Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja przeciw-wilgociowa fundamentu - po jakim czasie ?


lolek30

Recommended Posts

Witam

1.Po jakim czasie od wylania ścian fundamentowych można je smarowć Dysperbitem ?

2.Czy musi to być idealnie suche czy nie ma to znaczenia ?

3.Jakiego najlepiej środku użyć do tego ? , czy popularny dysperbit jest ok jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny czy są inne lepsze a tańsze ?

 

Fundamenty będę ocieplał styrodurem więc środki które reagują ze styropianami raczej odpadają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1.Po jakim czasie od wylania ścian fundamentowych można je smarowć Dysperbitem ?

2.Czy musi to być idealnie suche czy nie ma to znaczenia ?

3.Jakiego najlepiej środku użyć do tego ? , czy popularny dysperbit jest ok jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny czy są inne lepsze a tańsze ?

 

Fundamenty będę ocieplał styrodurem więc środki które reagują ze styropianami raczej odpadają ?

 

1 Po rozszalowaniu dysperbit można smarować na jeszcze wilgotny beton

2 jw

 

3. IZOHAN WL

Cena 4,80 zł / kg

Gęsta masa gruntująca Jest bezrozpuszczalnikowa i bezpieczna dla styropianu

KLEJ NA ZIMNO " IZOHAN WK "

KLEJ BITUMICZNY DO PRZYKLEJANIA PŁYT

XPS Z POLISTYRENU i Styropianu

 

Tak myślę wiem, ze to polecają i jest dobre i najtańsze.http://www.izohan.pl/pl_,oferta.php?PHPSESSID=0d9b59940681f65169939f9f4fbf1419

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem gdyż teraz pogoda raczej nie pozwala na wyschnięcie ścian fundamentowych. Jak będzie ze schnięciem dysperbitu - nie wiem?

Mimo wszystko zakładam pomalowanie od wewnątrz i zasypanie całości, na wiosne odkopię z zewnątrz i pozwolę aby przeschło porządniej. Trochę boję się zamknięcia wilgoci wewnątrz fundamentów gdybym pomalował z obydwu stron.

 

GimG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypać aby na wiosnę odkopać to troszeczkę robota głupiego - więc wybrałem metodę na "półgłpka". Pomaluje tylko od środka, na wiosnę po odkopaniu na zewnątrz. Odkopywanie od środka byłoby zbyt ciężkie - prawdopodobnie dużo by się obsypywało.

 

tylko weź pod uwagę ryzyko że moga popękać ściany fundamentowe jak będziesz zasypywać i zagęszczał od środka tylko ... na forum były takie przypadki już omawiane..

 

ja albo zrobie to do końca z ociepleniem i obsypaniem z obu stron włącznie albo przy nie kożystnych warunkach wogule zostawie do wiosny tak jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trochę boję się zamknięcia wilgoci wewnątrz fundamentów gdybym pomalował z obydwu stron."

 

Jakie to ma znaczenie skoro woda będzie mogła swobodnie penetrować fundament od strony niezaizolowanej. Fundament można zagruntować Visbitem EKO i zaizolować styropianem. Styropian specjalnie na fundamenty powinien być z formy i twardy, albo ekstrudowany (XPS). Można go przykleic na palcki Visbitem EKO STR. Przykryć folią aby deszcz nie padał bezpośrednio na izolację. I zapomnieć o wiośnie i odkopywaniu. Oczywiście jeżeli w wykopie nie stoi woda. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypać aby na wiosnę odkopać to troszeczkę robota głupiego - więc wybrałem metodę na "półgłpka". Pomaluje tylko od środka, na wiosnę po odkopaniu na zewnątrz. Odkopywanie od środka byłoby zbyt ciężkie - prawdopodobnie dużo by się obsypywało.

 

tylko weź pod uwagę ryzyko że moga popękać ściany fundamentowe jak będziesz zasypywać i zagęszczał od środka tylko ... na forum były takie przypadki już omawiane..

 

ja albo zrobie to do końca z ociepleniem i obsypaniem z obu stron włącznie albo przy nie kożystnych warunkach wogule zostawie do wiosny tak jak jest...

 

"kożystnych?! wogule?!"

 

Będzie zasypane do wysokości gruntu i mniej więcej do tej wysokości pomalowane dysperbitem, nie będę do wiosny zagęszczał. Ściana fundamentowa jest trójwarstowa (styropian w środku). Trzeba najpierw zobaczyć jak wyglądają świeże fundamenty przy tej pogodzie - ja nie zdecyduje się zamknąć wilgoci na zimę (i dłużej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...