Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Orange Freedom Pro - internet CDMA - ktoś używa?


Emwuel

Recommended Posts

Witam

W końcu nakłoniłem Szanowną TPSA do zainstalowania linii telefonicznej (spory kawał instalacji musiałem zrobić na własny koszt - w końcu kto mi kazał budować na zad...piu...) i już byłem w ogródku i witałem się z gąską gdy jako beczka wkopana pojawił się sąsiad ( :wink: ) który zaprotestował by dodatkowy kabel telefoniczny ozdobił przestrzeń powietrzną jego posiadłości. Dodatkowy - bo pomiędzy słupami dynda już cztery - mój byłby piąty. Święte prawo własności...

 

Sąsiad się zastanawia... Zostaje mi zatem dostęp bezprzewodowy - z powodu potrzeb zawodowych musi to być dostęp szerokopasmowy jako jedyny spełniający wymagania to właśnie Freedom Pro z Orange.

Pytam więc Szanownych forumowiczów czy kto ma i jeśli tak co na jego temat powie? Bo pan w salonie przedstawiał oczywiście szerokie perspektywy i jasną przyszłość... Ale ja jakiś niedowierzający jestem... W końcu dom stawiałem... 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja używam.

Co chcesz wiedziec?

Pamiętaj o limitach- choc nie zawsze jest obinizana predkośc.

Najlepiej zakupic sobie modem, który bedzie obsługiwał zarówno cdma jak i hsdpa (ja ma obecnie tylko na cdma).

Dlaczego o tym pisze. Jak jestes w zasiegu hsdpa (zazwyczaj miasta) ma duzo lepsze transfery niz przy cdma.

Idea cdma jest internetu na poziomie 0,5-1 Mbit.sek na terenach gdzie nie ma hsdpa, tylko edge lub gprs.

 

Działa to tak, że modem sam sie przełaczy na predkość wyzszą.

 

ogólnie działa w miare dobrze.

Zawsze możesz wziąc umowe na okres próbny i to bym polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Głównie chodzi mi o to, czy faktycznie osiągi w tej technologii są przyzwoite (czyli takie jak oferowane), jak działa w zależności od pogody (zdaje się, że ma to wpływ) i ew. czy możliwe jest korzystanie z VoIP (gdzieś, ktoś coś mi się kojarzy, że podobno nie... choć nie wiem czy to możliwe...)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O voip nic mi nie wiadomo. jak dział po porcie 80 to nie powinno być problemu - musisz potestować - stąd okres próbny.

 

Co do pogody- to jak kazda radiówka-chociaz tutaj może byc lepiej. Bo jak działa komórka to cdma tez powinno.

 

Osiagi: nie podpisuja umowy, jesli predkośc w testach wyjdzie ponizej ok 512 kbit/sek

Zazwyczaj transfery sa ok 1-1,5 Mbit/sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam go od jakiegoś miesiąca. też nie miałem specjalnie perspektyw - brak linii telefonicznej a radiówka nie docierała (lasy). Internet przez komórki po EDGE-u to porażka. Dlatego też ze duża dozą nieśmiałości podszedłem do tematu. Pożyczyłem i byłem miło zaskoczony. Mam prędkości rzędu 0,7 MBit/s i wysyłanie 0,25 MBit/s i co ważne nie zrywa połączenia. Odległość do nadajnika to ok. 10 km, tak więc dosyć blisko (działa podobno w promieniu 50 km od nadajnika). Ja po swoich doświadczenia i przy tej cenie mogę polecić. Szkoda tylko że jest ograniczenie do 3GB, po przekroczeniu którego zwalnia. (ale na moje potrzeby spokojnie wystarczy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Testowałem to przez jakieś 3 tygodnie, mieszkam w miejscowości podwarszawskiej jeśli chodzi o prędkość to nie mam dużych wymagań i łącze w zupełności mi wystarczało, co było nieakceptowalne to fakt częstych rozłączeń zmieniałem pokoje ale pomimo tego nie mogłem złapać sygnału. Zrezygnowałem i znalazłem lokalnego dostawce radiowego który zainstalował mi antenę na dachu, wszystko chodzi bez problemu jak na razie bez względu na pogodę.

