Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od producenta sterownika

 

Dzięki za odpowiedź,pytanko tylko czy będzie z tym problem czy raczej nie powinien.Dziś próba na eko groszku Pieklorz i jak na razie rewelacja.Po niedzieli będzie eko groszek z Chwałowic .Na pewno napisze czy lepszy czy gorszy.A teraz idę spać ze spokojem mam nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Ogniwo Eko 15kW, który mnie interesuje ma możliwość instalowania podajnika tak z lewej jak i z prawej strony. Teraz pytanie czy wyczystka dolna, (którą wybiera się pozostałości po czyszczeniu wymiennika pionowego od góry) zawsze znajduje się po stronie podajnika, który to utrudnia do niej dostęp? Widziałem tak na fotografii.

Kolega "Paprociak" pisze, że palnik i sterownik świetnie sobie radzą z paleniem różnych gatunków węgla i produkuje niewiele suchej sadzy. Jak często podlega czyszczeniu wymiennik i jak z wybieraniem pozostałości po czyszczeniu ? Patrząc na wymiennik od góry ma on kilka kanałów? Są jakieś zawirowywacze w kanałach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz miesiac piec pracuje i nie wyłancza sie zamiast zaworu czwordroznego jest inny podobny do takiego jak sie daje na grzejniki ale z temp od 38 do 70 stopni .Temp spalinokolo 300 stopni co jest u mnie nie tak czy to czasem nie za duza temp spalin ?No i jeszcze cos mam ustawione co na 50 a grzejniki na tym zaworze na 40 a temp powrotu nie moze przekroczyc 33 stopni moze tu jest problem ze piec pracuje caly czas tak nie moze byc prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Ogniwo Eko 15kW, który mnie interesuje ma możliwość instalowania podajnika tak z lewej jak i z prawej strony. Teraz pytanie czy wyczystka dolna, (którą wybiera się pozostałości po czyszczeniu wymiennika pionowego od góry) zawsze znajduje się po stronie podajnika, który to utrudnia do niej dostęp? Widziałem tak na fotografii.

Kolega "Paprociak" pisze, że palnik i sterownik świetnie sobie radzą z paleniem różnych gatunków węgla i produkuje niewiele suchej sadzy. Jak często podlega czyszczeniu wymiennik i jak z wybieraniem pozostałości po czyszczeniu ? Patrząc na wymiennik od góry ma on kilka kanałów? Są jakieś zawirowywacze w kanałach ?

 

Witaj,ja posiadam eko 24kw i wyczystki są po obu stronach więc chyba w 15kw jest tak samo.Co do czyszczenia to ja po 2 tyg ogrzewania tylko cwu miałem sporo sadzy ale paliwo jakie stosowałem to osiewany niesort z kwk jas-mos,pozostałośćpo sezonie zimowym myślałem,że się nada ale niestety węgiel się koksował.No i był troche wilgotny bo w zasobniku było mokro.

Obecnie palę eko pieklorz i jestem zadowolony,popiołu tyle co nic więc chyba będzie dobrze :)

W 24kw są zawirowywacze.Jeszcze odnośnie wyczystki to mój piec stoi na 12cm podeście i czyszczę go właśnie od strony podajnika a to ze wzgl. na to,że po przeciwnej stronie mam za mało miejsca.Myślę,że jak odstęp od ściany będzie większy niż 1/2 m (od strony komina) to z czyszczeniem od strony podajnika nie będzie żadnego problemu(u mnie jest 40cm i daję spokojnie radę)

Co do sterownika to jest naprawdę dobry a mam jeszcze starszą wersję oprogramowania 0.0.1.86 a teraz jest chyba 0.0.1.92.

 

Ze wzgl. na to ,że nie posiadam długiego kabla rs232 nie mam możliwości zmiany oprogramowania a przez sieć też się nie da (ethernet) bo nie posiadam uprawnień administratora.

Zastanawiam się czy można wgrać oprogramowanie bezpośrednio z komputera przez czytnik kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Ogniwo Eko 15kW, który mnie interesuje ma możliwość instalowania podajnika tak z lewej jak i z prawej strony. Teraz pytanie czy wyczystka dolna, (którą wybiera się pozostałości po czyszczeniu wymiennika pionowego od góry) zawsze znajduje się po stronie podajnika, który to utrudnia do niej dostęp? Widziałem tak na fotografii.

Kolega "Paprociak" pisze, że palnik i sterownik świetnie sobie radzą z paleniem różnych gatunków węgla i produkuje niewiele suchej sadzy. Jak często podlega czyszczeniu wymiennik i jak z wybieraniem pozostałości po czyszczeniu ? Patrząc na wymiennik od góry ma on kilka kanałów? Są jakieś zawirowywacze w kanałach ?

