Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

Nie będzie oferowany w wolnej sprzedaży.

 

To rozumiem, pytam, czy firma produkująca kotły, np. taka jak ta, w której pracuje, będzie miała możliwosc kupowania tego palnika.

Czy będzie można dostać wyrób na próbę do wytestowania w warunkach domowych?

 

Oferta od Was jest tańsza jak oferta instytutu w Łodzi.

Proszę się nie obrazić, ale to 30% za dodatkowe 5500zł powinno byc obowiązkowe. Cennikowo 13500zł i finał.

 

Badania eksploatacyjne sa dla mnie bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Zobaczymy,czy nowy pomysł nam wypali i na wiosnę będę z Waszym instytutem w kontakcie.

Mi nie przeszkadza,że czasami się ze sobą nie zgadzamy. Raczej mnie to mobilizuje do dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Suszenie polega na tym, że wilgoć odprowadza się z paliwa gdzieś na zewnątrz, żeby nie obciążać nią paleniska. Jeśli wilgoć z węgla w zasobniku paliwa wprowadza się do paleniska - to nie można tego nazywać suszeniem. Nie eliminuje się w ten sposób strat ciepła z przegrzaną parą wodną uchodzącą ze spalinami kominem. Ato jest właśnie cel suszenia.

W tym przypadku, który opisuje Jarecki, chodziło o coś innego. Ale niech to lepiej opisze on sam.

 

Dodam jeszcze, że współpraca z IChPW nie zapewni sprzedaży marnego produktu, jak usiłujesz to sugerować. Produkt albo jest dobry i się sprzedaje, albo jest kiepski i się nie sprzedaje. A cena jest jedną z cech produktu - tak samo ważną, jak inne cechy. Nie widzę sensownego powodu, aby promować sprzedaż produktów o nadmiernej cenie.

 

Układ kotła, który był wystawiany składał się z 4modułów.

Moduł zasypowy, Moduł spalania, Moduł filtra spalin ze złożem z koksiku, Moduł CWU, design Hans Piorek, projektant m.in. Bosha. Część rozwiązań jest własnością intelektualną politechniki śląskiej.

 

Z modułu spalania spaliny trafiały do modułu filtra spalin, gdzie następowało ich czyszczenie. W połowie tego modułu był iglasto rozłozony filtr z tzw koksiku, po jego drugiej stronie spaliny juz oczyszczone były zasysane przez wentylator wyciągowy. Po czystej stronie było też rozwiązanie częściowo zawracające spaliny do kosza i retorty. Wyjście czopucha 110mm, kocioł nie był w stanie pracowac na ciągu naturalnym właśnie ze względu na dodatkową dmuchawe wyciągową oraz filtr spalin ze złoża koksiku.

 

Cena zestawu była zaporowa ze względu na skomplikowanie oraz ilość modułów. Szkoda,że osoba prowadząca klaster nie zdecydowała się na współpracę z Wami, myślę,że całość zakończyła by się dużo lepiej. Tak udało się stworzyć coś zaawansowanego, ale nie do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 SALVETA sterownik jest tak inteligentny że myśli za Ciebie,he he, widać stwierdził że będzie Ci lepiej jak będzie Ci cieplej hi hi, a tak na poważnie widać go interesuje lepsze spalanie niż Twoja tem. Na drugi rok zakładam zawory termostatyczne i kupuję pompę alpha2.

Odp.2 Temperatura obniżona to jest wartość o jaką ma sterownik obniżać tem. po osiągnięciu zadanej, tylko musisz to zaznaczyć takimi kreseczkami, muszą być na dole. Wtedy pojawi się strzałka w dół.

 

