Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teraz w okresie przejściowym zapotrzebowanie jest niskie na ciepło Ty masz na każdym grzejniku termostaty , one sa tak zrobione ze jak temperatura osiągnie jakąś wartość wewnątrz to zamykają się.Rożni się tym ze ma wiele większa bezwładność i jego reakcja na zamkniecie sieci CO jest zupełnie inna (o wiele dłuższa).Moze znajomy ma CWU to tez źródło odbioru którego Ty nie masz? Kocioł nie ma gdzie oddać ciepła wiec się odstawia. Moje zdanie jest takie - otwierasz wszystkie zawory na maks i włączasz prace cykliczna- oczywiście z czujnikiem wewnątrz w pomieszczeniu gdzie najczęściej przebywasz> Czujnik chyba ma być na około 120cm od ziemi. Bedzie kłopot z głowy.Ale zrobisz jak będziesz uważał.

 

Ja też uważam, że termostaty w Twoim przypadku zaburzają pracę kotła.....

Na początek bym wszystkie otworzył na maksa , niech się kocioł uspokoi....bo te zawory się otwierają i zamykają i co chwilę zmienia się sytuacja dla sterownika i dlatego głupieje. Kocioł gazowy w takiej sytuacji się po prostu wyłączy, jak zawór się otworzy to się załączy..... a w kotle węglowym jest taka praca niemożliwa....

szukałem w necie i załączam linki odnośnie zaworów termostatycznych na grzejnikach w instalacjach z kotłem na węgiel:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?68378-Zawory-termostatyczne-do-starej-instalacji/page2

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1824107.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poczytałem.

Tak tak, już wiem, mam się ugotować bo te szwabskie wynalazki na grzejnikach to zemsta za przegrana wojnę.

Że tez wcześniej na to nie wpadłem !

 

No Ty masz te porównania dosyć "wysublimowane"... jak nie dwa palce to teraz szwaby....i jeszcze wina innych bo nie potrafią Ci pomóc....

Jak otworzysz wszystkie zawory, to obniż temperaturę zadaną w sterowniku......

Teraz widzę - i chciałbym żeby inne mądre głowy się wypowiedziały - że oddzielenie kotła z zasobnikiem cwu od instalacji c.o. za pomocą 4 drogowego ma sens :) w szczególności w takich warunkach pogodowych jak teraz wiosną czy wczesna jesienią......

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma CWU.

Pewnie go zamontuję. Tylko gdzie dać takie ochydztwo.....

 

A ja Ci doradzę coś takiego - max 15 minut roboty.

Czujnik temperatury wew. masz nie podłączony. Idź do pieca i go podłącz do sterownika - i to "ochydztwo" jak piszesz czyli czujnik zostaw przy piecu. Kiedyś, jak będziesz chciał to zamontujesz go sobie gdzie Ci będzie pasować.

Pozwoli Ci to włączyć pracę cykliczną pompy.

Następnie włacz regulator pokojowy w sterowniku. Później wejdź w zaawansowane opcje i ustaw cykliczną pracę pompy. Teraz masz możliwość ustawienia temparatury wewnętrznej. Ustaw ją powiedzmy 5 stopni niżej niż temperatura jaką masz w pomieszczeniu gdzie masz piec (i czujnik). Chodzi o to aby ta temperatura zadana była zawsze niższa niż niż ta która jest w tym pomieszczeniu. Sprawi to że pompa będzie cały czas działać cyklicznie i nie przełączy się na pracę ciągłą.

Następnie w opcjach zaawansowanych ustaw czasy pracy i postoju pompy. Domyślnie masz 30 min przerwy, 5 minut pracy. Myślę że w twoim przypadku trzeba będzie czas postoju wydłużyć, ale to będziesz musiał sam wypraktykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy NIEZALEŻNY ? Taki którego nie znam? Był u mnie taki którego znam, oglądał instalacje i opier..lił mnie że nie jest grawitacyjna a tak to w porządku. No i dostało mi się za obieg zamknięty.

