Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Sprytnie z ta kaparka :) Jednak do dzieci to trzeba mieć indywidualne podejście, nie ma jednej recepty na wszystkich :D

 

Świetny pomysł.

 

U nas były żołnierzyki, to znaczy koreczki z kanapki , które maszerowały do ust .;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciężko mi to ocenić.

O co chodzi ze zniesioną sensoryką?

Poczekaj, muszę pomyśleć, a ostatnio tak biegam, ze ledwo tchu mogę złapać. Przelecę przez wątki i gnam dalej. Jak znajdę chwilę wytchnienia, to pomyśle i napisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tu chwilkę, bo musiałam sobie poukładać w głowie kilka spraw. Poukładałam, przychodzę więc, by o nich napisać. Oględnie dość, bo nie mam zamiaru ani schodzić do poziomu, który dla mnie jest dość egzotyczny, ani też kontynuować dyskusji. Bardzo proszę więc osoby, które nie za bardzo będą wiedziały, o co chodzi (nic nie tracicie) o nie pisanie do mnie maili z prośbą o wyjaśnienie, co się stało itd. Z nikim o niczym pisać nie będę ani niczego wyjaśniać. Tu tym bardziej tego nie zrobię – ten wątek jest dla nas absolutnie wyjątkowy. Jest w nim dużo pozytywnej energii i autentycznej troski o Franulę. I tak ma zostać.

Kiedyś napisaliście mi tu, że gdy ktoś szkodzi Franiowi czy szkaluje dobre imię naszej rodziny, powinniśmy się bronić. Początkowo cała sprawa strasznie mnie przybiła, chciałam stąd odejść. Dzięki wsparciu fantastycznych ludzi jakoś pozbierałam się do qpy i postanowiliśmy działać. Bo mieliście rację, pisząc swojego czasu o bronieniu się. Odejście zaś byłoby przyznaniem się do winy i dałoby przyzwolenie na dalsze działania krzywdzące nas.

Nikt nie będzie nam mówił jak, komu i czy w ogóle możemy pomagać, w co możemy się angażować a w co nie. Robimy to, bo mamy taką ochotę i potrzebę – mamy świadomość jak wielki jest nasz dług wdzięczności za Frania i staramy się go spłacać jak tylko możemy. Nie łamiemy prawa i nie krzywdzimy nikogo. O czerpaniu zysków z tego nie wspomnę. Pieniądze na leczenie Frania zbieramy tylko w taki sposób, jaki pozwala na to prawo i regulamin Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, której podopiecznym jest Franio. Po konsultacji z osobami zajmującymi się tego typu sprawami postanowiliśmy, że jeśli nadal będą podejmowane działania mające na celu zaszkodzenie naszej rodzinie i Franiowi, sprawę zgłosimy na policję.

I na tym kończę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, przepięknie :) Dzielny , cudny chłopak :)

 

Bardzo chciałabym, żeby do tego wątku wróciła siła i radość z postępów i osobowości Frania.

To naprawdę jest nie tylko Wasza siła, ale też pozytywny kop do życia i różnych zmagań dla czytaczy - nawet tych mniej aktywnych :)

A jakieś popierdółki i wątrobowe zalegania otoczenia.. Chyba najlepszym wyjściem jest "ignore" -

chociaż to pewnie łatwiej powiedzieć niż wykonać..

 

Moc jest z Wami i niech tak zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prababko, jak nie widać jak widać???:)

 

I jeszcze - odebrałam dziś rediagnozę (jest w całości na blogu) - Franio osiągnął wszystkie umiejętności zakłądane w marcu 2012 r! W dwóch obszarach przekroczył założenia:) To jest najlepszy kop do działania.

 

W przedszkolu zaś dziewczyny Frania, tzn nauczycielki wspierające zrobiły dziś z dziećmi zajęcia o aparatach słuchowych i uczyły dzieci migać 'stary niedźwiedź':)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedszkolu moich dziewczyn dzieci uczyły się migać. Najpierw dlatego, że druga wychowawczyni Magdy umie migać i zaczęła uczyć dzieci, a rok później, kiedy już nie miała zajęć w ich grupie, na wyraźną prośbę rodziców przychodziła specjalnie, żeby takie zajęcia prowadzić. Dzieci nauczyły się jakiejś piosenki, modlitwy, wierszyka, nazw zwierząt, członków rodziny, zwrotów typu: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia i literowania. Ta pani nie uczyła grupy Małgosi, ale znów na prośbę rodziców zaczęła przychodzić do nich na zajęcia. Nauczyli się tyle samo. Większość dzieci zapomniała, część pamięta, moje używają literowania - nauczyły też mnie i teraz czasem korzystamy, kiedy nie można rozmawiać głośno.

Nauka migania ponoć sprawia, że jednocześnie pracują ośrodki mowy i ruchu w mózgu, dzięki czemu usprawnia się jego praca. Takoż dzieci słyszące też odniosą z tego korzyść, nawet, jeżeli nie będą używały do porozumiewania się z osobami niesłyszącymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną opinię słyszałam wczoraj w audycji radiowej - równoległy wysiłek fizyczny (miganie) i intelektualny (komunikacja) wymaga

jednoczesnej pracy obu półkul mózgowych. Co z kolei sprawia, że wyniki "wysiłku intelektualnego" są dużo lepsze niż przy rozdzielnej pracy mózgu.

Stąd np przy omawianiu czy przemyśliwaniu jakiegoś trudnego problemu ludzie maja tendencję do mocnej gestykulacji, chodzenia itd..- organizm atawistycznie aktywuje obie półkule.

Polecano np siedzenie na piłce podczas wysiłku intelektualnego (np przy uczeniu się) - angażowanie mięśni do utrzymania równowagi pobudza lepszy potencjał intelektualny.

I ja to zrozumiałam, pomimo,że siedziałam podczas słuchania bez ruchu w samochodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojaczko, dziękuję:hug:

 

Agduś, wsio zgadza się w 100%. Franek np sylabę 'ko' zaczął mówić dopiero, gdy nauczył sie znaku 'koniec'

 

Natomist sama nauka migowego jest b męcząca, tudzież koncentracja. DZiś tłumaczyła nam to babeczka prowadząca zajęcia. NIe ma opcji odpoczynku rozprężenia, dlatego też dzieci nie(do)słyszące, które w szkole mają lekcje prowadzone w migowym są tak bardzo zmęczone.

Mi pod koniec zajęć koncentracja siada na maxa. 1 zajęcia trwają 2 h 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...