Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Średnice rurek CO


simko1

Recommended Posts

Wystarczy 1 pion, tak możesz, poczytaj dziennik ustaw tam są opisane średnice rur

w końcu konkretna odpowiedź za którą bardzo dziękuje.Średnicy rur niestety nie mogę znaleźć.

Wiem jedynie że do zbiornika wyrównawczego musi iść min. 3/4cala.

 

1"

Jeszcze jedno pytanie

Czy piony (zasilanie, powrót) nie podłączone do zbiornika wyrównawczego, pociągnąć na strych(na wysokość zbiornika wyrównawczego) i na tej wysokości zaopatrzyć je w odpowietrzniki automatyczne?

Czy po prostu wystarczy że piony zasilania na końcu zaopatrzę w w\w odpowietrzniki?

Czy też wystarczy że będą odpowietrzniki ręczne w grzejnikach zamontowane?

nie bierz się za to :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 1 pion, tak możesz, poczytaj dziennik ustaw tam są opisane średnice rur

w końcu konkretna odpowiedź za którą bardzo dziękuje.Średnicy rur niestety nie mogę znaleźć.

Wiem jedynie że do zbiornika wyrównawczego musi iść min. 3/4cala.

 

1"

Jeszcze jedno pytanie

Czy piony (zasilanie, powrót) nie podłączone do zbiornika wyrównawczego, pociągnąć na strych(na wysokość zbiornika wyrównawczego) i na tej wysokości zaopatrzyć je w odpowietrzniki automatyczne?

Czy po prostu wystarczy że piony zasilania na końcu zaopatrzę w w\w odpowietrzniki?

Czy też wystarczy że będą odpowietrzniki ręczne w grzejnikach zamontowane?

nie bierz się za to :roll:

popieram!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz się za to
a nie możecie poprostu odpowiedzieć tylko cały czas zniechęcacie i tylko piszecie że bez odrobiny wiedzy, (której niestety nie masz) i mam się za to nie brać. Zadałem pytania i prosiłbym o odpowiedź. Swoje pytania opieram na instalacji która jest obecnie i działa bez zarzutu.Proszę tylko o odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nie chodzi o zniechęcanie,

 

jaką masz pewność szukając pomocy na forum, że te odpowiedzi które otrzymasz będą na pewno dobre i pozwolą Ci wykonać prawidłowo instalację?

żadnej - niestety :roll:

większość, to ludzie tacy jak Ty,

zdobywali wiedzę na temat instalacji wszędzie, ale nie w szkole,

 

jeżeli nie wiesz nic więcej, żeby zweryfikować tę otrzymaną pomoc,

to możesz narobić więcej szkody niż pożytku,

 

proponuję Ci, poszukaj materiałów, poczytaj literaturę, jak będą jakieś wątpliwości to wtedy szukaj odpowiedzi w sieci,

w tej chwili, z całym szacunkiem dla Ciebie, nie masz podstaw do tego, żeby robić tę instalację,

 

ale wcale Cię to nie dyskwalifikuje,

nie twierdzę też, że tego nie możesz zrobić,

z tym, że musisz wiedzieć co i jak robić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nie chodzi o zniechęcanie,

 

jaką masz pewność szukając pomocy na forum, że te odpowiedzi które otrzymasz będą na pewno dobre i pozwolą Ci wykonać prawidłowo instalację?

żadnej - niestety

większość, to ludzie tacy jak Ty,

zdobywali wiedzę na temat instalacji wszędzie, ale nie w szkole,

 

jeżeli nie wiesz nic więcej, żeby zweryfikować tę otrzymaną pomoc,

to możesz narobić więcej szkody niż pożytku,

 

proponuję Ci, poszukaj materiałów, poczytaj literaturę, jak będą jakieś wątpliwości to wtedy szukaj odpowiedzi w sieci,

w tej chwili, z całym szacunkiem dla Ciebie, nie masz podstaw do tego, żeby robić tę instalację,

 

ale wcale Cię to nie dyskwalifikuje,

nie twierdzę też, że tego nie możesz zrobić,

z tym, że musisz wiedzieć co i jak robić,

Przynajmniej szczera odpowiedź. Masz może jakąs literaturę o tym w formie elektronicznej? Bardzo bym o nią prosił.Na [email protected]

Obecnie ciśnienie wynosi 0,062MPa czyli 6,2 bara

Czyli naczynie przeponowe mógłbym zamontować takie na 6 barów i zawór bezpieczeństwa na 10 barów

tu wdarł się mój błąd literowy-miało być 0,62 bara i 1 bar a nie jak napisałem 6,2 i 10 bara.

Odnośnie instalacji zamkniętych z naczynkiem przeponowym. Dziś oglądałem u kolegi jak to ma.Piec z podajnikiem na groszek, system zamknięty, dwa zawory bezpieczeństwa ustawione na 3 bary, naczynie przeponowe ustawione na ok 2 bary. Zawory bezpieczeństwa jeden na zasilaniu drugi na powrocie.