A kocioł podłączyłem sam, bo instalator którego nie znam nachlał się i nie przyszedł, a ja wytargałem gazowca przy -12 na zewnątrz..sytuacja była krytyczna, musiałem szybko przejść telefoniczny kurs lutowania miedzi... masakra ogólnie, potem ten co mi gadał przez fon jak i co zrobić przyjechał oglądać i dalej już wiesz.

 

Masakra jak takie coś czytam w życiu bym tak nie podszedł do tematu:) U mnie jest obieg zamknięty i serwis nic nie miał przeciwko więc trochę zacofany instalator. Lepiej zaproś jakiegoś porządnego instalatora bo może rzeczywiście masz coś spitolone w instalacji i zaraz zacznie się niepotrzebne wkurzanie na kocioł i sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verb jeśli podłączysz to białe pudełeczko tam jest czujnik kty i ... nie pokaże Ci temperatury jakiejkolwiek tzn że ja i Ty mamy walnięte sterowniki delikatnie mówiąc, mam taki problem jak Ty, ale mi on aż tak nie utrudnia życia. Tem zadana 45 st temperatura C.O. 50st i tych 50st pilnuje. Tą nadwyżkę ciepła puszczam na bojler a dom mam tak jak mi pasuje, dziś np. na dzień całą instalację zamknąłem i pół dnia wietrzyłem górę. Sprawdź ten czujnik kty. Jeśli miałem większe zapotrzebowanie na ciepło to sterownik pilnował cały czas np. 46st i wcale się nie wyłączał. Teraz dobije do 50st odstawia się a jak tem spadnie o np. 1st załącza się i dobija do 50. Wcale nie czeka aż zejdzie poniżej 45st. Czekam na Twój kty,czy zadziała? Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verb jeśli podłączysz to białe pudełeczko tam jest czujnik kty i ... nie pokaże Ci temperatury jakiejkolwiek tzn że ja i Ty mamy walnięte sterowniki delikatnie mówiąc, mam taki problem jak Ty, ale mi on aż tak nie utrudnia życia. Tem zadana 45 st temperatura C.O. 50st i tych 50st pilnuje. Tą nadwyżkę ciepła puszczam na bojler a dom mam tak jak mi pasuje, dziś np. na dzień całą instalację zamknąłem i pół dnia wietrzyłem górę. Sprawdź ten czujnik kty. Jeśli miałem większe zapotrzebowanie na ciepło to sterownik pilnował cały czas np. 46st i wcale się nie wyłączał. Teraz dobije do 50st odstawia się a jak tem spadnie o np. 1st załącza się i dobija do 50. Wcale nie czeka aż zejdzie poniżej 45st. Czekam na Twój kty,czy zadziała? Zobaczymy.

 

Dziwne bo u mnie działał jak i wewnątrz jako pokojowy tak i na zewnątrz gdzie działa do teraz.Teraz jako wewnętrznego używam czujnika takiego samego jak do bojlera.I wszystko ładnie hula :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaveta mądrze prawisz czujnik dobry to walnięty sterownik. To chciałem powiedzieć. Podłączyłem czujnik ten od cwu i też brak temperatury na wyświetlaczu, dwa walnięte czujniki? Też tak może być ale już prawdopodobieństwo mniejsze. :)

 

A czy po podłączeniu zresetowaliście sterownik? Poza tym na sterownik jest gwarancja to trzeba dzwonić i przyjeżdżają i wymieniają, jaki to problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz minertu a ja od samego początku walczyłem z tym czujnikiem, nie widział ani temperatury zew ani wewnętrznej, jest to w moich postach, czekam do cieplejszych dni i poproszę o naprawę sterownika.

 

A po co czekać na cieplejsze dni,to im zajmie jakieś 15min ,raczej nie zamarzniesz.Dodam,że czujnik CWU trzeba podgrzać zapalniczka zanim zatrybi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...