Wyczystka dolna jest z obu stron wymiennika,ja czyszczę w sezonie raz na 1-2 tygodnia ale sądzę że można rzadziej, Sadzę wynosiłem raz na miesiąc ok 1 wiadro. W kanałach są zrobione z blachy zawirowywacze które podczas czyszczenia wyciągasz i obijasz z sadz np o dno wiadra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na maxa 1,5 godz, bez problemu rozpala, choć jak się bawiłem to po 10 godz postoju bez pracy dawałem sterownik na auto i także beż większych problemów sie rozpaliło (na grochu). Piec jest dokładnie zrobiony nie dopuszcza powietrza i trzeba tylko doszczelnić siliconem tą klapę gdzie jest możliwość wstawienia podajnika z 2 strony. Temp mam ustawioną na 45 stopni . Nie ma to chyba wiekszego znaczenia dla trwałości wymiennika bo i tak pracuje z przestojami a temp w piecu waha sie 43-52.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,ja mam ustawione na 30min z racji tego,że żar chyba za głęboko opada,przestawię dziś na 50min i zobaczę jak się zachowa.

Ustawienia mam:CWU-LATO 55,CO-55 (podobno u nas to są zalecane temp.)Ogrzewam zbiornik CWU 140l .Na podtrzymaniu 30min piec rozpala się przy temp.spalin ok 50-53 stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na maxa 1,5 godz, bez problemu rozpala, choć jak się bawiłem to po 10 godz postoju bez pracy dawałem sterownik na auto i także beż większych problemów sie rozpaliło (na grochu). Piec jest dokładnie zrobiony nie dopuszcza powietrza i trzeba tylko doszczelnić siliconem tą klapę gdzie jest możliwość wstawienia podajnika z 2 strony. Temp mam ustawioną na 45 stopni . Nie ma to chyba wiekszego znaczenia dla trwałości wymiennika bo i tak pracuje z przestojami a temp w piecu waha sie 43-52.

 

No to ładnie> Musze jeszcze tez pogrzebać przy tym, tyle ze wydaje mi sie ze opal ktory mam zbyt wiele więcej czasu nie wytrzyma no ale zobaczymy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,ja mam ustawione na 30min z racji tego,że żar chyba za głęboko opada,przestawię dziś na 50min i zobaczę jak się zachowa.

Ustawienia mam:CWU-LATO 55,CO-55 (podobno u nas to są zalecane temp.)Ogrzewam zbiornik CWU 140l .Na podtrzymaniu 30min piec rozpala się przy temp.spalin ok 50-53 stopni .

 

No ja mam ustawione na 45 ale i tak jest około 52-55stopni. Ja podniosłem opal w brucerku w trybie ręcznym i utworzyłem mały kopczyk . Dzięki temu teraz żar nie cofa się tak głęboko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam ustawione na 45 ale i tak jest około 52-55stopni. Ja podniosłem opal w brucerku w trybie ręcznym i utworzyłem mały kopczyk . Dzięki temu teraz żar nie cofa się tak głęboko....

 

Zwiększyłem czas podtrzymania wczoraj na 50min i piecyk dalej hula aż miło :) a to ,że żar opada za nisko to jemu nie przeszkadza zbytnio,sam sobie go ustawia aby pracował normalnie.Teraz tylko czekać na grzanie zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się, tylko pytaj producenta.

Oni naprawdę są bardzo uczynni.

 

Właśnie napisałem do nich czy jest możliwość zaktualizowania oprogramowania z czytnika kart na komp.Z uprawnieniami administratora sobie poradziłem więc już z komputera mogę piecem sterować,hasło również otrzymałem ale chyba głębsza ingerencja w sterownik na razie jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem czas podtrzymania wczoraj na 50min i piecyk dalej hula aż miło :) a to ,że żar opada za nisko to jemu nie przeszkadza zbytnio,sam sobie go ustawia aby pracował normalnie.Teraz tylko czekać na grzanie zimowe.

 

No widzisz. Ja przez ten czas doszedłem do 75 min i pewnie to nie koniec mozliwosci. Paprociak mial racje bez problemu rozpala groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Ja przez ten czas doszedłem do 75 min i pewnie to nie koniec mozliwosci. Paprociak mial racje bez problemu rozpala groszek.

 

Wczoraj rano dałem na max czyli 90min i piecyk hula ładnie do teraz bez problemu ,nawet przy zmienionym paliwie.Rewelacja,teraz tylko czekać na prawdziwą zimę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan mam pytanko. Na jakiej wysokości od szczytu paleniska powinien wisieć deflektor? Mam nieciekawy opal i sie szlakuje wiec może tak by sie choć trochę udało zminimalizować ten efekt? Powiem ze fabrycznie wisiał na około 10 cm ..

 

Jeżeli mogę....

Zawijan ma rację w 100%

 

Co do wysokości to najczęściej dla przedziału mocy 15-25kW deflektor wiesza się 15-20cm nad paleniskiem (żeliwem paleniska a nie górą warstwy węgla)

 

Jak chcesz zminimalizować szlakowanie to dodaj do paliwa ziarna owsa, do 40% objętości na zasyp kosza. Podobną rolę może pełnić też pellet. Nie próbowałem tego z trocianmi, ale efekt może być zblizony.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...