Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Soft 2.0 robi wrażenie, są dwie rzeczy które zamawiałem, sterowanie pompą c.o. nie potrzebowałbym włącznika z Obi, 15 min pracy pompy c.o. zbyt wychładza mi wodę w kotle. Druga sprawa jak dobrze doczytałem alarm dźwiękowy, to jest świetne i przydatne. Superowe jest też sterowanie przez internet i powiadamianie na email o awarii. Mam w telefonie klienta poczty- email i każdego emaila dostaję bezpośrednio na telefon. Muszę zadzwonić i się zapytać o możliwość podłączenia sterownika eCoal do internetu przez telefon komórkowy. Nie mam stałego łącza. Wtedy zawsze i wszędzie wiedziałbym co w kotłowni piszczy. Zrobię aktualizację jeśli uda mi się połączyć laptopa ze sterownikiem. Wiem czego brakuje st. eCoal bluethoota, wtedy łatwo bym się połączył z internetem w telefonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, tak z ciekawości zapytam na jakim sterowaniu pracuje Twój piec ( na programie CO, czujniku pokojowym czy innym)?

 

Drugie takie pytanie, po co ustawia się w piecu temperaturę CO przy włączonym sterowaniu pokojowym z czujnikiem wewnętrznym, czy nie powinno być tak, że piec sam powinien sterować nastawami temperatury zadanej CO przy programie pokojowym? Bo teraz przynajmniej u mnie jak nastawie temperaturę dzienna 21 stopni, a nocna 19stopni, przy ustawieniach temperatury Co na piecu 45* i CWU 35*, to i tak piec pracuje tak, że w pomieszczeniu jest temperatura ok 23* a jedynie tylko częściej przechodzi w stan podtrzymania (po osiągnięciu na piecu temperatury o 5 stopni większej niż nastawiona - temperatura zadana CO). Wydawało mi się, że przy sterowaniu pokojowym piec powinien wchodzić w stan podtrzymania wtedy gdy temperatura w pomieszczeniu przekroczy temperaturę ustawiona( jako dzienna lub nocna - zależnie od pory dnia/nocy) a piec przechodzi w podtrzymanie dopiero jak o 5 stopni będzie większa temperatura niż temp. zadana CO. Ktoś już to rozgryzł jak to działa? I jakie zrobić nastawy aby praca pieca była najbardziej efektowna (dodam, że mam włączoną cykliczną pracę pompy CO przy programie pokojowym, zastanawiam się jakby sprawował się ten program przy normalnej pracy pompy CO).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

była tutaj mowa o gumie pod piec, co uważam za dobre rozwiązanie. Moje pytanie, czy wylewki w kotłowni robiliście standardowe, wzmacniane - jakieś siatki dodatkowe, w miejscu pieca sama wylewka bez styro?

 

Ja mam pod piecem grubsza wylewke bez siatki ale mysle, ze nie masz sie co przejmowac. Od dluzszego czasu w salonie (10cm styro, 6cm beton, bez siatki zbrojacej) stoi na palecie sterta cegiel (bo ja wiem, tak minimum 600kg) i nic sie z podloga w tym miejscu nie dzieje a piec jest duzo lzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj leją wylewki w kotłowni. Panowie popatrzyli na styro pod folią oraz siatkę i stwierdzili, żeby tak nie robić. Powycinali kwadraty w styropianie aż do folii na chudziaku, coś jakby ławy fundamentowe, siatkę zostawili. Podobno jak stanie sprzęt na styropianie to może osiadać w tym miejscu podłoga. Sprzeciwów nie miałem bo chcieli to zrobić sami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, tak z ciekawości zapytam na jakim sterowaniu pracuje Twój piec ( na programie CO, czujniku pokojowym czy innym)?

