Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie.

 

Nie ma już tej cholernej lawy, jest mniejsze spalanie. Czyli jest poprawa.

Co zrobić z podwyższoną temperatura pracy ? W łazience, gdzie termostat jest odkręcony jest ukrop. Ukochana paprotka żony chyba tego nie wytrzyma :)

 

Przenieś paprotkę w inne miejsce.

Obniż nastawę na 40st.C skoro i tak Ci o 5-6st.C przeciąga.

Musisz mieć na 2-3grzejnikach stały, pełen odbiór ciepła, bo inaczej wrócisz do jakości spalania z lawą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda:

 

 

 

panel sterowania + parametry użytkownika: http://img830.imageshack.us/i/beztytuu1jz.jpg/

przestawiłem przy okazji "Czas postoju podajnika w podtrzymaniu" na 40%, ale nie mam pojęcia czy to coś zmieni.

 

Chyba czas wezwać serwis ? Zawijan się obraził, u Was wszystko elegancko śmiga - kaplica :(

 

Mam nadzieję,żę mnie nie opierniczycie, ale po fotce kolegi mogę tylko powiedzieć,że trzeba olać te oznacznia w tabelce, bo sa najprawdopodobniej błędnie opisane.

 

Temp. zadana C.O. nie może wynosi 42% tylko raczej 42st.C

Temp. obniżona C.O. to też jest raczej nie 10% a 10st.C

Temp zadana CWU nie może być 45%, tylko raczej 45st.C

Temp. obniżona CWU to też raczej nie 10% a 10st.C

 

Moim zdaniem tylko moc dmuchawy ma dobrą jednostkę, czyli %

 

Czas postoju podajnika w podtrzymaniu to pewnie jest 40minut a nie 40%

 

Sugeruję VERB, abyś to co napisałem skopiował i wraz z linkiem do tego zdjęcia przesłał do Elektro-System z zapytaniem czy mam rację.

 

Prawdopodobnie to tylko błędny zapis jednostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,żę mnie nie opierniczycie, ale po fotce kolegi mogę tylko powiedzieć,że trzeba olać te oznacznia w tabelce, bo sa najprawdopodobniej błędnie opisane.

 

Temp. zadana C.O. nie może wynosi 42% tylko raczej 42st.C

Temp. obniżona C.O. to też jest raczej nie 10% a 10st.C

Temp zadana CWU nie może być 45%, tylko raczej 45st.C

Temp. obniżona CWU to też raczej nie 10% a 10st.C

 

Moim zdaniem tylko moc dmuchawy ma dobrą jednostkę, czyli %

 

Czas postoju podajnika w podtrzymaniu to pewnie jest 40minut a nie 40%

 

Oczywiście że są błędne po ostatniej aktualizacji coś spieprzyli z tymi jednostkami zupełnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieś paprotkę w inne miejsce.

Obniż nastawę na 40st.C skoro i tak Ci o 5-6st.C przeciąga.

Musisz mieć na 2-3grzejnikach stały, pełen odbiór ciepła, bo inaczej wrócisz do jakości spalania z lawą....

 

Jarecki nie da niżej zjechać z nastawa, 42 to dolna granica i tak już obniżona w zaawansowanych. Normalnie w eCoalu jest 45. Oczywiście chodzi o stopnie nie % ale tylko nazewnictwo się zmieniło reszta jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykresie widzę dziwną sytuację, masz ustawioną temp. zadaną 42* a utrzymuje pięknie koło 46* może coś jest spieprzone, czujnik, sterownik ciężko powiedzieć może zacznij od najbardziej oczywistych rzeczy czyli prawidłowe umieszczenia czujników w instalacji oraz podłączenia do sterownika tych czujników i pomp.

Jeżeli chodzi o utrzymywanie temp. CO to sterownik robi to bardzo dobrze tylko nie w zgodzie z tym co ma zadane dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verb- zostaw na razie niech to chodzi. Czy to zadziała bez czujnika?Tego nie wiem ja np tego nie praktykowałem mozliwe ze tak ale wtedy nie będzie sterownik wiedział czy np temperatura spadła i załączyć pompę na dłużej .Poza tą niedogodnością biedzisz musiał mierzyć temp ręcznie i dobierać czasy ale jeśli to zadziała bez czujnika to i tak będzie bardziej komfortowo niż teraz. Jak się uda Ci włączyć bez czujnika to na razie na 2 doby zostaw ustawienia tak jak sa czyli postój 30min praca 5min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki poprawiłem kilka dni temu - tak mi kazał serwisant z eCOAL.

Nie kapuję czemu kiedy pompa mieszająca chodziła, temperatura była utrzymywana, a kiedy jest odłączona(choć sterownik tego nie widzi!! - w panelu widać że ja włącza i wyłącza cyklicznie) już nie.. co oni tam wykombinowali w tym oprogramowaniu.

 

Czyli teraz masz podłączoną tylko pompę CO a sterownik widzi jeszcze mieszającą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki poprawiłem kilka dni temu - tak mi kazał serwisant z eCOAL.

Nie kapuję czemu kiedy pompa mieszająca chodziła, temperatura była utrzymywana, a kiedy jest odłączona(choć sterownik tego nie widzi!! - w panelu widać że ja włącza i wyłącza cyklicznie) już nie.. co oni tam wykombinowali w tym oprogramowaniu.

 

Temperatura powrotu Ci spada i załącza pompę mieszająca> spada dlatego ze się zamykają termostaty na grzejnikach. Te otwarte nie sa w stanie odebrać takiego ciepła i jak masz w łazience bardzo ciepło tez sie zamykają. One działają mierząc temperaturę otoczenia a nie wody przez nie przepływającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. A czy się różni instalacja pod gaz od tej na ekogroszek? Tylko termostatami? Znajomy 2 lata temut wywalił gazowca, zainstalował tłokowca, ma termostaty i u niego działa pięknie.

 

Teraz w okresie przejściowym zapotrzebowanie jest niskie na ciepło Ty masz na każdym grzejniku termostaty , one sa tak zrobione ze jak temperatura osiągnie jakąś wartość wewnątrz to zamykają się.Rożni się tym ze ma wiele większa bezwładność i jego reakcja na zamkniecie sieci CO jest zupełnie inna (o wiele dłuższa).Moze znajomy ma CWU to tez źródło odbioru którego Ty nie masz? Kocioł nie ma gdzie oddać ciepła wiec się odstawia. Moje zdanie jest takie - otwierasz wszystkie zawory na maks i włączasz prace cykliczna- oczywiście z czujnikiem wewnątrz w pomieszczeniu gdzie najczęściej przebywasz> Czujnik chyba ma być na około 120cm od ziemi. Bedzie kłopot z głowy.Ale zrobisz jak będziesz uważał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...