Hmm właśnie kurcze to jest zastanawiające ponieważ na sterowaniu pokojowym nastawiłem 21` a eCoal uparcie utrzymuje mi w domu 23` przy czym patrząc na temp. CO sterownik utrzymuje ją w okolicy 50` (pomimo ustawionej 45` i do tego temp. obniżonej). Wnioskując to że niby najważniejsze dla eCoala jest prawidłowe spalanie a reszta to jak tam się uda? raczej czegoś tutaj nie rozumiem. Więc teraz pytanie `po co sterowanie pokojowe` jak i tak nie ustawi mi tyle ile chcę. Chyba że jeszcze popełniłem jakiś błąd w ustawieniach do czego jeszcze nie doszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz dobre ustawienia, też tak mam ustawione 45st dobija do 50 i tej temperatury pilnuje, też tak masz że temperatura podajnika oscyluje w granicach 50st?, a żar lekko poniżej palnika? Teraz pompą c.o.steruję za pomocą sterownika ze sklepu obi. Wciskam trybiki i pompa chodzi. Każda instalacja wymaga innego sterowania ciepłotą wody. Ja mam pół na grawitacji a pół na pompie. W przyszłym roku zakładam zawory termost. i wszystko na pompie alpha2. Czujnik temperatury może działa jako informator, ustaw na kotle 55st i porównaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sensownym by było tak że sterownik sam powinien włączać i wyłączać pompę CO i w ten sposób regulować temp. w domu? Ja mam parterówkę czyli wszystko jest na pompie. Schemat mam standardowy ze strony Ogniwa czyli na 3 pompach bez żadnych zaworów n-drogowych.

Właśnie coś mnie tknęło po lekturze forum i zaglądnąłem czy jest dobrze korona Brucera założona no i kurcze oczywiście jest kwiatek, nie wiem jak można wsadzić ją w drugą stronę kiedy jest specjalne wycięcie w koronie i nadlew w retorcie ehhh z tymi instalatorami. Testujemy od nowa.

Edytowane przez Slaveta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm właśnie kurcze to jest zastanawiające ponieważ na sterowaniu pokojowym nastawiłem 21` a eCoal uparcie utrzymuje mi w domu 23` przy czym patrząc na temp. CO sterownik utrzymuje ją w okolicy 50` (pomimo ustawionej 45` i do tego temp. obniżonej). Wnioskując to że niby najważniejsze dla eCoala jest prawidłowe spalanie a reszta to jak tam się uda? raczej czegoś tutaj nie rozumiem. Więc teraz pytanie `po co sterowanie pokojowe` jak i tak nie ustawi mi tyle ile chcę. Chyba że jeszcze popełniłem jakiś błąd w ustawieniach do czego jeszcze nie doszedłem.

 

Chyba doszedłem co z czym się je ,ale mogę się mylić.

Otóż ustawiając zadawanie temperatury na ,,programator pokojowy ,,zmieniłem pracę pompy na ,,cykliczny,, (w zaawansowanych) i co się okazało?.Piec się wyłączył całkowicie i po jakiejś pół godzinie załączyła się pompa CO ,wnioskuję że tryb cykliczny współpracuje z programatorem pokojowym i załącza pompę gdy temp spadnie albo poniżej temp pokojowej lub poniżej 45* czyli minimalnej temp CO jaka jest w ustawieniach fabrycznych.

Obecnie mam ustawienia:

zadawanie temp:programator pokojowy

tryb CWU priorytet

CO 50* OBNIŻONE DO 45*

CWU 45* OBNIŻONE DO 42*

praca pompy CO cykliczna

temp w pokojach gdzie mam czujnik to 27,2* )

podajnik się załącza gdy spadnie temp minimalna CO czyli poniżej 45*

zobaczymy co będzie rano

 

Przepraszam za chaotyczność ale czas już spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz dobre ustawienia, też tak mam ustawione 45st dobija do 50 i tej temperatury pilnuje, też tak masz że temperatura podajnika oscyluje w granicach 50st?, a żar lekko poniżej palnika? Czujnik temperatury może działa jako informator, ustaw na kotle 55st i porównaj.

 

Zgadza się CO mam ustawione na 45st a CWU na 40st ale zmienię na 45st bo trochę mało jest. Sterownik dobija do 50st i się tego trzyma zgadza się, temp. podajnika około 40st ale że miałem źle zamontowaną koronę brucera to muszę teraz potestować od nowa.

Czujnik temp. nie działa tylko jako informator bo w instrukcji jest napisane jak byk że działa jako programator pokojowy lub pogodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu. Ustawiales jakies parametry pracy cyklicznej pompy CO, tablice tygodniowa ,czas pracy i czas postoju?

