Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten deflektor co widać na zdjęciach to miałeś od początku?

 

Nie nie było go dokupowałem,odwróciłem ruszta awaryjne podłożyłem 2cm profile i przykręciłem deflektor który ładnie rozbija płomień.

Jest około 15 cm nad palnikiem,płomień praktycznie nie przebija się przez ruszta.Miałem na ruszcie szamotki ułożone tak jak radził zawijan ale to powodowało że boczne ścianki bardzo zachodziły sadzą,po założeniu deflektora jest mniej sadzy i równomiernie na całym wymienniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorgo popiołu z miału jest ok.1/4 więcej niż z groszku ale np.jeżeli chodzi o zużycie to może minimalna przewaga groszku,chyba że miałem jakiś naprawde dziadowski groszek który był kupowany luzem na lokalnym składzie.Sprzedawca twierdzi że 26 kj,zapytany o świadectwo odpowiedział że kopalnia wysyła na życzenie.Więc chyba za bardzo nie ma co wierzyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy jest ktoś kto palił cały sezon miałem?

jak się dopalał / ile tego poszło/jak z popiołem???

Ja próbowałem na początku ale miałem słaby miał więcej było popiołu niz to warte i co najgorsze się zawieszał w podajniku ( ale był trochę mokry).

Potem ( w luty last year) zakupiłem ekogroszek 5t i tak go spalam do tej pory. Nie jest to najwyszej jakości węgiel i z domieszka miału ale był tani 550, i jest suchy. Od tego czasu O problemów, obsługa kotła raz na tydzień - wegiel popół, czyszczenie wymiennika raz na 2 tyg.

Zastanawiam się nad paliwem na przyszły rok, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euroster 2006. Ma histerezę 0,4 st, czyli zadajesz 22.0 przełącza kocioł między 21.8 a 22.2. To ważne aby nie były odczuwalne skoki temperatur. Ja mam Euroster 2000, histereza 1st..sam sobie dopowiedz resztę :) Na dniach kupuję 2006 i raczej bezprzewodowy tym razem.

 

Też myślę nad bezprzewodowym tylko ciekawi mnie czy nie będzie problemu z połączeniem ponieważ kocioł jest w piwnicy a mieszkanie na piętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę :) (pewnie znowu dostane po torbie, że nie ten temat :))

Macie doświadczenie z zasobnikami CWU ? Chodzi mi o jakość wyrobu - dwupłaszczowy Galmet to dobry wybór ?

 

Wolałbym Elektromet bo mają bardziej przemyślane rozwiązania i są na wyższym poziomie technicznym.

 

Niedawno np. wymieniałem anodę w Galmet pionowym 120 l i myślałem, że mnie szlag trafi tak było to utrudnione, a w Elektromet mają to pięknie rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym Elektromet bo mają bardziej przemyślane rozwiązania i są na wyższym poziomie technicznym.

 

Niedawno np. wymieniałem anodę w Galmet pionowym 120 l i myślałem, że mnie szlag trafi tak było to utrudnione, a w Elektromet mają to pięknie rozwiązane.

 

Poprzednio miałem Elektromet 100l pionowy wiszący i życzę powodzenia, żeby wymienić anodę musiałem rozebrać elektronikę na dole, otworzyć bojler i włożyć łapsko do środka żeby wykręcić to co zostało po starej anodzie jeżeli to jest ten wyższy poziom techniczny to powodzenia.

Teraz mam Galmet 200l pionowy stojący i nie widzę lepszego rozwiązania wszystko ładnie dostępne bez kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliłem tylko około 150kg miału do testów, nie kupowałem więcej bo to nie czas na kupowanie miału. Spalał się wzorowo tylko warunek jest aby był suchy dlatego kupię w bigbagach około maja i wstawię do garażu żeby sechł.

 

Slaveta a wiesz już gdzie kupisz ów miał. Sam jestem zainteresowany tą opcją tylko trochę się boję by nie kupić nic dziadowskiego. Sam w tym roku paliłem 3 rodzajami eko: Pieklorz, Retopal i jeszcze jakiś inny wymysł. Najlepiej wypadł u mnie Pieklorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaveta a wiesz już gdzie kupisz ów miał. Sam jestem zainteresowany tą opcją tylko trochę się boję by nie kupić nic dziadowskiego. Sam w tym roku paliłem 3 rodzajami eko: Pieklorz, Retopal i jeszcze jakiś inny wymysł. Najlepiej wypadł u mnie Pieklorz.

 

Zaryzykuję i kupię w resover ma dużo dobrych opinii jak coś to dam teściowi. W Łodzi nie spotkałem miału workowanego o tak wysokiej kaloryczności (27kj). Paliłem różnymi badziewiami łącznie z tymi z marketu ale Ekoret położył wszystko co próbowałem na łopatki tylko że ta cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...