Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moje pierwsze wrażenie z testowanego sterownika (jeszcze nie dostępny) odnośnie licznika pracy ślimaka jest bardzo pozytywne.

Na eSterownik.pl jest widoczny czas pracy ślimaka i orientacyjny czas opróżnienia kosza zasypowego.

Orientacyjny dlatego,że wpisałem wartość 500 dla czasu opróżnienia zasobnika.Prawdziwą wartość wpiszę wtedy jak skończy się paliwo i w to miejsce wpiszę czas wyliczony przez prace podajnika.

Moim zdaniem bardzo fajna sprawa,przydatna gdy np na dłuższy czas nie ma nas w domu i co ciekawe chyba da się to obliczyć z dokładnością do 1kg ale o tym poinformuję po teście,który mam przyjemność wykonywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc adwokatem diabla ale czy ja wiem czy dystrybutorzy tak bardzo zarabiaja? Ja zaopatruje sie w lokalnym skladzie kolo Lodzi. Cena Ekoreta to 720 luzem lub 750 paczkowany. Kolega mowi ze transport zza miedzy kosztuje go 50 zlotych za tone. Zakladajac podobne ceny producenta to raptem roznica 100PLN a wszak odleglosc duzo wieksza. Mysle, ze to raczej jednak transport ma zabojczy wplyw na cene.

 

Ja nie napisałem czy dużo czy mało, tylko, że wiem ile.

 

Ekoret to nie Pieklorz z Bobrka.

 

Chochla - nie wiem jak przy Brucerze, ale przy klasycznych palnikach spieki pojawiają się raczej przy maksymalnych mocach a nie przy minimalnych.

 

damianbest - kiedyś zrobiłem porównanie kosztów wytworzenia jednostki energii przy użyciu różnych paliw i przy czeskim brunatnym wyszło 1850, a przy Pieklorzu 28 MJ 2650 zł więc jeśli czeski działa Ci dobrze i nie brudzi zbytnio to jest sporo tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ksawerowie....???? gdzie dokładnie, to całkiem blisko, ja mieszkam pod Pabianicami.

 

ja testowałem już :

-czeski groszek z wegla brunatnego - bardzo dobrze się wypala,nie ma spieków, tylko duzo popiołu i brudzi piec

-ekogroszek z chwałowic - sporo spieków,popiołu mniej, ale ogólnie -nie poraża

-groszek syberyjski - jeszcze nie sprawdzony, ale widziałem jak się pali...zero spieków,

 

tak naprawdę na ta chwilę, to u mnie najlepiej ponar eko spala czeski groszek, najtańszy (500 /tona/workowany).

i chyba potwierdzałoby to sens kupowania tego pieca.

 

założenie było takie żeby spalać gorsze ekogroszki , a nawet miał - i PONAR to robi.

 

natomiast ekogroszki po 800-900 za tonę -hmm , chyba każdy piec je spali bez większych problemów.

 

mieszkam koło gminy Ksawerów:) na razie cały czas jadę na ekorecie i znając moją wygodną naturę to raczej będę kupował dobre groszki. Nachodziłem się parę lat przy miałowcu i teraz to dla mnie bajka:) Jedyne co mnie korci to to jak będzie się palił miał workowany, Na pewno kupię i sprawdzę niedługo.

Czeski groch pali mój znajomy w okresach przejściowych i bardzo sobie chwali w/g niego wychodzi lepiej niż polski tylko że więcej roboty przy piecu. Spróbuj jak się będzie piec spisywał na miale cena zbliżona do grochu a kaloryczność bez porównania lepsza, przynajmniej wiadomo jaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianbest - kiedyś zrobiłem porównanie kosztów wytworzenia jednostki energii przy użyciu różnych paliw i przy czeskim brunatnym wyszło 1850, a przy Pieklorzu 28 MJ 2650 zł więc jeśli czeski działa Ci dobrze i nie brudzi zbytnio to jest sporo tańszy.

Ja bym byl bardziej ostrozny z takim radami. Podaj jaka kalorycznosc i ceny dla obu typow wegla zakladales, bo moze sie okazac ze damianbest ma dostep do kompletnie innego wegla (500PLN to juz nie tak tanio jak na wegiel brunatny) i powyzsze wyliczenia moga sie miec nijak do jego sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu i jak dziala ten nowy soft?

 

ogolnie to zdaje sie ze oprocz zliczania czasu pracy podajnika

i przeliczaniu na zuzycie chyba nic nowego njie wnosi

zasyp mialem pelen licznik wyzerowany od w czoraj wiec czekam az sie skonczy lub zaalarmuje ze sie konczy

w tedy bedzie mozna cos zaopiniowac na ile to dokladne

ech Grzegorz odpisalem za ciebie :)

tez sprawdzam ten soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym byl bardziej ostrozny z takim radami. Podaj jaka kalorycznosc i ceny dla obu typow wegla zakladales, bo moze sie okazac ze damianbest ma dostep do kompletnie innego wegla (500PLN to juz nie tak tanio jak na wegiel brunatny) i powyzsze wyliczenia moga sie miec nijak do jego sytuacji.

