Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Reklamacja - krok po kroku - prośba o pomoc


nieosiagalny

Recommended Posts

Witajcie

 

Nie wiem czy to jest dobry dział na tego typu problem, ale pomyślałem, że spróbuję.

 

Otóż zamontowano mi nieprawidłowo parapety zewnętrzne. Od razu kazałem im poprawić, raz, drugi i nie potrafili tego zrobić - dalej parapety były z wybrzuszeniami. Z racji tego, że pogoda się kończyła a firma robiąca ocieplenie zewn. nie chciała czekać zostawiłem parapety tak jak zostały zamontowane (czyli źle) i chłopaki położyli tynk.

 

Z racji tego, że za parapety zapłaciłem trochę pieniędzy postanowiłem domagac się chociaż o zwrot części tej kwoty (choćby 20%). Przyjechał koleś z firmy która mi te parapety zamontowała, spisał, przyznał mi rację i pojechał. Na moje telefony nie oddzwaniali więc wybrałem się po jakichś 3 tygodniach do nich osobiście. Kierownik (czy dyrektor? w każdym bądź razie najważniejszy w tym sklepie) powiedział, że on może mi wysłać po raz kolejny swoją ekipę i zamontować ponownie. Ja się na to nie zgodziłem bo mam już położony tynk zewn. więc powiedziałem, że chcę kasę. On się nie zgodził.

 

I teraz....

 

Co ja mam zrobić?

Wyślę mu wreszcie moją pierwszą pisemną reklamację - czy nie jest za późno?

Czy mogę domagać się kasy zgodnie z prawem? Czy jeśli on czuje się gotowy do przemontowania tych parapetów (a ja się nie zgadzam na to) to nie mogę się domagać pieniędzy (części)?

Ile on ma dni na ustosunkowanie się do mojej skargi? I co dalej, jak odpiszą, że nie chcą oddać kasy - mam ich do sądu podać, do UOKiK-u?

Gdzie mogę znaleźć informację jak w tej sprawie postępować?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naprawe reklamacyjna firma ma 28 dni- jesli dobrze pamietam. Po tym czasie mozna rzadac zwrotu pieniedzy. Tylko po co wyrywac parapety i kupowac od kogos innego. Chyba jest lepiej pozwolic wykonawcy naprawic usterke a nastepnie ewentualnie niech naprawia uszkodzony tynk.

 

Chciałem tak zrobić, żeby zwrócili mi część kasy a parapety zostawili tak jak są - trudno, przeżyję z takimi. Jednak z tego co wyczytałem w necie mogę żądać jedynie naprawy (to oni chcą zrobić, ale ja się nie zgadzam ze względu na tynk) lub mogę oddać im te parapety a oni mi kasę. Moja wersja, czyli: parapety + np. 10% kwoty rekompensaty raczej nie przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...