Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Kochani, mamy trudny czas teraz. Dzięki za wsparcie.

Juz chyba znamy podłoże i mechanizm Frankowych strachów.Skomplikowany jest. Ale Frankowa terapeutka prowadząca z P. jest ze mną w stałym kontakcie. W poniedziałek idziemy do poradni na konsultacje, dostaniemy wskazówki na sierpień i sekwencje dla małego.

Do tego odwołano na konsultację, na którą w nerwach od dłuższego czasu czekaliśmy. Ma się odbyć w nadchodzącym tygodniu (ponoć). Ale skoro i Warszawa nam "sie przesunęła" to i Katowice mogą, nie? Trochę spraw Frankowych poskłądało się do qpy, jak to zwykle bywa.

Uciekam spać

Do poczytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga :hug:.Jeśli mozna,napisz nam jaki jest mechanizm takich lęków-ja głupia,nie domyślę się w życiu:(Co mi się zaczyna wydawać,że coś z autyzmu rozumiem,to i tak za chwilę wiem,że nic nie wiem:(Wiem za to na pewno,że będzie lepiej:hug:

Jak miewasz momenty,że potrzebujesz w rękaw po łacinie-namiary znasz, ja znam łacinę,głównie budowlaną:)

Gorrrąco,właź do wanny z Frankiem,spróbujcie relaksu na jaki On Wam pozwoli.Wiesz,że będzie lepiej,wytrzymasz:hug:

 

Morze,tuż,tuż:)Poproszę o zdjęcia,w tym roku tylko na zdjęciach go zobaczę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta, :hug:

 

Gosiu, pocieszę się, że ja z tym rozumieniem mam bardzo podobnie - niby już kumam a tu wydarza się coś takiego, że owo "kumanie" bierze w łeb. Musiałąbym cały elaborat tu napisać uwzględniając frankowe problemy sensoryczne, sprawy związane ściśle bagażem wcześniaczym (uszkodzenia CUN) i nieprzewidywalność autyzmu. To jest właśnie najgorsze w tym zaburzeniu - jego nieprzewidywalność. Najgorsze jest to, że Franek wszystko rozumie, poznawczo jest ok, chce coś zrobić, ale...nie jest w stanie. To powoduje u niego koszmarną frustrację - denerwuje się...no i kółko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, matka, nie bluźnij...

NAJLEPSZE jest to, ze Franek wszystko rozumie!!!

Że czegoś nie może - trudno, zdarza się, walczycie z tym.

Raz jest lepiej, raz gorzej.

Ale nie jest upośledzony!!!

I to jest NAJLEPSZE.

Nie wolno Ci zapominać o tym. :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie DPSia mi wyjęła z ust-rąk?:)Najlepsze jest to,że wszystko rozumie:)Nie będzie umiał zrobić wszystkiego,nie będzie mógł wszystkiego(jak wszyscy),może zakres niemocy początkowo jest duży-tyle nie mogę już albo nigdy nie mogłam:)Komunikacja między Wami sie wzmacnia-w tym wielka nadzieja,Franio zacznie nazywać obawy i niemożliwości własne:)

Masz terapeutów,myślą,czy nigdy nie są zbyt schematyczni,nie wiem;)Kto tam siedzi w głowie Franka,kumatego?:)Nie masz wątpić w terapeutów,masz ich pomoc brać dniem i nocą ale i tak sama najszybciej z Kossą pojmiesz o co Twojemu Maluszkowi chodzi.Wiem,że nie rozumiem autyzmu,pojmuję fizyczne niemoce-Fizyczne wystarczą bez autyzmu.w fizycznych bym pomogła jednocześnie podnosząc powolutku barierkę (bom kwoka:)Kocham Franka,a Ciebie tyyyyż-za to m.innymi ,że nie gadasz bawiąc się z Franiem,że to terapie:)Zabawa,to zabawa (przemycasz terapie i nauki w zabawie z kazdym nawet najzdrowszym dzieckiem-tak się dzieciaki rozwija i wychowuje).mogę sobie wyobrażać jak frustruje rodzica regres dziecka-ale na szczęście jest reguła,po regresie skok do przodu.Tego Sie trzymaj,a ja trzymam kciuki,by szybko minął obecny!!!:hug:

Jeszcze będzie przepiknie!!!Zobaczysz:.Cierpliwości,ten Kraków pomalutku się buduje,ale jaki będzie piękny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nie będę publicznie tu wyrażała mych poglądów, bo są mocno kontrowersyjne.

Zobaczymy, jak będzie.

 

Ryzykujemy ten wyjazd nad morze, Nawyzej 10 dni spędzimy w pokoju. Taką opcje bierzemy pod uwagę.

Na razie w piątek wysyłamy Natkę do mojej siostry. Musi stąd wyjechać, chwilę pobyć z dala od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA bardzo bardzo ważna konsultacja będzie w tę środę o 13:30. Potem poczekamy chwilę na jej wynik, bo spece się będą konsultowac i naradzać.

 

Na 90% zrezygnujemy z wyjazdu nad morze :(

Dobrze, ze choć Natka z moją siostrą pojedzie na kilka dni pod namiot.

 

 

I ja pozdrawiam urolopowiczów :bye:

Uważajcie na UV ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś szanse spadły do 99%. Franek coraz bardziej wkręca się w swój strach. Dziś, gdy wracałam z nim autem do domu, krzyczał, że na dworze wiatr zbyt mocno wieje - widział poruszające się liście. masakra...

Psycholog powiedziała mi, że jego strach to prawdziwe kombo - jest to mix nadwrażliwości sensorycznej (słuch + wzrok), taktylnej i na to nakłada się komponenta najnormalniejszego strachu strachu. Franek zawsze czegoś się bał. Mam wrażenie ze jego zaburzenia nie cierpią lękowej pustki - udało się przełamać strach przed księżycem, to teraz mamy wiatr.. A jak zaczyna się wkręcać w ten strach , zaraz boi się też rysunków na t-shircie, wystających nitek na szwach (nawet milimetowej długości)...MASAKRA... Dzie mogłam dziś wyciągnąć go z auta przed Lidlem - chciałam zakupy na obiad zrobić. Do wejści było z 10 metrów. Mam wrazenie ze w tym lęku zatraca się coraz bardziej..

 

 

 

Tak na marginesie - zapowiedziała się nam kontrola z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Bud. Poprzedni własciele nie dopełnili pewnego obowiązku, jest oczywiście wyjście - droga sądowa..aaaaaaaaaa, jeszcze to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...