Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lniane zasłony


amalfi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

écru [wym. ekrü] kolor naturalny płótna nie bielonego: szarawożółty, bledszy i bardziej zielonkawy niż chamois a. kość słoniowa.

Etym. - fr. 'nie bielony; surowy (jedwab)'; zob. eks-; cru 'surowy' z łac. crudus 'surowy; dziki; niedojrzały'.

według słownika Kopalińskiego ;)

 

Jak dla mnie, to te zasłony są w złamanej bieli, nie śnieżnobiałe, ale też nie kremowe, nie wpadają w żółty odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Masz racje,ze ....nowoczesne tkaniny tez potrafia dlugo przetrwac....wcale nie mysle,ze jest inaczej,ale stwierdzilam tylko fakt,ze moje lniane zaslony,bidule juz wysluzone,bo mialy kilkanascie lat,a jeszcze sie bestie trzymaly i to dosc dobrze,wyrzucilam,chociaz z bolem serca,a wlasnie kupilam nowoczesne.I wiesz jak tak patrze na okna,to pieknie to wyglada.Zreszta uszyla mi je babka,ktora sprzedaje w sklepie z firanami,tam tez jest od razu zaklad krawiecki.Mowie Ci wyszly cudo.A jak beda sie dlugo trzymaly,a to okaze sie w "praniu"-jak to sie mowi.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam lniane zasłony.. Klasyczny len, bez wzorów. Prałam je w pralce i po lekkim odwirowaniu ( opcja "bez gniecenia"), jeszcze wilgotne wieszałam w oknie. Ta metoda pozwoliła mi uniknąć prasowania. Zasłony same się układały. Jedna rzecz jest istotna, trzeba mieć mocna "żabki" albo zasłony z tunelem i wieszać je bezpośrednio na karniszu lub lince.

Lniane zasłony wyglądają naprawdę efektownie. Są naturalne i eleganckie jednocześnie. Polecam :)

Ostatnio tez szukałam lnu ale ten, który znalazłam nie był juz takiej dobrej jakości no i był drogi. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lniane/bawełniane niemodne, ale ja je lubię. Nawet bardziej niz te wypasione, które kupiłam w salonie firan ;)

 

http://images49.fotosik.pl/477/a85e036ac4997c01med.jpg

 

Czy karnisz też jest z Ikea? Jak się prasują owe Merete? Dodam, że jestem z tych antyprasowaczek, mogę się ewentualnie ciut poświęcić dla tak pięknych zasłon, ale tylko ciut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...