Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

Pisałem to już - jak dobrze pamiętam, to na tym wątku - że handlarze podają "kaloryczność węgla" i wstawiają w to miejsce wynik oznaczenia "ciepła spalania" a nie "wartości opałowej". Ciepło spalania jest wyższe od wartości opałowej, bo dotyczy węgla suchego i bezpopiołowego (to taki parametr teoretyczny, charakteryzujący substancję węglową). Wartość opałowa dotyczy stanu roboczego, czyli takiego węgla, jaki kupujecie. Ciepło spalania węgla brunatnego jest niewiele niższe od kamiennego, natomiast ich wartości opałowe różnią się znacznie. Pamiętam, że w tym wcześniejszym wpisie podawałem przykłady liczbowe - jeśli ktoś chce znać te szczegóły, niech poszuka w moich wpisach.

Handlarze bardzo często wykorzystują niewiedzę klientów - nie tylko handlarze węgla. Niestety.

 

zawijan - oni podają tyle jako "wartość opałowa w stanie roboczym" - stan analityczny ani ciepło spalania mnie nie interesują [na takie plewy to ja się nie nabiorę bo poczytałem co jest co].

 

Wychodzi na to, że bezczelnie wciskają kit, ale rok temu wklejali atesty w których "wartość opałowa w stanie roboczym" wynosiła np. 21 600 kJ/kg - rozumiem, że przy czeskim to nierealne ?

 

Ile tak naprawdę powinienem wstawić do mojej tabelki z kalkulacjami żeby było to realne - 18-19 MJ/kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Paprociak

 

Jak masz duzo pyłu w kotłowni przy zasypywaniu kosza, to co ok.2sezony grzewcze można odkręcić dmuchawę.

Można jej łopatki przedmuchać sprężonym powietrzem albo pobawić się pędzelkiem.

 

Przekładnia - teoretycznie może chodzic dłużej, sprawdź wzrokowo, czy nie masz gdzieś przecieków oleju.

Jak takie coś stwierdzisz, albo dolewaj olej do tego modułu, albo kontaktuj się z serwisem i pytaj co zamówić (jaki typ uszczelnienia), czy trzeba wysłać gdzies przekładnię na taką operację. Jeżeli wymaga to wysyłki, dolewaj olej do końca sezonu i dopiero wysyłaj.

 

Strefa napowietrzania, warto po sezonie zdjąć palenisko, pod nim powinna byc drobna ilość drobniutkiego pyłu, który przedostaje się przez te pionowe nacięcia paleniska.

Uszczelnić ponownie czarnym siliconem rowek.

 

Po sezonie warto tez wyjąc ślimak, w tym celu odkręć przekładnię ze ślimakiem, wyjmij ślimak. Na 100% w palenisku będziesz miał taką zgorzel - wygląda jak zaschnięty asfalt. Zdrap to narzędziem do czyszczenia kotła, przeczyść z pyłu całe koryto, skręć ponownie ślimak i przekładnię.

 

Istotna sprawa, Brucer nie ma pierścienia uszczelniającego łączenie ślimaka z przekładnią, tym a'la sprzęgiełkiem do przekładni przedostaje się pył węglowy.

Warto zatem też wyjąc zawleczkę i to sprzęgiełko na chwile wysunąć, aby dokładniej przeczyścić łączenie przekładni.

 

Mam nadzieję,że rady przydadzą się wszystkim czytelnikom wątku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie :). Prosilem producenta o soft do testu ale go nie dostalem w koncu. Bede go instalowal dopiero w ten lykend dlatego pytam :)

 

dostałeś @ od producenta z oprogramowaniem 0.0.2.3 bo równocześnie wysyłał i do mnie i do ciebie jako zbiorowy :) sprawdź sobie dokładnie pocztę :)

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uziarnienie 8-24mm

 

Wartość opałowa Qai

28,2 kJ/kg

 

Ciepło spalania Qas 29,4 kJ/kg

 

Wartość opałowa Qri 25,1 kJ/kg

 

Zawartość popiołu 3%

 

Spiekalność "Ri" 0%

 

Wilgotność Wrex

11,56%

 

Wilgotność Wa 4,54 %

Zawartość chloru 0,044%

 

Zawartość siarki 0,3-0,6%

Zawijan ktora wartosc opalowa nalezy brac pod uwage? I co sadzisz o tym opisie, tzn czy takie parametry na dzis dla wegla sa realne czy to bajka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu dla jakich ilosci wegla jest ten licznik wyskalowany? A moze gdzies sie te ilosci ustawia?

 

Zasypujesz do pełna i włączasz piec,jak dojdzie do końca zerujesz a wartość uzyskana wpisujesz u góry w czas do opróżnienia zasobnika.Różne węgle różne czasy ,nie wszyscy będą mieli takie same.

Ustawia się to w ustawieniach użytkownika.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałeś @ od producenta z oprogramowaniem 0.0.2.3 bo równocześnie wysyłał i do mnie i do ciebie jako zbiorowy :) sprawdź sobie dokładnie pocztę :)

 

Crap, Owszem wyslal tyle, ze ja go nie zauwazylem. Gmail w swej madrosci uznal korespondencje za spam a nie mialem widocznego tego folderu wiec nie bylem swiadom przesylki. No coz, wczoraj zainstalowalem wersje oficjalna wiec potestuje ten ficzer na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, nie mam licznika w sterowniku ale myślę że ilość obrotów ślimaka nic nie ma do kaloryczności opału. Tzn. czas pracy ślimaka jest stały. Zmienia się tylko jednostka czasu w której zejdzie całe paliwo. Dla żyta będzie pracował np.200min przez dwa dni a dla groszku 200min przez 4dni. Możliwe, że się mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, nie mam licznika w sterowniku ale myślę że ilość obrotów ślimaka nic nie ma do kaloryczności opału. Tzn. czas pracy ślimaka jest stały. Zmienia się tylko jednostka czasu w której zejdzie całe paliwo. Dla żyta będzie pracował np.200min przez dwa dni a dla groszku 200min przez 4dni. Możliwe, że się mylę?

 

Licznik raczej nie ma nic wspólnego z kalorycznością opału.Praca ślimaka jest zliczana w sek i nie jest powiedziane ,że są to 3 sek choć innych czasów nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że będzie to przydatne w chłodne wieczory.

Pomysł utworzenia opcja przełączania pieca w tryb lato nie tylko przy temp zewnętrznej ale również w danych godzinach. Można by stworzyć programator i na nim ustawiać w jakiej godzinie i do której miał by piec pracować w trybie letnim i normalnym.

Czy ktoś jest za?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że będzie to przydatne w chłodne wieczory.

Pomysł utworzenia opcja przełączania pieca w tryb lato nie tylko przy temp zewnętrznej ale również w danych godzinach. Można by stworzyć programator i na nim ustawiać w jakiej godzinie i do której miał by piec pracować w trybie letnim i normalnym.

Czy ktoś jest za?

 

Ja jestem ZA!

Uważam że to to bardzo przydatna opcja, sam często w ciągu dnia(cieplejsze dni) przełączam ręcznie na tryb lato, a chciałbym mieć do tego TABLICĘ DOBOWĄ.(najlepiej żeby tablica dobowa trybu lato była spięta z dotychczasową opcją przełączania na tryb lato po pojawieniu się ustawionej temp. zewnętrznej)

 

 

pozdr.

 

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...