Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Arni-młodzież zna,ale może chyba już nawet na maturze mieć tablice ze sobą.Ja dopiero po poznaniu listy jonów zobaczyłam jak to działa,nie pomylisz się w reakcji.Do nauki wystarczy student,który poda listę i umie to pokazać.@,3 lekcje i problem z pisaniem reakcji znika na cała nauke chemii:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ta.....

moja młoda to nawet i chemii i fizyki może nie mieć:( bo jest w klasie językowej,

wąskowyspecjalizowanych robotników nam szykują:mad:

będzie hydraulik od kranu i specjalista od wc,

jak się popsuje coś nie z jego dziedziny to nawet ruszenie główką

nic nie da , bo w głowie braki....:bash:

 

Jak Franiutek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IE wykończy mnie.

Muszę odpalać Chrome żeby tu pisać, przez to wiesza mi się laptok. O co chodzi z IE na FM???

 

 

Francik ok. Wczoraj był deszcz, wilgoć w powietrzu i - kurka wodna, on działa jak barometr - już wczoraj w nocy, zanim wstaliśmy, podnieśliśmy rolety i zobaczyliśmy jaka aura za oknem, młody miał zalegania w nocy. Kilka razy odkaszlnął tak, żę aż siadłam na łóżku. Czy jego układ oddechowy nie powinien być już w lepszej kondycji???

 

O 15 mamy okulistkę, zobaczymy, co powie. Idziemy prywatnie, bo jak nas tu uświadomiono - prywatnie jest "nawet miła", na NFZ bez kija nie podchodź. Paranoja normalnie. Nie chcemy jednak już ciągnąć krasnala do Wrocławia, zobaczymy co ta pani dr oferuje. Nasz 'wujek Radek' mówi, ze to zbliżanie obrazków pod oczy to klasyczna autostymulacja i żebym się nie martwiła. Tak czy inaczej oczy trzeba 1 x roku kontrolować. Wynik ostatniej wizyty to -1 dioptrii.

 

Co jeszcze? Umieram ze stresu. Dziś pół nocy nie spałam. Czekam na odpowiedź w sprawie 'A'. Do piątku sprawa ma się wyklarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franula po badaniu. Dr napisała tak w książeczce że nie odczytam ani linijki. Mamy dalsze skierowanie na szczegółowe badania, wszystkie niezbędne teraty, Na razie wygląda na to, że dal ok (to wiedzieliśmy), dla bliży wyszło +0,5 i +0,75. Jutro lecimy chyba w okolica Jamlesa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię wdech i piszę. Sprawa potwierdzona, papier z opisem itd. otrzymam w okolicach weekendu mailem. Dr jest zdania że jest absolutnie niedokształcenie mowy pochodzenia korowego, czyli afazja, czyli - w związku z powoli przebijającym się trendem modyfikacji aparatu pojęciowego - u dzieci - dysfazja dziecięca. No. Nasza dr Dorota z IMiDu powiedziała, że tak przypuszczała i że po tym, co z Franiem działo się przez pierwsze dwa miesiące życia, w ogóle jej to nie dziwi. Oczywiście dodała to,czego jesteśmy absolutnie świadomi - że to i tak cud, że Franula jest w tak dobrym stanie. A na koniec usłyszeliśmy dziś: "Proszę przekazać wszystkim terapeutom pozdrowienia i owacje na stojąco, bo wykonali kawał dobrej roboty." I to też wiemy. Za 1,5 tygodnia szpital, neurologia, po dzisiejszej konsultacji , jak pisałam, dostaniemy dokładną informację dla naszej dr neuro. Ważne jest - jak dziś usłyszeliśmy - wykonanie czynnościowego eeg (Jezu, mam nadzieję, że nie pokręciłam), żeby wyznaczyć granice możliwości Frania, żeby nie daj Boże go nie przestymulowac i nie popsuć całej dobrej roboty , która została już wykonana. I na tę chwilę te informacje sa o wiele istotniejsze niż badanie obrazowe mózgu z którego można by było dowiedzieć się , jakie są uszkodzenia. I tyle. Trawię to, trawię. I czytam moje mądre książki i nie tylko. I takie tam pierdolety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czyli - w związku z powoli przebijającym się trendem modyfikacji aparatu pojęciowego - u dzieci - dysfazja dziecięca"

 

czyli tak, jak mówiłam - z tendencją do poprawy. Nie jest źle a będzie lepiej, tyle mu się naprostowało to i mowa się naprostuje, oczywiście z wydatną pomocą terapii. Ale szybko nie będzie, bo to niełatwe. Cierpliwości trzeba, cierpliwości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad,Natka:)Myślałam,że to fizyka:)Sama Sobie odpowiedziałaś zadając pytanie:)Gratulacje dla Natki i Jej Matki:)

 

Co do Frania,pewnie na razie rozumiecie to Ty,EZS i lekarze badający Frania:(Badania w toku.Poczekaj:)Terapeuci działają i będą działać nadal:)Tyle zgłosek i sylab Franio już mówi:)Ja nie przestanę wierzyć w to,że Franio będzie mówił! :)Tak mam:)Przytulam,dzień nie był z tych łatwych.Do góry uszy,.poczekajmy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, doczytałam o eeg. Czyli video eeg będą robić? To dobrze, moja zaprzyjaźniona panie prof też o tym mówiła. Ale to nie określa granic możliwości a raczej określi, czy jest ryzyko padaczki (również nietypowych postaci) przy intensywnej stymulacji. Czyli pozwala wykluczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Natki buziaki :lol:

 

Aga... będzie Franio mówił.. jeszcze nie jutro.. ale będzie... może nie całkiem tak jak my , ale będzie .. Zobaczysz... :yes:

 

Oczywiście dodała to,czego jesteśmy absolutnie świadomi - że to i tak cud, że Franula jest w tak dobrym stanie.

:yes:

 

A na koniec usłyszeliśmy dziś: "Proszę przekazać wszystkim terapeutom pozdrowienia i owacje na stojąco, bo wykonali kawał dobrej roboty."

 

I to jest absolutna prawda.. dodam od siebie, że brawa dla MĄDRYCH RODZICÓW bo szukają, uczą się, walczą, potykają się, ale zaraz wstają z podwójną siłą, i walczą... wiedzą o co i po co WALCZĄ, nie dają wiary wynikom , badaniom i robią dalej swoje.. nie słyszą nie.. nie słyszą nie da się...

Wytrwałości Aga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...