. Ale mam na oku 3 osoby do poproszenia tu z FM. Zanim napisze publicznie, zwrócę się z prośbą osobiście do osób tych, żeby swym udziałem uświetniły, dodały wagi i powagi przedsięwzięciu;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee...już skończyłam. NIe cały wieczór a cały dzień mi to zajęło:)

Nie lubię tekstów medycznych. Truuudne są jak cholera.

Pół dnia czytałam, jak nie dłużej, potem pisałam.

 

Mam nadzieję, że to zespolenie bez wynaczynienia jest ok. Spytasz Prababko swojego chirurga? Masz go gdzies pod ręką?..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...