Jakby na to nie patrzeć to się da i wielu ludzi tak robi-system zamknięty w instalacji na paliwo stałe. Co ciekawe czytałem że w Polsce jest to niedopuszczalne(dalej nie wiem dlaczego) a za granicą można tak robić i jest to dopuszczone.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bzdury piszesz zaworów się nie ustawia tylko kupuję naczynko też, tyle że naczynko mozemy do pompować, a nawet musimy minimum 1 raz w roku a zawory odpowietrzające lepiej zamontować kończąc pion. Dla twojej informacji fi 25 to 1", 3/4" to fi 20 a teraz zajżyj jeszcze raz w dziennik ustaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieć u siebie piec na ekogroszek.

Hydraulik chce wykonać instalację od kotła przez pompę do rozdzielaczy (dwóch: jeden dół, drugi góra budynku) w miedzi o średnicy 22 mm.

Czy nie jest to za mała średnica? Czy nie należy dać 28 mm?

Czy macie może zdjęcia waszych instalacji rurowych w kotłowni z piecami na ekogroszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla twojej informacji fi 25 to 1", 3/4" to fi 20
to wiem

kolego bzdury piszesz zaworów się nie ustawia tylko kupuję naczynko też, tyle że naczynko mozemy do pompować
tak, tak kupione już o takim ciśnieniu.

teraz zajżyj jeszcze raz w dziennik ustaw
szukam i nie mogę znaleźć.Mógłbyś podać paragraf lub jakiś odnośnik.

Wiem tylko że do zbiornika wyrównawczego ma iść 1cal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieć u siebie piec na ekogroszek.

Hydraulik chce wykonać instalację od kotła przez pompę do rozdzielaczy (dwóch: jeden dół, drugi góra budynku) w miedzi o średnicy 22 mm.

Czy nie jest to za mała średnica? Czy nie należy dać 28 mm?

Czy macie może zdjęcia waszych instalacji rurowych w kotłowni z piecami na ekogroszek?

 

 

Ale kolego użyj logicznego myślenia. Przeczytaj co sam napisałeś i wypisz na kartce wszystkie pożyteczne informacje, które zawiera ta wypowiedź i będziesz wiedział dlaczego nie uzyskałeś żadnej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzeć to się da i wielu ludzi tak robi-system zamknięty w instalacji na paliwo stałe. Co ciekawe czytałem że w Polsce jest to niedopuszczalne(dalej nie wiem dlaczego) a za granicą można tak robić i jest to dopuszczone.

pozdrawiam

Wyobraź sobie, że ktoś ładuje kociołek do pełna węglem przy zakręconych większości zaworów w grzejnikach. Woda w instalacji się gotuje, zawory bezpieczeństwa walą wrządkiem - mogą nie zdołać odprowadzić nadmiaru powstającej pary i wtedy ....... bum - może byc nieszczęście. Gdy nie ma automatyki sterującej ilością wytwarzanej energii w kotle instalacja musi być otwarta i jest to wpełni uzasadnione.

Jeśli chodzi o średnice instalacji to jestem zwolennikiem choć przyblilżonego obliczania oporów przepływu, rozkładu ciśnień a nie strzelania "na oko" średnic, bo często kończy się to dobrze działającym grzejnikiem w pokoju "A" i wiecznie zimnym w pokoju "B".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
nie bierz się za to :roll:

Witam Po sługiej przerwie. Centralne już zrobione wszystko zrobiłem sam. Tylko na początku przyjechał instalator i po przedstawieniu mu mojej koncepcji zatwierdził ją i powiedział że wszystko ok.

Instalacja już śmiga od 3 miesięcy i wszystko jest super. Czekam jesz\cze tylko na mrozy żeby ustawić nastawę wstępną na zaworach termostatycznych.Już nawet raz zagotowałem wodę przy zamkniętym obiegu "na dom" i nic nie stało się tylko wody trochę wywaliło z przelewu. Zmieniłem rownież system palenia miału na górny polecam każdemu bo naprawdę warto i dużo korzyści-dłużej pali się nie kopci i wogóle!!!

To tyle jeśli chodzi o ten temat.

 

Teraz mam takie pytanie. Dom jest stary(1976r) zrobiony ze szlaki ściany zewnętrzne po ok 40cm grubości wiadomo przez te trzydzieści pare latek szlaki trochę się utleniło i wogóle. Mam zamiar jakoś zaizolować i czy położyć tynk taki zwykły co kiedyś się robiło 3 warstwowy czy styropian czy może jak gdzieś słyszałem że na taką starą szlakę to najleppiej tynk a dopiero na tynk styropian?

Pozdrawiam

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...