Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

poza tym to ze kazdy z nas rozważa różne opcje (finanse też wchodzą w grę)

to zdaje się oczywiste to i tak my decydujemy co jest lepsze (użytkownicy)

ostatecznie kupując ten czy inny kocioł, więc to o nas walczysz z zawijanem

pozdrawiam, nie chcąc ciągnąć nic nie wnoszącego tematu . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TOMI świetna robota, szkoda że go na gumie nie postawiłeś, to melduj jakie masz temperatury podajnika, c.o., spalin i jak to powiedział twórca eCoal, ''gratuluję dobrego wyboru'' i witaj wśród ogniwo-brucero-eCoal-owców :D

 

witam

Jaka gume polecacie panowie do tego kociolka, i czy moze wiecie kiedy pojawi Ogniwo Eko Plus 24kw.Na jednym z foum natrafilem na watek ze wymiennik rurowy jest trudny w czyszczeniu i narazony na wycieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jaka gume polecacie panowie do tego kociolka, i czy moze wiecie kiedy pojawi Ogniwo Eko Plus 24kw.Na jednym z foum natrafilem na watek ze wymiennik rurowy jest trudny w czyszczeniu i narazony na wycieki

 

Widziałem kiedyś w obi takie maty gumowe pod m.in pralki grubości ok 15mm, ja mam pod swoim kotłem coś podobnego tylko w mniejszych kawałkach i gr. 8 mm (w pracy mam tego mnóstwo;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jaka gume polecacie panowie do tego kociolka, i czy moze wiecie kiedy pojawi Ogniwo Eko Plus 24kw.Na jednym z foum natrafilem na watek ze wymiennik rurowy jest trudny w czyszczeniu i narazony na wycieki

 

Spróbuj kupić gumowy pas transmisyjny, polecam jakiś sklep rolniczy.

To akurat świetna rzecz, sami też polecamy, aby nasze kotły stawiać na gumie, to tłumi dzwięki przenoszone przez mechanizm po skręceniu instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi Tomi a gdzie masz wyjście z pieca do naczynka otwartego ? ? Masz funkcję schładzania wody w kotle odpowiednim zaworem?

 

zaworów ci u mnie dostatek, a co do czego dowiem sie w poniedzialek

wpadną hydraulicy udzielą kursu t.z.(nie tylko dla orłów) :)

może zrobie w tedy więcej fotek dla tych co coś z tego kumają

napewno mam 2 zawory 3d 1 zawor 4d 3 pompy i wogole sporo tego

solary co cwu i zdaje sie cyrkulacja, porobie foty to ocenicie, tak jak już pisalem do poczatku przyszlego roku czekam na wode z wodociagu

wiec narazie chodzi co

dziś na 2 godziny nie było prądu a piecyk i tak się rozbuchał

to cieszy, ale musze pomyslec na UPS-em

co myślicie o czyms takim ?

http://allegro.pl/ups-orvaldi-700sinus-aku-24ah-podtrz-co-do7h-fvk-i1308841400.html

http://allegro.pl/awaryjne-zasilanie-piecow-co-ups-600w-220v-sinu-i1322121456.html

pzdr

Edytowane przez TomiAyomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie też mam zamiar postawić piec na jakiejś gumie, żeby wytłumić drgania przenoszone przez piec, który obecnie stoi na kafelkach. Zastanawiam się tylko gdzie kupić taką gumę która będzie do tego celu odpowiednia.

 

W ogóle na stronie eCoal.pl znajduje się nowa aktualizacja oprogramowania w wersji 2.0 - ciekawy jestem czy ktoś już ją wgrał do sterownika, bo po opisie wprowadzonych zmian widać, że producent dba o poprawki.

 

I takie pytanie, czy przy programatorze pokojowym z czujnikiem wewnętrznym lepiej jest ustawić pompę CO na prace cykliczną czy zostawić ja na pracy normalnej i jak to się ma do spalania i do pracy pieca - próbował już ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworów ci u mnie dostatek, a co do czego dowiem sie w poniedzialek

wpadną hydraulicy udzielą kursu t.z.(nie tylko dla orłów) :)

może zrobie w tedy więcej fotek dla tych co coś z tego kumają

napewno mam 2 zawory 3d 1 zawor 4d 3 pompy i wogole sporo tego

solary co cwu i zdaje sie cyrkulacja, porobie foty to ocenicie, tak jak już pisalem do poczatku przyszlego roku czekam na wode z wodociagu

wiec narazie chodzi co

dziś na 2 godziny nie było prądu a piecyk i tak się rozbuchał

to cieszy, ale musze pomyslec na UPS-em

co myślicie o czyms takim ?

http://allegro.pl/ups-orvaldi-700sinus-aku-24ah-podtrz-co-do7h-fvk-i1308841400.html

http://allegro.pl/awaryjne-zasilanie-piecow-co-ups-600w-220v-sinu-i1322121456.html

pzdr

 

Pisałem o awaryjnym zasilaniu kotłów ale nie pamiętam w który temacie. Drugiego nie znam ale mogę ci śmiało polecić firmę Orvaldi. Mam ich UPSa od ponad 1,5 roku, przydał się nie raz i jak na razie pracuje bez zarzutu. Tylko nie taki model jak ty znalazłeś. Ten który ty znalazłeś to UPS do awaryjnego zasilania serwerów i nie bardzo nadaje się do pracy ciągłej pod dużym obciążeniem. Ja mam ORVALDI INV12-500W, wystarcza bez problemu. Na akumulatorze 12V/ 115 Ah ( Centra) w sezonie zimowym przy ciągłej pracy kotła podtrzymywał pracę urządzeń prawie 8 godzin. Znajdziesz tutaj:

http://www.pl.orvaldi.pl/index.php/pl/product_catalog/product_view/47/131

Tylko zdjęcie jest od 300W, 500W ma ładniejszy wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Ale nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie też mam zamiar postawić piec na jakiejś gumie, żeby wytłumić drgania przenoszone przez piec, który obecnie stoi na kafelkach. Zastanawiam się tylko gdzie kupić taką gumę która będzie do tego celu odpowiednia.

 

W ogóle na stronie eCoal.pl znajduje się nowa aktualizacja oprogramowania w wersji 2.0 - ciekawy jestem czy ktoś już ją wgrał do sterownika, bo po opisie wprowadzonych zmian widać, że producent dba o poprawki.

 

I takie pytanie, czy przy programatorze pokojowym z czujnikiem wewnętrznym lepiej jest ustawić pompę CO na prace cykliczną czy zostawić ja na pracy normalnej i jak to się ma do spalania i do pracy pieca - próbował już ktoś??

 

Mozesz dac link do tej aktualizacji? jakos nie widze jej tam gdzie zawsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...