Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zbyt krótka płyta tarasu/balkonu.


zefel

Recommended Posts

Witam

 

Mam w domu wykonany taras, połowa tarasu jest stopdachem nad fragmentem salonu (nad wykuszem), połowa jest balkonem. (dom w dziewannie 2)

Chciałem przed zimą wykonać hydroizolacje i pojawił się problem. Mianowicie firma która wykonywała stan surowy, wylała płytę tarasu równo z ścianą wykusza. A na ścianę jeszcze przyjdzie 10cm styropian+tynk... Co z tym fantem zrobić? Jak mam "dolać" około 12cm płyty na całej długości balkonu? Czy bez nadlewania wysunięcie o tyle styropianu z wylewką jest w ogóle możliwe? Nie będzie pękać?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym styropianie od elewacji możesz położyć płytki ale będzie głupio wyglądać balustrada cofnięta ponad 20 cm w głąb tarasu

 

dodatkowe kołkowanie górnego pasa styropianu, warstwa kleju + zatopiona w nim siatka ( podwójna lub potrójna ) i warstwa kleju elastycznego rozwiąże problem - ale chodzić po tym nie możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

W takim wypadku legły w gruzach moje plany mocowania balustrady od czoła płyty :(

Mój teść miał jeszcze pomysł, żeby na styropianie oprócz siatki ułożyć dodatkowe pręty zbrojące wystające te 12cm poza płytę. I wylać. Ale przy takim układzie nie ma jak umieścić okucia (rynienki), która podobno ma być pod wylewką na papie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki widze ze dalem ciala

mam tak samo

i chce zrobic podobnie

a co myslicie o takiej barjerce ze kafelki dochodza do konca tej plyty i oslaniaja prawie do konca opiezenie z blachy a porecz jest cofnieta nuzkami o te 20 cm zeby byla zakotficzona w pozadnym gruncie czyli stropie ( A W SUMIE TO GDZIE SIE MOCUJE BALUSTRADZE W WYLEWCE CZY WIERCI SIE DO SAMEGO KONCA I MOCUJE SIE JA W STROPIE )

czy ja juz glupieje czy jeszcze nie ?

ale sluszalem ze sa jakies przedluzki do mocowania w elewacji ze styropianu bo musze na elewacji zamontowac ze 6 lamp i daszek nad drzwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sluszalem ze sa jakies przedluzki do mocowania w elewacji ze styropianu bo musze na elewacji zamontowac ze 6 lamp i daszek nad drzwiami

 

a jaki to ma związek ? lampa to waży ze 2-3 kg wisi przeważnie na 2 dyblach

balustrada ma przenieść siłę 100kg ma metr bieżacy "opierających sie " To muisi soldnie być zakotione nie przez styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni 100 a 120 bo ja to troszke przytylem ale myslalem nie o styro i przedluzkach do balistrady tylko o tym ze jak taki jegomosc ukleknie to prawie wychodzi juz wzur balustrady z latwym zakotwiczeniem

oki oki juz tlumacze

no niech lekaja ci co to maja wiekszy bzuszek

i tak od kolan do tego co juz nie widac bo bzuszek zaslania to sa nozki balustrady w moim przypadku odsuniete od krawedzi o 15 do 20 cm

w kolegi od 20 do 25 cm

a dalej to juz leci po lini miesnia piwnego czyli wygiecie tak pol lukiem mozna zrobic jakos rowniej niz pol luk i zona bedzie odrazu miala miejsce na doniczki

a porecz nad nuzkami prawie prostopadle i balkon wyjdzie ladny i nikt nie powie ze poza balkon wystaa kafelki bo beda osloniente kwiatami lub porecza i bedzie chyba oki

jak ktos to sobie wyobraza i do tego potrafi malowac to mozna by wzucic jakis szkic bo ja w tym to gapa jakich l malo pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 1 month później...
Zacząłem właśnie poszerzanie płyty balkonu, kątownik mam pocięty i pomalowany. Jako, że jest on dość ciężki (przynajmniej 10kg/m bieżący) + ciężar wylewki na nim mam pytanie jak gęsto dawać kotwy mocujące go do płyty balkonu? Mam zamiar zastosować kotwy 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...