 

Drugie takie pytanie, po co ustawia się w piecu temperaturę CO przy włączonym sterowaniu pokojowym z czujnikiem wewnętrznym, czy nie powinno być tak, że piec sam powinien sterować nastawami temperatury zadanej CO przy programie pokojowym? Bo teraz przynajmniej u mnie jak nastawie temperaturę dzienna 21 stopni, a nocna 19stopni, przy ustawieniach temperatury Co na piecu 45* i CWU 35*, to i tak piec pracuje tak, że w pomieszczeniu jest temperatura ok 23* a jedynie tylko częściej przechodzi w stan podtrzymania (po osiągnięciu na piecu temperatury o 5 stopni większej niż nastawiona - temperatura zadana CO). Wydawało mi się, że przy sterowaniu pokojowym piec powinien wchodzić w stan podtrzymania wtedy gdy temperatura w pomieszczeniu przekroczy temperaturę ustawiona( jako dzienna lub nocna - zależnie od pory dnia/nocy) a piec przechodzi w podtrzymanie dopiero jak o 5 stopni będzie większa temperatura niż temp. zadana CO. Ktoś już to rozgryzł jak to działa? I jakie zrobić nastawy aby praca pieca była najbardziej efektowna (dodam, że mam włączoną cykliczną pracę pompy CO przy programie pokojowym, zastanawiam się jakby sprawował się ten program przy normalnej pracy pompy CO).

 

Pozdrawiam.

 

Piec pracuje na takich ustawieniach.

Zadawanie temp -termostat

Temp zadana CO -50*

Temp zadana CWU -45*

Tryb pracy CWU -normalny

Temp wyjściowa z pieca wynosi pomiędzy 34* a 36*

Temp w pomieszczeniach ok 27*

 

Na drugie pytanie raczej nie odpowiem bo też się nad tym zastanawiałem,temp tez była wyższa.Ale jeżeli nastawiłeś temp CO na 45* to się nie dziwie dlaczego tak się dzieje a to dlatego,że temp 45* to temp minimalna CO ,można ją zmienić w ustawieniach zaawansowanych.Dlatego piec robi nadwyżkę aż o 5*.

Najefektywniejsze ustawienia ? hm,ja testowałem wszystko i mam to co mam :) a to opisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie skułem beton bo musiałem obniżyć piec ze względu na grawitację, teraz stoi na tzw.chudym betonie, nie ma prawa się ruszać gdyż trzymają go rury c.o. Inaczej będzie gdy połączę piec z rurami wężem, wtedy guma pod piecem zapewni stabilność.

 

Piec się da przykręcić do podłoża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu przykręcony piec może przez beton przenosić nawet minimalne drgania na konstrukcję budynku. Moim celem jest całkowite odzielenie pieca od betonu i rur, gdy następuje np. kruszenie większego kawałka groszku to wtedy słychać ten odgłos chrup przenoszony przez rury.

 

Tak ale przecież on będzie na gumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na gumie, faktycznie można go przykręcić,bo chyba kołek rozporowy nie będzie przenosił drgań. Może mi poradzicie jak podłączyć eCoal do internetu nie mając stałego łącza po kablu? Myślałem o routerze na kartę sim lub z wejściem usb na taki modem od iplusa, pewnie bezpośrednio telefonu jako modemu nie da się wykorzystać? Da się wystarczy telefon z wi-fi. Mam rację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na gumie, faktycznie można go przykręcić,bo chyba kołek rozporowy nie będzie przenosił drgań. Może mi poradzicie jak podłączyć eCoal do internetu nie mając stałego łącza po kablu? Myślałem o routerze na kartę sim lub z wejściem usb na taki modem od iplusa, pewnie bezpośrednio telefonu jako modemu nie da się wykorzystać? Da się wystarczy telefon z wi-fi. Mam rację?

 

W niedziele robiłem ustawienia koledze w laptopie ale łączy się z piecem po kablu RJ45.Wchodzi przez przeglądarkę i ma z iplusa internet.Jeżeli przez telefon z wi-fi to już musisz mieć router z wi-fi oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi poradzicie jak podłączyć eCoal do internetu nie mając stałego łącza po kablu?

Wszystko zalezy od technologii w jakiej ten dostep bedziesz mial realizowany. Inaczej detale beda wygladaly w przypadku WiMax, inaczej w HSDPA ale zasada jest jedna. APC (access point client) musi miec RJ45, tak wiec bezposrednie wykorzystanie telefonu nawet jesli nie jest wykluczone to na pewno moco ograniczone. Jesli nie ma czeka Cie podlaczanie APC do router'a (a raczej switch'a) a tego dalej do sterownika pieca.

 

Da się wystarczy telefon z wi-fi. Mam rację?

co autor mial na mysli?

Edytowane przez chochla72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...