Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Orange Freedom Pro - internet CDMA - ktoś używa?


Emwuel

Recommended Posts

JA mam (właściwie żona) też Playa. Czy ktoś wie czy warto instalować zewnętrzną antenę do modemu, coś to daje i ile kosztuje? Bo forum to przeczytam ale coś więcej to już porażka, zrywa albo b. wolno.

A w Szwecji ma być za kilka lat 100 Mbit dla każdego, chce czy nie. Ja nie mam nawet 1 ;((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a ja mam Play 10 Gb na miesiąc za 40 zł prędkość 1 mega. Mi pasuje :) umowa była na 18 miesięcy i okres próbne . Chodzi na WCDMA.

 

Skąd takie parametry? Na stronie playmobile jest 10GB za 80zł na 18mies. w tym 5 za złotówkę.

Osobiście wybrałem play na kartę. Za 50zł mam 4GB, które starcza na 1,5-2 miesiące dla dwóch osób na www i pocztę. Ja już wyrosłem z gier on-line a syn jeszcze nie dorósł :wink: więc chyba długo nie będzie w domu innego łącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Play 10 Gb na miesiąc za 40 zł prędkość 1 mega. Mi pasuje :) umowa była na 18 miesięcy i okres próbne . Chodzi na WCDMA.

 

Skąd takie parametry? Na stronie playmobile jest 10GB za 80zł na 18mies. w tym 5 za złotówkę.

Osobiście wybrałem play na kartę. Za 50zł mam 4GB, które starcza na 1,5-2 miesiące dla dwóch osób na www i pocztę. Ja już wyrosłem z gier on-line a syn jeszcze nie dorósł :wink: więc chyba długo nie będzie w domu innego łącza.

 

O sorry ja mam 3 modemy do 3 kompów w playu i na każdym limit 10 GB i za każdy płacę po 45 pln brutto tylko umowy mam na 12 miesięcy bo na firemkę se brałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam (właściwie żona) też Playa. Czy ktoś wie czy warto instalować zewnętrzną antenę do modemu, coś to daje i ile kosztuje? Bo forum to przeczytam ale coś więcej to już porażka, zrywa albo b. wolno.

A w Szwecji ma być za kilka lat 100 Mbit dla każdego, chce czy nie. Ja nie mam nawet 1 ;((

 

Antena zewnętrzna poprawia zasięg a koszt to około 60 150pln w zależności od modelu modemu. Przy kupnie anteny należy zwrucić uwagę na odległość od nadajnika i wtedy dobierać antenę kierunkową lub dookulną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam (właściwie żona) też Playa. Czy ktoś wie czy warto instalować zewnętrzną antenę do modemu, coś to daje i ile kosztuje? Bo forum to przeczytam ale coś więcej to już porażka, zrywa albo b. wolno.

A w Szwecji ma być za kilka lat 100 Mbit dla każdego, chce czy nie. Ja nie mam nawet 1 ;((

 

Antena zewnętrzna poprawia zasięg a koszt to około 60 150pln w zależności od modelu modemu. Przy kupnie anteny należy zwrucić uwagę na odległość od nadajnika i wtedy dobierać antenę kierunkową lub dookulną.

A czy montaż takiej anteny wewnątrz pomieszczenia (np. na strychu - nie mam blachodachówki) też coś daje?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja korzystem z internetu ORANDE FREEdom od 4 miesięcy, dodatkowo do modemu zakupiłem antenę zewnętrzną, którą umieściłem na zewnątrz budynku, nadajnik mam w odległości około 20 kilometrów, NO I NIE NARZEKAM, w sumie nie miałem zadnej innej perspektywy - TP nie pociągnie do mnie kabla, iPLUSy, Bluconecty i pozostałe w ogóle odpałdy, gdyż mieszkam na wsi z dala od większego miasta.

 

prędkość około 0,6 - 0,8 mega, ważne, że się nie zawiesza.

 

Na razie działa bez jakichkolwiek przeszkód. Modem zawiera także baterię, wiec w sumie można zabrać go np do samochodu i korzystać z internetu nawet na działce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Podbijam temat.

Jak teraz wygladaja oferty na "internet w szczerym polu"?

Czy teraz ponownie wybralibyscie CDMA od Orange?

 

ja mam, dopóki nie zużyję limitu jestem szczęśliwy, rozpędza się toto nawet do 4,5 Mb/s ale z reguły jest to prędkość średnio 1,5 Mb/s przy odległości 10km od anteny. Po zużyciu jestem nieszczęśliwy bo strony przy obecnych reklamach/animacjach otwierają się masakrycznie długo. Co do wyboru operatora to nie miałem innego wariantu, ale generalnie gdybym tylko mógł to wziąłbym każdy, który nie ma limitu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj o to najlepiej na jakichś lokalnych forach w twoim rejonie, pytanie na ogólnopolskim nie ma sensu. Co Ci to da, jak ja Ci napiszę, że mam blueconnecta i jest dobrze (nawiasem mówiąc od kilku miesięcy nie jest), jeśli ja mieszkam 600m od ich BTSa, a u Ciebie blueconnect może być na granicy zasięgu.

 

Zacznij od tej mapy i ustal, co w twojej bezpośredniej bliskości nadaje i jest w miarę niezasłonięte jakąś górą czy czymś takim:

 

http://mapa.btsearch.pl/

 

A potem pytaj o konkrety.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki Jarku ta mapka jest bardzo pomocna, co do rady z sąsiadami to w koło mnie sami starsi ludzie i jak potrafią komputer włączyć to już wielki sukces

 

nie sądź ludzi po wieku, mój ojciec wiekowy już człek z komputerem i innymi zdobyczami techniki radzi sobie całkiem sprawnie :D

Czasami warto popytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądź ludzi po wieku, mój ojciec wiekowy już człek z komputerem i innymi zdobyczami techniki radzi sobie całkiem sprawnie :D

Czasami warto popytać :)

 

ja też znam ludzi w naprawdę poważnym wieku którzy potrafią posługiwać się internetem mają oni jednak inne podejście do życia i dlatego wiem że moi sąsiedzi niestety nie będą pomocni

 

a może ktoś ma to nowe cudo czyli LTE i może coś na ten temat powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...