Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

Nie do końca tak to jest a to dlatego,że piec i tak w trybie auto musi utrzymać podane przez Ciebie te 19* obniżone na noc oraz minim temp CO a za tym idzie spalanie.Są domy ,które dość dobrze utrzymują temp wewnętrzną i niepotrzebna jest w tym czasie praca kotła w nocy.

Co do kliknięcia eCoal to automat a Ty masz się zająć wybieraniem popiołu,czyszczeniem i zasypaniem zasobnika. :)

Mysle, ze nalezaloby sie spytac producenta softu co on na to (w kontekscie - jak to dziala)

Tak jak pisalem wyzej, wedlug mojego zrozumienia tematu jesli dom jest ogrzany dajmy na to do 22 stopni w dzien, w nocy ustawiamy na 18 i przez noc temperatura nie spadnie ponizej 18 stopni to piec po prostu wylaczy pompe obiegowa (tak jak pisalem, zakladajac, ze pracuje w rezimie pracy ciaglej) podgrzeje wode w kotle do zadanej temperatury CO i bedzie tylko jechal na podtrzymaniu, bo woda przez kociol plynac przeciez nie bedzie wiec nie bedzie stygnac.

Edytowane przez chochla72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie do końca masz rację z tym że Tryb Letni to tylko odcięcie pompy CO. Chyba dawno nie używałeś tej funkcji.

Funkcji nie uzywalem nigdy szczerze mowiac. To co napisalem to "przedruk" z instrukcji sterownika.

 

U mnie gdy w ciągu dnia temp CWU zadaną mam na 35*

 

To nie jest blad? CWU masz ustawiona na 35*?

 

A tak w ogóle to po tym sezonie grzewczym zakładam zawory termoregulacyjne i poważnie zastanawiam się nad przeróbką instalacji

Termostaty to jest najlepsze rozwiazanie w kazdym przypadku. Zas co do przerobki - lepsze jest wrogiem dobrego ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po tym świątecznym weekendzie :)))

 

Ostatnio analizując wykresy spalania doszedłem do wniosku, że przydałby się wykres (załączania/wyłączania) pracy podajnika, ponieważ na tej zasadzie łatwo można by analizować ilość spalanego paliwa, przy zmianach parametrów. W chwili obecnej mamy tylko na wykresach dane z czujników temperatury i wydaje mi się, że ciężko stwierdzić jak zmiana jakiegoś parametru wpływa na zużycie ekogroszku, a tak mając wykres pracy podajnika można by porównać jak np zwiększenie temperatury zadanej wpływa na ilość podawań podajnika itp. Myślę, że na tej zasadzie ustawienie optymalnej pracy pieca byłoby proste.

 

Co myślicie o takim pomyśle??

 

Pozdrawiam!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po tym świątecznym weekendzie :)))

 

Ostatnio analizując wykresy spalania doszedłem do wniosku, że przydałby się wykres (załączania/wyłączania) pracy podajnika, ponieważ na tej zasadzie łatwo można by analizować ilość spalanego paliwa, przy zmianach parametrów. W chwili obecnej mamy tylko na wykresach dane z czujników temperatury i wydaje mi się, że ciężko stwierdzić jak zmiana jakiegoś parametru wpływa na zużycie ekogroszku, a tak mając wykres pracy podajnika można by porównać jak np zwiększenie temperatury zadanej wpływa na ilość podawań podajnika itp. Myślę, że na tej zasadzie ustawienie optymalnej pracy pieca byłoby proste.

 

Co myślicie o takim pomyśle??

 

Pozdrawiam!!! :)

 

Też o tym myślałem ale to samo uzyskasz zmieniając parametr zmienia się data ponownego zasypu węgla.Wg tego poznasz czy zużycie wzrasta czy maleje.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam też pojawia się na esterownik.pl informacja: "Stan konta SMS: 0", a w edycji sterownika są do wybrania alarmy do sms-ów?

Ktoś wie jak działają te sms-y?

 

Zaznaczam, że mam podłączony sterownik bruli.pl więc może to tylko u mnie?

