Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Musi trzymać bo bojler to termos i tak ma być. :)

 

Termos termosem. Oczywiście zgadzam się z tym. Ale przecież minimalne straty itp na pewno występują. Bardziej wynika to z tego, iż tak jak pisał Peem w przypadku kiedy pompa CWU pełni dodatkowo role mieszającej to i tak nie ma szans na spadek temp. Zaobserwowałem to u siebie jeszcze w poprzednim roku, kiedy piec szedł na programatorze CO na temp np 44 st temp CWU miałem zadaną na 38 stopni a i tak jej wartość oscylowała na poziomie temp CO. Szkoda, że jeszcze nie mogę podłączyć sterownika pod net. Ale już wkrótce zawitam na esterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termos termosem. Oczywiście zgadzam się z tym. Ale przecież minimalne straty itp na pewno występują. Bardziej wynika to z tego, iż tak jak pisał Peem w przypadku kiedy pompa CWU pełni dodatkowo role mieszającej to i tak nie ma szans na spadek temp. Zaobserwowałem to u siebie jeszcze w poprzednim roku, kiedy piec szedł na programatorze CO na temp np 44 st temp CWU miałem zadaną na 38 stopni a i tak jej wartość oscylowała na poziomie temp CO. Szkoda, że jeszcze nie mogę podłączyć sterownika pod net. Ale już wkrótce zawitam na esterownik.

 

No czekam z niecierpliwością na eSterownik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrozumiałem ale jak to się przekłada na spalanie,czy warto to stosować?

Ja doszedłem do wniosku, że u mnie nie warto. Nie potrzebuję tak ciepłej wody w CWU gdyż u mnie trafia ona jeszcze do bojlera gazowego, tak więc piec ja tylko wstępnie podgrzewa. Bojler CWU mam dodatkowo w zimnej piwnicy.

Spalanie u mnie było znacznie większe, nie powiem ci dokładnie ile bo nie liczyłem tego nigdy.

Czy warto to stosować? Ja doszedłem do wniosku, że po założeniu na następny sezon zaworów na grzejnikach i zaworu n-drożnego, podniesie mi się temperatura powrotu. A po jednym sezonie z temperaturami na powrocie ok 30* piec mi raczej nie skoroduje :) (Zresztą z tą niską temperatura powrotu przy piecach z ecoalem to nie aż taki wielki problem jak opisywał to Zawijan na swoim blogu.) Tak więc ja doszedłem do wniosku że nie będę tego stosował. No ale każda instalacja jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termos termosem. Oczywiście zgadzam się z tym. Ale przecież minimalne straty itp na pewno występują. Bardziej wynika to z tego, iż tak jak pisał Peem w przypadku kiedy pompa CWU pełni dodatkowo role mieszającej to i tak nie ma szans na spadek temp. Zaobserwowałem to u siebie jeszcze w poprzednim roku, kiedy piec szedł na programatorze CO na temp np 44 st temp CWU miałem zadaną na 38 stopni a i tak jej wartość oscylowała na poziomie temp CO. Szkoda, że jeszcze nie mogę podłączyć sterownika pod net. Ale już wkrótce zawitam na esterownik.

 

Masz rację. Dokładnie widać to u mnie na wykresach na eSterownik.pl. Od godź 23 do 6 rano, ciepła woda jest prawie nie używana. Mimo to jej temperatura spada z 38* do 23*. Fakt że mój bojler jest trochę stary i jest on w zimnej piwnicy. A tak na marginesie, planuję w lecie przenieść go do domu, gdzie będzie mu cieplej i skróci sie odcinek pomiędzy nim a bojlerem gazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Dokładnie widać to u mnie na wykresach na eSterownik.pl. Od godź 23 do 6 rano, ciepła woda jest prawie nie używana. Mimo to jej temperatura spada z 38* do 23*. Fakt że mój bojler jest trochę stary i jest on w zimnej piwnicy. A tak na marginesie, planuję w lecie przenieść go do domu, gdzie będzie mu cieplej i skróci sie odcinek pomiędzy nim a bojlerem gazowym.

O ile u Ciebie rzeczywiście nie ma sensu podgrzewać bjlera który przecież jakieś straty ma, to w przypadku kiedy cwu dostarcza bezpośrednio do kranu i nie ma obawy przegrzania bojlera wydaje mi się że zysk jest oczywisty możemy zastosować dłuższe czasu postoju pompy co bez wychładzania pieca i bardziej łagodną pracę pieca przy uruchomieniu pompy co zbiornik cwu będzie pracował jako bufor ciepła. Jedyne czego bym się obawiał to zbytnie wychłodzenie zbiornika cwu, poniżej tem zadanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego bym się obawiał to zbytnie wychłodzenie zbiornika cwu, poniżej tem zadanej

 

Ale dlaczego ma Ci się wychłodzić temp. zbiornika CWU poniżej zadanej? Jeżeli temperatura spadnie o ilość stopni określonych przez Ciebie w histerezie CWU, pompa CWU natychmiast się włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po postoju pompy co i w czasie jej rozruchu będzie spływała zimna woda z układu co, więc spadnie temp powrotu, uruchomi się pompa mieszająca oziębiając cwu, ogrzewając co wodą cwu (oprócz oczywiście ciepła jakie dostarczy piec)

 