 

Ok już doprecyzowuję:

 

Zakładałem brunatny 22 MJ/kg po 450 zł.

 

zawijan - to jak to jest, że sprzedawcy podają około 22 MJ/kg - do niedawna podpierali się nawet badaniami polskich instytutów wklejając zdjęcia certyfikatów. .

 

Jednemu sprzedawcy z Allegro wyszło nawet 25 MJ/kg:

http://allegro.pl/eko-groszek-ekogroszek-25-kg-mazowieckie-i1343188173.html

 

Jeśli w praktyce osiągają one 18-19 MJ/kg to faktycznie stosowanie ich przy cenie zakupu 500 zł jest nie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to zdaje sie ze oprocz zliczania czasu pracy podajnika

i przeliczaniu na zuzycie chyba nic nowego njie wnosi

zasyp mialem pelen licznik wyzerowany od w czoraj wiec czekam az sie skonczy lub zaalarmuje ze sie konczy

w tedy bedzie mozna cos zaopiniowac na ile to dokladne

ech Grzegorz odpisalem za ciebie :)

tez sprawdzam ten soft

 

Dzięki. Kurcze teraz żałuje ze nie zdecydowałem sie na ten modem. Przez to wyjście rs nic sie nie da zrobić nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajoma ma ogniwo bez modulu (nawet o tym nie wiedziala)

jednak gdy zobaczyla mozliwości zapragnela go posiadac

z tego co mowi dzwonila w sprawie do ecoala

ale niestety dolaczyc modułu się nie da

nie wiem moze wykonaj tel w tej sprawie

pewnie sporo osob ma podobnie

 

rs do netu ci sie nie przyda

 

No wlasnie . Ja tez nie wiedzialem bo przy sprzedazy nikt nie powiedzial ze jest jakis wybor. Ale zadzwonie i jak czegos sie dowiem to napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu i jak dziala ten nowy soft?

 

Myślę,że soft pracuje trochę lepiej niż jego oficjalny poprzednik.

Licznik pracuje tak jak powinien sumując jego 3 sekundową pracę.

Powiadamia nas na @ o wszystkich alarmach nawet o zakończonym zasypie, jeszcze czekam na odpowiedź eCoala odnośnie czasu opróżnienia zasobnika aby licznik tej wartości cofał się do zera.

O co mi chodzi.Przykładowo licznik od pełnego zasypu zasobnika wyliczy nam ,że na jego zużycie potrzeba 600min i przy resecie licznika aby licznik się zerował ale wartość wyliczona wskakiwała w miejsce ,,czas do opróżnienia zasobnika,, i leciała w dół .Na przykładzie mojego sterownika wpisując wartość 600min w miejsce ,,czas do opróżnienia zasobnika,, wartość ta się nie zmienia jedynie na panelu widoczny jest postęp paska ,który informuje nas w przybliżeniu ile pozostało węgla w zasobniku.

 

Bądźmy dobrej myśli i czekajmy na oficjalną wersję oprogramowania.

jack18 w nowym oprogramowaniu będziesz miał taki sam licznik po rs232 ale trzeba czekać na oficjalną jego wersję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to zdaje sie ze oprocz zliczania czasu pracy podajnika

i przeliczaniu na zuzycie chyba nic nowego njie wnosi

zasyp mialem pelen licznik wyzerowany od w czoraj wiec czekam az sie skonczy lub zaalarmuje ze sie konczy

w tedy bedzie mozna cos zaopiniowac na ile to dokladne

ech Grzegorz odpisalem za ciebie :)

tez sprawdzam ten soft

 

Nic się nie stało,że za mnie odpisałeś.

Soft poza licznikiem i alarmem na @ ,że paliwo się skończyło nic nowego nie wnosi ,ale zauważyłem,że praca ślimaka trwa tylko 3 sek a kiedyś bywało tak,że podawał różnie 3 ,5 a nawet 8sek teraz jest 3 sek ale częściej,mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kurcze teraz żałuje ze nie zdecydowałem sie na ten modem. Przez to wyjście rs nic sie nie da zrobić nie?

Zaluj. Dla mnie mozliwosc kontroli pieca prze inet byla jednym z decydujacych czynnikow, ktore zdecydowaly o wyborze tego sterownika.

Prze RS da sie... zaktualizowac soft ;P. Od biedy mozesz tez zastosowac pewne obejscie. Podlaczasz kompa z wejsciem do inetu do sterownika przez RS a potem konfigurujesz zdalny dostep do pulpitu kompa. Z tym, ze taka konfiguracja to troche taki erzatz. Da sie to zrobic ale tracisz sporo z tego co oferuje i sterownik i jego producent: nie mozesz skorzystac z uslugi zdalnego dostepu, nie dostaniesz powiadomienia na email o alarmach - to jest dla mnie bardzo istotne bo nie zawsze mam dostep do inetu, zeby sprawdzic czy piec dziala poprawnie, np nie wygasl, a tak jesli tylko masz komorke od razu wiesz, ze cos niedobrego sie stalo, dostep nie jest natychmiastowy (jak np przez www) tylko musisz komputer z ktorego chcesz sie laczyc odpowiednio skonfigurowac. Jednym slowem dac to da sie ale jest to upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...