 

Tak,ale zapewne ta opcja będzie płatna.Jeżeli chodzi Ci o dane podstawowe to zapewne są one do wystawienia faktury za sms-y.Też to mam.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam piec Ponar Eko 25 z palnikiem typu Brucer od miesiąca. Mam taki problem że palnik nie zdąży wypalić groszku, a podajnik daje następną porcję i wysypuje go do popielnika. Kupiłem inny dobry groszek bo myślałem że miał którym pale jest tą przyczyną. Niestety podajnik regularnie podaje co kilka sekund, a palnik jest pełen groszku i sie przesypuje. Dmuchawa chodzi tylko na 50% mocy od rozpalenia do samego końca co mnie dziwi!!. Budynek w czasie wykończenia (250m) i zasypuje co kilka dni. Ostatnio zasypałem pełen zbiornik i przez 24h wypompował cały zbiornik paliwa (120 kg.) i połowe węgla do popielnika. Zaktualizowałem oprogramowanie i to samo. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec całkowicie wyczyściłem wczoraj wieczorem( dokładnie). Przez całą noc wypompował połowe zbiornika.

 

W załączniku zamieściłem 2 wykresy i ustawienia.

 

Tak jak wcześniej gorszek nie zdąży się spalić, a podajnik co chwile daje świerzą dawkę.

Dobrze..jpg

źle..jpg

Ustawienia..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280 stopni przy temperaturze CO 45???

1) Sprawdz czy nie masz walnietego/usyfionego czujnika spalin

2) Nie pamietam jak jest zbudowany Ponar, ale w Ogniwie ktos mial bardzo podobny problem najprawdopodobniej spowodowany brakiem zaslepki drugiego kanalu obiegu spalin (spaliny zamiast przez wymiennik szly od razu w komin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec całkowicie wyczyściłem wczoraj wieczorem( dokładnie). Przez całą noc wypompował połowe zbiornika.

 

W załączniku zamieściłem 2 wykresy i ustawienia.

 

Tak jak wcześniej gorszek nie zdąży się spalić, a podajnik co chwile daje świerzą dawkę.

 

Jak pisze kolega chochla sprawdź czujnik,po drugie przy temp poniżej zera to raczej na ustawieniach jakie masz czyli temp minimalna 45* i zadana taka sama to się nie dziwię,że tyle żre groszku bo piec idzie na okrągło.Ponar to chyba ta sama konstrukcja co Ogniwo więc dekielek do góry i sprawdź czy jest zaślepiona deklem ostatnia komora dymna no i czy są zawirowywacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie Wam wychodza czasy na oproznienie zasobnika? Ja w tym sezonie chyba nie sprawdze dokladnie bo nie mieszkam w domu wiec ciezko mi utrafic na oproznienie zasobnika, ale tak organoleptycznie wyliczylem sobie circa about 700 minut.

 

Mi wychodzi ok 705 min ale jeszcze 6kg zostaje i tak zostawiam bo różnie bywa a aż tak dokładne to to nie jest ,co zasyp i granulacja wychodzi różnie ale zbliżone do 700m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj mam problem tego typu, że dmuchawa pracuje na 46 % mocy. Stało się to gdy temparature CO miałem nastowioną na 70 stopni. Piec po osiągnięciu tej temperatury wyłączył się i po ponownym jego załączeniu dmuchawa pracowała na 46 % mocy. Nie może wskoczyć na szybsze obroty i z tego tytułu też nie osiąga zadanej temperatury piec np. gdy nastawie na 50 stopni to dochodzi tylko do 44. Myślałem ze może palnik się gdzieś odkleił od silikonu i fałszywe powietrze gdzieś wydostaje się bokiem ale na trybie recznym dmuchawa pracuje na 100 % mocy. Co to może być ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj mam problem tego typu, że dmuchawa pracuje na 46 % mocy. Stało się to gdy temparature CO miałem nastowioną na 70 stopni. Piec po osiągnięciu tej temperatury wyłączył się i po ponownym jego załączeniu dmuchawa pracowała na 46 % mocy. Nie może wskoczyć na szybsze obroty i z tego tytułu też nie osiąga zadanej temperatury piec np. gdy nastawie na 50 stopni to dochodzi tylko do 44. Myślałem ze może palnik się gdzieś odkleił od silikonu i fałszywe powietrze gdzieś wydostaje się bokiem ale na trybie recznym dmuchawa pracuje na 100 % mocy. Co to może być ?

 

Skąd wiesz ze pracuje na takiej mocy albo na tylu % ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...