Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miło wejść i "zobaczyć Was (Depesiu i Prababko)w formie":yes: Wiosna i czas na prace wszelakie. . Brak mi kondycji i każda praca wprost zwala mnie z nóg.:lol2: Jutro będą trzy podejścia ogrodowe,a między nimi czas na kawę,gotowanie obiadu i lekturę. Może to będzie mniej forsowne. Franowa Rodzinko trzymaj się zdrowo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depesiu co do tego odpoczynku to ja biorę przykład z Ciebie;) Prababko byłoby pewno coś więce,j ale w piątek przeszarżowałam i postanowiłam zwolnić tempo. Słońce piękne;ale wystarczy stanąć w cieniu i ziąb. Na ciepło jeszcze poczekamy,choć i tak mwrzec jest dla nasd łaskawy. Martwią mnie tylko zapowiadane -4 nocą. Muszę chyba okryć kwitnące tulipany i takie tam inne szykujące się do kwitnienia:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej tam,Swojaczko:)Ja pisałam z przekąsem,tylko żadnej krzywej buźki nie wstawiłam.Wcale nie mało,jak na brak sił:o

A niedziela powinna być wolna nawet od gotowania obiadu,gotowałam i mnie pokarało-sparzyłam palce,niedorajda:(Dobrze,że nie mamy więcej paluszków,bo ostatnio często mi się to zdarza:)

Próbujecie Aga na wrotkach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to prawda, niedziela - dzień święty!

Jak byłam młodsza o kilkanaście lat, to się buntowałam, teraz przestrzegam i bronię jak reduty, jedyny dzień NAKAZANEGO pełnego nicnierobienia! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focie z rąsi są bezkonkurencyjne i jak pięknie podkreśliły urodę Modeli:yes: Coraz częściej słyszy się o dzieciach z autyzmem. Szkoda tylko,że dostęp do dobrych zaangażowanych terapeutów jest trudny. Wszystkim pomagającym zagubionym Maluchom odnaleźć Siebie- dziękuję.

Franiowi nieustająco zdrowia i sił do coraz sprawniejszego poruszania się po tym wcale niełatwym świecie.Kochani pięknie dajecie radę:hug:Oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ciotki kochane :*

 

:)

Chyba powoli dorastam do opisania naszej pracy nad rozwojem mowy Frania, choć często jest ona mocno frustrująca, bo ledwie coś się uda wypracować a po jakimś czasie - raz dłuższym, raz krótszym, to coś znika. Było piekne 'Bo-Bo' na Bolka, i już nie ma. Jest tylko 'mia' - czyli kot. 'mia'/'ma' utrzymuje się dość długo. Kurcze, to jest b frustrujące, przede wszystkim dla Frania, bo mały umysłowo rozwija się b dobrze. Gdy usłyszy sylabę, b rzadko jest w stanie ją powtórzyć, ale wystarczyć podać mu reprezentację graficzną a już próbuje powtarzać - tym teraz kierujemy się w terapii mowy. Od marca Franio ma dodatkową godzinę zajęć logopedycznych (nieenefzetową). Od połowy grudnia mały dostaje nowy specyfik, który baaaardzo poprawił współpracę z nim, koncentrację itd. Listopad i grudzień były cholernie trudnymi miesiącami u Franka ale m.in. ten specyfik nam b pomógł. Było strasznie ciężko - nie pisałąm tu o tym z różnych względów. Bywały dni, że 'red alert' zapalał się kilkukrotnie w ciągu dnia i dzwoniliśmy z prośbą o pomoc, bo było cholernie trudno. Ten najtrudniejszy czas za nami, od 3 mies jest dobrze. Teraz mogę o tym tak skrótowo napisać.

 

W poniedziałek jadę na spotkanie z p prof z uniwersytetu w Glasgow. Przyjeżdża do Pl, nie mogę odpuścić tej okazji. Mam nadzieję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Trzymajcie kciuki.

 

:*

Edytowane przez AgnesK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś,z mową muuusisz być cierpliwa.Jest kontakt przez miganie,najważniejsze,ze jest:)Powoli Franio chwyci mowę-zobaczysz kiedyś,że mialam rację:)Sporo sylab już Franio mówił,dokłada nowe.Ja wiem,jak to może frustrować dziecko,obserwowałam takie-dziś facet gada jak najęty:),a nie miał terapeutów:)

A ta p. prof. to w sprawach Franiowych,czy Twoich zawodowych?Tak czy tak,trzymam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franiowych, Prababko.

I gdyby nie terapeuci Frania w życiu nie dowiedziałabym się o tej wizycie.

W poniedziałek bladym świtem wsiadam w srebrną strzałę i pędzę przed siebie ;-)

 

A teraz, już po pracy i po obiedzie, zabieram się za chwilę z Franulą za robienie pleśniaka/skubańca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...