Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za odpowiedź odnośnie palnika,myślałem,że to starsza wersja i dlatego zapytałem.Za 3 tyg będzie montaż kociołka :) pozdrawiam.

Zapomniał bym,co polecacie do uszczelnienia palnika?Jaki silikon czy nie trzeba tego uszczelniać skoro to nowa wersja.

 

Jeżeli trzeba uszczelniać to ja stosuję Soudal do pieców i kominków. Ale generalnie można każdy do temp 1500°C .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusza sprzedaż nowego kotła OGNIWO EKO PLUS.

Produkowane moce: 10kW, 12kW, 16kW i 25kW.

OGNIWO EKO PLUS jest lepszy od OGNIWO EKO w wielu elementach.

Przede wszystkim ma nieporównywalnie lepszy palnik od BRUCERA i wszystkich brucero-podobnych. Zdecydowanie lepszy dla węgli spiekających się. Bez konieczności uszczelniania przez użytkownika styku paleniska i pokrywy. Pokrywy nie ma. Palenisko jest jednoczęściowe.

Ruszt awaryjny żeliwny jest w takim miejscu i jest tak ukształtowany, że spełnia równocześnie funkcję deflektora. Nie musi być wstawiany do palenia drewnem i usuwany po zakończeniu tego palenia.

Zsyp węgla z zasobnika do ślimaka jest przekonstruowany tak, że utrudnia zawisanie miału w zasobniku. Nie likwiduje całkowicie zawisania miału, ale poważnie go utrudnia.

Wymiennik ciepła jest zdecydowanie efektywniejszy, co widać najlepiej po uzyskanych sprawnościach.

Nie wiem, jaka będzie jego cena, ale polecam go z czystym sumieniem. Jest lepszy od EKO, który był w poprzednim sezonie bardzo chwalony przez użytkowników.

 

Sprawności nominalne wg badań atestacyjnych na mocy nominalnej (na groszku)

OGNIWO EKO

15kW: 84,8%

24kW: 83,3%

35kW: 83,7%

OGNIWO EKO PLUS

10kW: 89,6%

16kW: 90,2%

Wskaźniki emisyjne tych kotłów: wszystkie w klasie "A" (najlepszej)

 

Wyposażony w e-Coal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszych informacji z firmy Ogniwo, to Eko PLUS 12kW jest już dopracowany, 16kW może pojawi się pod koniec października....

 

Biorąc pod uwagę że czekałem na niego od czerwca to dłużej czekać nie ma chyba sensu bo jeszcze zostanę z niczym. Teraz tylko dylemat czy kupić starszy model Eko 15kW czy 17kW SKAM-P?

 

Pozdrawiam

andrew01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% bedzie to Ogniwo Eko - kwestia jaki duży. Dom ma pow 170 m2 , sciany ytong 30 + 15 cm welna , podloga styro 10 cm, dach 25 cm wełny.

Czy celować bardziej w 15 kw czy 24 ?? Dodam ze piec będzie również grzał wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy,mam piec ogniwo EKO24KW od miesiąca i jest ok i jak grzeje tylko CWU. Od tygodnia przełączyłem na grzanie normalne czyli na grzejniki i od tej pory piec nie był w stanie podtrzymania,idzie na okrągło.Dom ocieplony 170 m kwadratowych,grzejniki aluminiowe.Proszę o pomoc czemu piec po osiągnięciu zadanej temperatury nawet ją przekracza nie umie dojść do stanu podtrzymania tak jak to jest w funkcji lato czyli do grzania tylko CWU.Z tego co wyczytałem wcześniej rozumiem że mając sterownik EKOCAL prawie nigdy się nie wyłączy to przypuszczam i mogę stwierdzić po tygodniowym paleniu że spalanie będzie duże.Czekam na podpowiedzi co zrobić i z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% bedzie to Ogniwo Eko - kwestia jaki duży. Dom ma pow 170 m2 , sciany ytong 30 + 15 cm welna , podloga styro 10 cm, dach 25 cm wełny.

Czy celować bardziej w 15 kw czy 24 ?? Dodam ze piec będzie również grzał wode.

Mam bardzo podobny dom i kupiłem 15 kw. Wystarczał spokojnie przy tegorocznych mrozach. W rezerwie mam także kominek z rozprowadzeniem ale nie szaleje z paleniem w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy,mam piec ogniwo EKO24KW od miesiąca i jest ok i jak grzeje tylko CWU. Od tygodnia przełączyłem na grzanie normalne czyli na grzejniki i od tej pory piec nie był w stanie podtrzymania,idzie na okrągło.Dom ocieplony 170 m kwadratowych,grzejniki aluminiowe.Proszę o pomoc czemu piec po osiągnięciu zadanej temperatury nawet ją przekracza nie umie dojść do stanu podtrzymania tak jak to jest w funkcji lato czyli do grzania tylko CWU.Z tego co wyczytałem wcześniej rozumiem że mając sterownik EKOCAL prawie nigdy się nie wyłączy to przypuszczam i mogę stwierdzić po tygodniowym paleniu że spalanie będzie duże.Czekam na podpowiedzi co zrobić i z góry dziękuję.