 

Właśnie tego się nie doszukałem nawet w zaawansowanych,możliwe,że to jest poprawione w nowszym oprogramowaniu,ja mam 1.86 i nie ma opcji ustawiania czasu pracy i przerwy pompy CO ale ona raz się załączy na dłużej ,raz na krócej czyli wg tem w pomieszczeniu reguluje się praca pompy CO .To tyle co do tej pory zauważyłem i w domu jest przyjemnie 26,5 *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się nie doszukałem nawet w zaawansowanych,możliwe,że to jest poprawione w nowszym oprogramowaniu,ja mam 1.86 i nie ma opcji ustawiania czasu pracy i przerwy pompy CO ale ona raz się załączy na dłużej ,raz na krócej czyli wg tem w pomieszczeniu reguluje się praca pompy CO .To tyle co do tej pory zauważyłem i w domu jest przyjemnie 26,5 *

 

Czy PIN do tych ustawień to jest jakiś standardowy? czy trzeba dzwonić do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączanie pompy z parametrów urzytkownika ma być w nowej aktualizacji sterownika, nie mam czasu dołączyć czujnika temperatury, a tylko w ten sposób można włączyć cykliczną pracę pompy. U mnie mam podłączone dwie pompy, z tym, że chyba pompa mieszająca nie jest załączana, bo temperatura spada powrotu do 30st. Muszę zamówić kabel rs na usb.

Minertu obniżyłeś temperaturę alarmu podajnika ze 100st do 80?

Dziś mija 8-my dzień na prawie pełnym zasobniku i czas na wybranie popiołu. Miesiąc pracy to czas też na czyszczenie. Wybiorę dziś resztę groszku zważę wiadro i zobaczę ile spaliłem przez te 8 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się nie doszukałem nawet w zaawansowanych,możliwe,że to jest poprawione w nowszym oprogramowaniu,ja mam 1.86 i nie ma opcji ustawiania czasu pracy i przerwy pompy CO ale ona raz się załączy na dłużej ,raz na krócej czyli wg tem w pomieszczeniu reguluje się praca pompy CO .To tyle co do tej pory zauważyłem i w domu jest przyjemnie 26,5 *

 

Ja to znalazłem tyle ze nie bardzo wiem jak to razem zgrać. Tablica tygodniowa wygląda tak jak wszystkie inne i jest tam tylko opcja pracy pompa włączona i pompa wyłączona. Być może chodzi o prace ciągła i cykliczna ale tego nie wiem. Ja ustawiłem na 15min pracy i 4 postoju ,tyle ze po włączeniu pracy cyklicznej pompa po 15 sekundach pracy sie wyłączyła i czekałem dość długo i sie nie załączyła. Pewnie cos sie nie zgrało z tablica dobowa? Ale do tego jeszcze nie doszedłem..Szkoda ze sterownik sam nie ustawia jak długo ma pracować a jak długo ma stać pompa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni wiedzą, jak to funkcjonuje - prościej jest zapytać ich, niż kombinować, opierając się na wcześniejszych doświadczeniach z pracy pod innymi sterownikami.

 

Nooo zgadza się na razie nic nie kombinuję jutro do nich zadzwonię i wypytam się co i jak. Na razie i tak muszę po testować jak się sprawuje prawidłowo zamontowana korona brucera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączanie pompy z parametrów urzytkownika ma być w nowej aktualizacji sterownika, nie mam czasu dołączyć czujnika temperatury, a tylko w ten sposób można włączyć cykliczną pracę pompy. U mnie mam podłączone dwie pompy, z tym, że chyba pompa mieszająca nie jest załączana, bo temperatura spada powrotu do 30st. Muszę zamówić kabel rs na usb.

Minertu obniżyłeś temperaturę alarmu podajnika ze 100st do 80?

Dziś mija 8-my dzień na prawie pełnym zasobniku i czas na wybranie popiołu. Miesiąc pracy to czas też na czyszczenie. Wybiorę dziś resztę groszku zważę wiadro i zobaczę ile spaliłem przez te 8 dni.

 

No 8 dni to fajny wynik.

 

Nie obniżałem alarmu ze 100 do 80 , napisałem,że przy temp wody CO 80* piec się wygasi aby nie doszło do jej zagotowania,taki wyskoczy alarm i tak jest w ustawieniach serwisowych,w praktyce piec sie wygasza przy temp 90* ale to kwestia paliwa i ostatnich zapamiętanych temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...