Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

Zasobnik 300 l - myślisz o rozbudowie o solary? Ja mam 120 i przy 3 osobach spokojnie wystarcza, wczesniej miałem 80l i także było ok. Na lato duży zasobnik grzany pradem to wieksze straty.

A jak tam doświadczenia w pracy letniej bo u mnie sadze znacznie gorsze niż w zimie ale pale dużo drewnem i to iglastym (resztki z budowy i palety z firmy). Od dziś przechodzę na prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kupiłem zasobnik 300l ze względu na podłoczenie do solara. Solary podłączyłem w środe i dodatkowo zamontowałem grzałke 2000w dogrzewającą wode w razie słabego słoneczka -jak działa to dopiero sprawdze jak będe dłużej w domu. Jeśni ktoś z forumowiczuw kożysta z takiego rozwiązania to prosze o podzielenie sie wrażeniami!

W piecu pale tylko ekogroszkiem - kupuje EKORET po 680 luzem z tym że sam go sobie sypie do woreczków i zawoże do kotłowni, trudno znaleźć dobry węgiel aby nie był oszukany albo na jakości albo na wadze (zawsze mokry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam pytanie odnośnie kociołka ogniwo eko 15Kw ,bo taki tez w ogólnym rozliczeniu wybrałem i jest juz zamontowany. W wyposażeniu jest biała mała plastikowa skrzyneczka(niewiele większa od pudelka zapałek) z nacięciami z jednej strony. Po otwarciu można zauważyć w środku kostkę z podłączonym równolegle czymś w rodzaju rezystora. Czy to jest czujnik pogodowy czy cos całkiem innego. Brak oznaczeń na tej skrzynce i instrukcji tez nie znalazłem wiadomości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kociołka ogniwo eko 15Kw ,bo taki tez w ogólnym rozliczeniu wybrałem i jest juz zamontowany. W wyposażeniu jest biała mała plastikowa skrzyneczka(niewiele większa od pudelka zapałek) z nacięciami z jednej strony. Po otwarciu można zauważyć w środku kostkę z podłączonym równolegle czymś w rodzaju rezystora. Czy to jest czujnik pogodowy czy cos całkiem innego. Brak oznaczeń na tej skrzynce i instrukcji tez nie znalazłem wiadomości?

 

Jest to czujnik wewnetrzny (pokojowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam ogniwo eko 15kw i nie bardzo wiem czy można w nim wyłączyć grzanie CWU tak aby grzał tylko CO ? Pozatym czy ktos ma konfiguracje strownik ecoal + pompa Alpha2 ?

 

Witam wyłączyć grzanie cwu najłatwiej wypinając zasilanie do pompy cwu innego soposobu z mojej wiedzy nie ma, piec bez tej pompy działa poprawnie napisz jak się spisuje z pompą alpha 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,właśnie przywieźli mi kociołek ogniwo eko 24kw,montaz pod koniec września ale martwi mnie jedna sprawa dotycząca palnika.Chodzi o wycięcia,które powinny być po przeciwnej stronie

kosza a których tam nie ma,nie wiem czy samemu takie nacięcia zrobić ,czy najpierw potestować palnik i w razie czego zrobić je później?

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Pytanie do Zawijana

 

Nasz dystrybutor zaproponowal nam nowy palnik II-ej generacji o mocy max.25kW, oferuje go pod szyldem Ewmar-Ness

Palnik jest mniejszy, ślimak jak w Brucerze z tą literką "U" jak to określam, mocowanie dmuchawy podobne jak w brucerze, ale mocowanie kosza jakby z Pancerpola zerżnięte.

 

Pytanie, czy sprzedawaliście kolejna licencję na ten produkt, czy to jakaś chamska samowola?

Mam trudna sytuację rodzinna, zdjęcia tej podróbki mogę wkleić na forum lub wysłac na Twojego maila najwcześniej wieczorem.

 

Odpowiedz proszę tylko co to za numer jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,właśnie przywieźli mi kociołek ogniwo eko 24kw,montaz pod koniec września ale martwi mnie jedna sprawa dotycząca palnika.Chodzi o wycięcia,które powinny być po przeciwnej stronie

kosza a których tam nie ma,nie wiem czy samemu takie nacięcia zrobić ,czy najpierw potestować palnik i w razie czego zrobić je później?

 

nic nie musisz nacinac tak wyglada nowsza wersja brucera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...