Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie mam jeszcze zasobnika CWU. Pompa CO pracuje ciągle. Chodziło mi o parametry podtrzymania - piszę z pamięci bo jeszcze jestem w pracy - w parametrach zaawansowanych w oknie na dole po lewej to powinno być.

W parametrach użytkownika na samym chyba dole jest "praca w podtrzymaniu" w %. 30% bodajże fabrycznie.

 

Tego nie ruszaj. Zostaw jak jest . jak jest Ci ciepło i jest ok to zostaw te parametry.Powiem Ci ze niektórzy ludzie nawet nie wchodzą w tryb zaawansowany i jest ok. Po to ten tryb zabezpieczony jest kodem. Jeśli chcesz coś tam przestawiać to raczej ogranicz się do postoju i pracy pompy CO no i wyboru trybu ciągły,praca cykliczna, wyłączona....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ustabilizował się w cyklu praca/postój. Zadaną mam temperaturę 42 st a oscyluje w granicach 46/47st. W parametrach użytkownika jest "postój w podtrzymaniu" czy coś i jest to w %. W opcjach zaawansowanych są parametry postoju - nie wiem co tam przestawiać, czy w ogóle przestawiać.

Myślałem że sterownik ma czekać z ponownym uruchomieniem do czasu, kiedy temperatura spadnie poniżej zadanej. Jak to właściwie działa?

 

Sterownik dochodzi zawsze do temp. o 5* wyżej od zadanej u Ciebie jest w porządku. W parametrach postoju ustawiasz przerwę podtrzymania żeby nie zagasł żar w retorcie, jak nie wygasa żar to nie ruszaj.

No właśnie tak działa że kocioł dochodzi do temp. o 5* wyżej niż zadana i się wyłącza do czasu aż temp. CO nie spadnie poniżej zadanej w tedy znowu się załącza i tak w kółko.

Najważniejsza jest cierpliwość i małe kroczki a osiągniesz sukces:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze niektórzy ludzie nawet nie wchodzą w tryb zaawansowany i jest ok. Po to ten tryb zabezpieczony jest kodem. Jeśli chcesz coś tam przestawiać to raczej ogranicz się do postoju i pracy pompy CO no i wyboru trybu ciągły,praca cykliczna, wyłączona....

 

np. ja:) jedyne co zmieniłem w zaawansowanych to praca pompy CO na cykliczną i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie prośbę: mógłbyś sprawdzić czy po przeprogramowaniu na EKO15 są jakieś różnice w panelu sterowania?

Ja przed chwilą przełączyłem na PLUSA i parametry nie różnią się niczym.

 

Ty masz EKO PLUS jak pamiętam, co miałeś źle w palniku ?

Na jakiej podstawie przysłali Ci dobrą koronę ? Jak to załatwiłeś ?

 

W panelu sterowania nic się nie różni.U mnie pali się niesymetrycznie moim zdaniem nierównomiernie rozprowadza powietrze.

Mi przysłali cały palnik nie koronę bo u mnie korony nie ma.Poprostu zgłosiłem reklamacje i czekałem na rozpatrzenie.Doszli do wniosku że wymiana rozwiąże problem i przysłali nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Niby czemu mam sam coś obcinać i pewnie przez to stracić gwarancję ?

 

Dlaczego masz stracić gwarancję? Dotniesz tylko do aktualnych wymiarów nowego brucer-a, niczego więc w konstrukcji palnika nie zmieniasz.

Skoro się opał wiesza- coś trzeba zrobić.

 

Ja bym to zwyczajnie dociął i tyle. Mało skomplikowane, czekac nie trzeba. Nowej mniejszej Ci dosłać nie mogą, bo tam jest wycięty ząb pod nadlewke korpusu nowego brucera, więc bez tej nadlewki będzie fałszywe powietrze.....

 

 

ps. widzę jednak,że metody serwisu ogniwa nie różnią się od innych firm, tj. czasami jednak wystarczy się z człowiekiem dogadać i dosłać część....

 

Jak spalanie uległo poprawie, to jest dobrze, duże przeciągnięcie temp. to moim zdaniem sprawa aktualnego softu a nie palnika czy dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...