Tak ma być w tym piecu, jak dojdzie do załozonej temp zwalnia nadmuch i podawanie i stara sie utrzymać w okolicy założonych parametrów. Takie spalanie i taki rodzaj pracy jest bardziej efektywny=ekonomiczny i lepszy dla trwałości pieca. Zobaczysz po sezonie spalanie nie bedzie duże. W porównaniu z gazem i drewnem i tak wyjdziesz sporo na swoje a komfort urzytkowania i obsługi jest akceptowalny. Choć jak już zacząłeś sezon grzewczy to trochę wungla musisz zjarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy,mam piec ogniwo EKO24KW od miesiąca i jest ok i jak grzeje tylko CWU. Od tygodnia przełączyłem na grzanie normalne czyli na grzejniki i od tej pory piec nie był w stanie podtrzymania,idzie na okrągło.Dom ocieplony 170 m kwadratowych,grzejniki aluminiowe.Proszę o pomoc czemu piec po osiągnięciu zadanej temperatury nawet ją przekracza nie umie dojść do stanu podtrzymania tak jak to jest w funkcji lato czyli do grzania tylko CWU.Z tego co wyczytałem wcześniej rozumiem że mając sterownik EKOCAL prawie nigdy się nie wyłączy to przypuszczam i mogę stwierdzić po tygodniowym paleniu że spalanie będzie duże.Czekam na podpowiedzi co zrobić i z góry dziękuję.

 

Też jestem świeżym użytkownikiem EKO 24kW. Jednak doświadczenia mam zgoła odmienne. Powierzchnia do ogrzania 180 m2 czyli podobnie jak u Ciebie, ale jeszcze przed ociepleniem. Jednak instalacja przebiegając przez pomieszczenia nie wymagające ogrzewania jest ocieplona, ocieplone naczynie wzbiorcze, na wszystkich grzejnikach zawory termostatyczne, temperaturą zadaną steruje czujnik pogodowy i jak na obecne temperatury jest to 45 stopni. W domu przyjemnie, cieplutko a kociołek często chodzi ( a właściwie stoi ) na podtrzymaniu więc , żeby ograniczyć trochę to podtrzymanie podniosłem temp. CWU do 50 stopni. Cos u Ciebie musi być diametralnie innego skoro przy obecnych temperaturach zewn. nie wchodzi Ci na podtrzymanie, albo masz bardzo mało kaloryczne paliwo. A i jeszcze jedno - instalację mam taką jak na schemaciku Ecoala, czyli z pompą mieszającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Po długich studiach internetowych w temacie kotly CO zdecydowłem się na Ogniwo Eko 15.

Kocioł zainstalowałem, rozpaliłem, ustawiłem temperaturę i to wszystko !!!

Żadnych problemów, prób z ustawieniami i siedzenia godzinami w kotłowni.

Kocioł pali dowolny groszek, a palnik wypycha spieki bez problemów.

Zachęcony sukcesem załadowałem worek owsa.

Pali się aż miło. Oczywiście podajnik na owsie załącza się częściej.

Sterownik bez problemu zaadaptował się do tak radykalnej zmiany paliwa.

Przy zasilaniu owsem spadła znacznie temperatura podajnika.

Testów zimowych z owsem nie robiłem ale myślę, że do jesiennego dogrzewania i CWU idelny.

Ta konstrukcja, palnik Brucer i sterownik e.Coal to idelne rozwiązanie.

Wielkie podziękowania dla konstruktorów, jeszcze większe dla ZawiJana za wspaniałe materiały edukacyjne w temacie kotłów węglowych.

 

Pozdrawiam forumowiczów

 

mafo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !!!

 

Włącz tryb ręczny i uruchom podajnik wypychjąc groszek do góry paleniska.

Zbyt głębokie trzymanie ognia w palenisku utrudnia oddawanie ciepła.

Podajnik podaje często groszek, a dmuchawa bardzo silnie napowietrza palenisko aby podnieść temperaturę.

W takiej sytuacji powstają spieki a temperatura nie chce rosnąć.

Temperatura podajnika w tej sytuacji też jest wysoka ( 45-60 C)

Następnie przejdź do trybu automatycznego.

Powodzenia.

 

mafo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...