 

P.S.

Sprzedawca w Orange powiedział mi, że można dokupić dodatkową antenę do modemu ale nie testowałem tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kilkoma dniami wziąłem to w wersji na próbę. Szaleństw nie ma (w porównaniu do Neo 512), ale da się żyć. Druga opcja to radiówka od lokalnego dostawcy. Niestety w tym przypadku konieczne jest wystawienie anteny ponad komin na półtorametrowym maszcie. Odrzuca mnie myśl o dziurawieniu komina, więc raczej zostanę przy CDMA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Również testowałem łącze w systemie Orange-CDMA. Lokalizacja w mieście, więc blisko źródło sygnału. Przez pierwszych kilka dni "niezły" transfer rzędu 256 kbps :wink: Potem spadł tak, że ledwie mogłem przeglądać pocztę. Po 3 tyg zrezygnowałem i mam teraz przyzwoite łącze radiowe. Tak więc radzę wziąć na próbę (jest taka opcja na 4 tyg, traci się tylko opłatę aktywacyjną) by nie tracić poźniej nerwów :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy od 6 miesięcy.Nie mieliśmy żadnych perspektyw innego podłączenia,wszędzie daleko a dookoła lasy.Czekaliśmy na jakakolwiek mozliwosc podłaczenia okolo trzech lat.Co do predkosci i dosc czestych rozłaczeń ujme tak: jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.Dobrze, że wogóle jest i dziala. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzuca mnie myśl o dziurawieniu komina, więc raczej zostanę przy CDMA.

Komina nie trzeba dziurawić by postawić maszt. Na Allegro są dostępne stalowe opaski kominowe napinane śrubami. Może gorszy efekt estetyczny, ale trzyma solidnie. Mam na maszcie dwie anteny i uważam, że system sprawdza się znakomicie. A CDMA nie dorównuje w najmniejszym stopniu dobrej radiówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Sąsiad się zastanawia... Zostaje mi zatem dostęp bezprzewodowy - z powodu potrzeb zawodowych musi to być dostęp szerokopasmowy jako jedyny spełniający wymagania to właśnie Freedom Pro z Orange.

 

Hmm jak nie poitrzebujesz super szybkości to play ma warunki umowy bikące na głowe konkurencje własnie surfuje po forum playem :-)

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców (przedpiszców?? :-) ) jeśi masz zasięg Play-a to zobacz ich ofertę - ja zmieniłem z Orange na Play w styczniu tego roku i jestem bardzo zadowolony. Cociaż ostatnia oferta z Orange też jest całkiem załkiem - mają teraz dobre limity transferu i kilka wersji limitów do wyboru. Żeby było śmieszniej od 1,5 roku czekam na linię tel z tepsy i dostałem odpowiedż że nie ma warunków technicznych i mogą mi podłączyc telefon bezprzewodowy - a słupek z linią tepsy jest 20 m od mojego domu - ot taki urok monpolu w małych miastach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy od 6 miesięcy.Nie mieliśmy żadnych perspektyw innego podłączenia,wszędzie daleko a dookoła lasy.Czekaliśmy na jakakolwiek mozliwosc podłaczenia okolo trzech lat.Co do predkosci i dosc czestych rozłaczeń ujme tak: jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.Dobrze, że wogóle jest i dziala. :lol:

Idealnie podpisuję się pod tym postem. Mam od ponad 2-ch miesięcy. TP SA "olała" mnie z doprowadzeniem przewodu, więc nie miałem innego wyjścia.

Szybkość - żadna rewelacja, czasami zdarza się całkowite zerwanie sygnału, ale jestem zadowolony z tego, że mam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...