Nie bardzo rozumiem. Przecież w tym przypadku (pompy mieszająca i CWU jako jedna pompa) gorąca woda z pieca w pierwszej kolejności przepływa przez zbiornik CWU dopiero później wraca na piec. Bardziej obawiał bym się że w przypadku dużego chwilowego zużycia wody użytkowej, woda płynąca z pieca ogrzewając CWU ostygnie tak bardzo że nie będzie w stanie podnieść temperatury powrotu. Ale takiego dużego zużycia wody nie masz raczej przez cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Przecież w tym przypadku (pompy mieszająca i CWU jako jedna pompa) gorąca woda z pieca w pierwszej kolejności przepływa przez zbiornik CWU dopiero później wraca na piec. Bardziej obawiał bym się że w przypadku dużego chwilowego zużycia wody użytkowej, woda płynąca z pieca ogrzewając CWU ostygnie tak bardzo że nie będzie w stanie podnieść temperatury powrotu. Ale takiego dużego zużycia wody nie masz raczej przez cały dzień.

w tym przypadku Pompa cwu i mieszająca to jedna i ta sama pompa ale jest jeszcze pompa co która po postoju przepompuje zimną wodę z układu na piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku Pompa cwu i mieszająca to jedna i ta sama pompa ale jest jeszcze pompa co która po postoju przepompuje zimną wodę z układu na piec.

 

Nie wiem czy do końca się rozumiemy ale:

Ani pompa CWU ani mieszająca nie włączą się jeżeli temperatura na piecu będzie niższa niż ustawiona temperatura minimalna (w ustawieniach zaawansowanych)a tej z kolei nie można ustawić poniżej 42*. Te same pompy wyłączą się jeśli temp na piecu spadnie poniżej temp zadana minus 3 lub 5 * (nie pamiętam teraz dokładnie) Tak więc jeśli temp na piecu spadnie to pompka nie będzie jej pompować a tym samym schładzać CWU.

Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło bardziej o temp powrotu niż temp pieca (zasilania) ale masz racje że to też ma wpływ, temp zasilania nie powinna spaść poniżej poniżej ani temp minimalnej ani zadanej bo ogrzewa ją ciepła woda z bojlera (jeśli tylko woda na bojlerze jest ustawiona w granicach 45-55 stopni).

 

Co do pierwszej części wypowiedzi:

 

Ani pompa CWU ani mieszająca nie włączą się jeżeli temperatura na piecu będzie niższa niż ustawiona temperatura minimalna (w ustawieniach zaawansowanych)a tej z kolei nie można ustawić poniżej 42*

 

Zgoda w 100 proc

Ale nie wiem czy to prawda że pompa mieszania nie włączy się jeśli temp pieca (nie powrotu tylko zasilania) będzie niższa niż zadana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgoda w 100 proc

Ale nie wiem czy to prawda że pompa mieszania nie włączy się jeśli temp pieca (nie powrotu tylko zasilania) będzie niższa niż zadana

 

Wyłączy się. Ale nie poniżej temp zadanej ale poniżej temp. minimalnej minus 3 albo 5 stopni (dokładnie nie pamiętam). A zawsze możesz sobie ustawić temp minimalna taka jak zadaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Ogniwo EKO nie radzi sobie z nadmiarem wytworzonej energii, a przy tym zżera worek retopalu na dobę. Odstawia się na prawie godzinę, potem pędzi jak szalony aby dobić do temperatury zadanej, przekracza ją o 5 st i się zatrzymuje. Siłą rozpędu temperatura rośnie nawet o 10st ponad zadaną. Tworzy przy tym takie kalafiory, że dopiero teraz wiem co to spieki.

Pomóżcie mi go w końcu opanować.

 

minertu Ty masz chyba największe doświadczenie z eCoal. Pomożesz ?

Wlazłem w opcje zaawansowane ale nie wiem co tam porobić, pokazała się też kalibracja czujników, offest czy cuś. Grzebać tam ?

 

Pomogę ale za jakieś 20min ok? gg-2426716,skype- gregory121121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że z Ciebie porządny typ :D

Mogę się odezwać jutro po południu? Na GG napiszę.

Dziś już nie dam rady, lecę zaraz do pracy na 22:00

Nie cierpię tej zmiany :mad:

 

Jestem otwarty ale jutro wyjeżdżam na narty ok 14-15 do Białki a wracam w niedziele wieczorem :)

A tak z ciekawości gdzie pracujesz?

Ale śmiało pisz bo lapka biorę ze sobą ,jak będę w stanie i miał chwilę to poklikamy :)

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Ogniwo EKO nie radzi sobie z nadmiarem wytworzonej energii, a przy tym zżera worek retopalu na dobę. Odstawia się na prawie godzinę, potem pędzi jak szalony aby dobić do temperatury zadanej, przekracza ją o 5 st i się zatrzymuje. Siłą rozpędu temperatura rośnie nawet o 10st ponad zadaną. Tworzy przy tym takie kalafiory, że dopiero teraz wiem co to spieki.

Pomóżcie mi go w końcu opanować.

Wlazłem w opcje zaawansowane ale nie wiem co tam porobić, pokazała się też kalibracja czujników, offest czy cuś. Grzebać tam ?

 

Zapodaj nam ustawienia swojego pieca, temp. zadaną, typ regulacji itd. co możesz to podaj. Ofsetu nie ruszaj tym się kalibruje czujniki temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Ogniwo EKO nie radzi sobie z nadmiarem wytworzonej energii, a przy tym zżera worek retopalu na dobę. Odstawia się na prawie godzinę, potem pędzi jak szalony aby dobić do temperatury zadanej, przekracza ją o 5 st i się zatrzymuje. Siłą rozpędu temperatura rośnie nawet o 10st ponad zadaną. Tworzy przy tym takie kalafiory, że dopiero teraz wiem co to spieki.

Pomóżcie mi go w końcu opanować.

 

minertu Ty masz chyba największe doświadczenie z eCoal. Pomożesz ?

Wlazłem w opcje zaawansowane ale nie wiem co tam porobić, pokazała się też kalibracja czujników, offest czy cuś. Grzebać tam ?

 

Widzę, że kotły wszystkich marek mają jakieś problemy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...