Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

U mnie to wygląda tak.

Tym palę czyli groszek średni z kwk chwałowice.Zdjęcie płomienia mało wyraźne ,przy pracy dmuchawy na 48%,z popiołem jest róznie ale nie pale eko groszkiem tylko groszkiem średnim,jest większy od eko o 1cm średnio.Zdarzają się spieki po przeciwnej stronie podajnika ,może z powodu braku tam nawiewów bo sa tylko po bokach.

Popiołu po zmniejszeniu ciągu jakby mniej i lepiej dopalony czego nie widać na zdjęciach bo jest na dole :)

12012011184 [800x600].jpg

12012011182 [800x600].jpg

12012011186 [800x600].jpg

12012011185 [800x600].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie,czy bez tego kopczyka nie da się ogrzać domu? Kopczyk moim zdaniem i co zauważyłem u teściowej (ma piec elektromet palnik ślimakowy fajkowy) tam się robi kopczyk.Zwróć uwagę,że wloty powietrza są dość nisko i węgiel jest niżej wypalany ,kopczyk będziesz miał jak piec pójdzie na maxa :)

Piec mam uruchomiony od wrzesnia i zagladam do niego do srodka tylko jak go czyszcze a kopczyka tez nie zauważyłem ,żar zawsze jest na równi z korona lub poniżej.

 

Owszem bardzo chętnie poprzestałbym na świetnym węglu i zaglądaniu tylko do czyszczenia i wybierania popiołu ale pojawiały się małe problemy. Na pierwszym węglu kociołek wygasał nieprzewidywalnie. Następny nie miał tego problemu co więcej odpalił się bezproblemowo po 8 godzinnym zaniku prądu ale za to zimą tworzył się zbytni kopczyk. Teraz mi jest w sumie na rękę pomieszać i spalić ten węgiel.

Skoro to też istotne to mój mam od marca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem świeżo upieczonym użytkownikiem kotła ogniwo eko plus 16 kw który zastąpił kocioł zasypowy,instalacja układ zamknięty połączony wymiennikiem z układem zamkniętym przy wymienniku dwie pompy alpha 2 instalacja w miedzi,powierzchnia około 110 m2.Wszystko działa poprawnie,tylko nurtuje mnie pewna rzecz a mianowicie zbyt wysoka temp.spalin która wacha się w granicach 180-250 stopni.Z obserwacji na stronie e.sterownik wynika że większość użytkowników ma dużo niższe temperatury spalin.Dodam że palę miałem nieznanego pochodzenia jeżeli to ma jakieś znaczenie.Prosiłbym o wypowiedzi użytkowników forum co może być przyczyną takiego stanu rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien :),a tak z ciekawości jaki teraz masz piec i czy jego kw wystarcza?

 

Teraz mam kocioł TEZAM burn 15kw. jest to kocioł na węgiel i koks ale ja pale drewnem i weglem. Na miarkowniku mam ustawione 58 stopni i to mi wystarcza nawet przy większych mrozach, paląc w dzień a w nocy kocioł przeważnie wygasa. Ale żeby w nim uzyskać temperaturę 90 stopni jest problem paląc drzewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam kocioł TEZAM burn 15kw. jest to kocioł na węgiel i koks ale ja pale drewnem i weglem. Na miarkowniku mam ustawione 58 stopni i to mi wystarcza nawet przy większych mrozach, paląc w dzień a w nocy kocioł przeważnie wygasa. Ale żeby w nim uzyskać temperaturę 90 stopni jest problem paląc drzewem.

 

No to smiało mozesz eko plusa 16kw zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem świeżo upieczonym użytkownikiem kotła ogniwo eko plus 16 kw który zastąpił kocioł zasypowy,instalacja układ zamknięty połączony wymiennikiem z układem zamkniętym przy wymienniku dwie pompy alpha 2 instalacja w miedzi,powierzchnia około 110 m2.Wszystko działa poprawnie,tylko nurtuje mnie pewna rzecz a mianowicie zbyt wysoka temp.spalin która wacha się w granicach 180-250 stopni.Z obserwacji na stronie e.sterownik wynika że większość użytkowników ma dużo niższe temperatury spalin.Dodam że palę miałem nieznanego pochodzenia jeżeli to ma jakieś znaczenie.Prosiłbym o wypowiedzi użytkowników forum co może być przyczyną takiego stanu rzeczy

No chłopie to dekielek w góre i sprawdź czy masz zawirowywacze włożone oraz czy jest zaślepka na ostatnim kanale od strony komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem bardzo chętnie poprzestałbym na świetnym węglu i zaglądaniu tylko do czyszczenia i wybierania popiołu ale pojawiały się małe problemy. Na pierwszym węglu kociołek wygasał nieprzewidywalnie. Następny nie miał tego problemu co więcej odpalił się bezproblemowo po 8 godzinnym zaniku prądu ale za to zimą tworzył się zbytni kopczyk. Teraz mi jest w sumie na rękę pomieszać i spalić ten węgiel.

Skoro to też istotne to mój mam od marca :)

 

Napisz jeszcze jaka masz wersje oprogramowania.

Ważne aby paliwo było suche i nie zaglądaj co chwila do niego ,daj mu sie rozbrykać .Zrób mieszanke 70/30 złego z dobrym i potestuj moze szkoda tyle dobrego groszku spalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak.

Tym palę czyli groszek średni z kwk chwałowice.Zdjęcie płomienia mało wyraźne ,przy pracy dmuchawy na 48%,z popiołem jest róznie ale nie pale eko groszkiem tylko groszkiem średnim,jest większy od eko o 1cm średnio.Zdarzają się spieki po przeciwnej stronie podajnika ,może z powodu braku tam nawiewów bo sa tylko po bokach.

Popiołu po zmniejszeniu ciągu jakby mniej i lepiej dopalony czego nie widać na zdjęciach bo jest na dole :)

 

Minertu, na koniec palnika nie dociera powietrze przy pracy na małej mocy.

To nie jest wina braku w tamtej strefie nacięć, te, które sa wystarczają przecież jak palnik ma się podnieść z mocą.

Jak masz kosz po lewej stronie kotła, to na małej mocy malutki słupek płomienia masz w lewym, górnym rogu palnika

Jak masz kosz po prawej stronie kotła, to na małej mocy malutki słupek płomienia masz w prawym, dolnym rogu palnika.

 

Taką prawidłowość wyłapaliśmy u swoich klientów przy bardzo małym zapotrzebowaniu na ciepło, ale identyczną zależność widziałem dzięki uprzejmości kolegi jack18 na Waszym Ogniwie z eCoal-em. Podobnie na Tilgnera kociołku z Brucerem u kolegi Vafla. Zatem prawidłowość występuje niezależnie od dmuchawy i sterowania po spadku poniżej danego wykorzystania mocy. Receptą jest inne przysłonięcie otworów napowietrzających, tak, aby żar przenieść bardziej do środka. Pokombinuj czarnym siliconem, jego zawsze można wykruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I najważniejsze faktura vat na 22%, to w przyszłym roku oddadzą z US różnicę watu 15%. 6500-15%=5525 tyle będzie mnie kosztować całkiem dobry piec ogniwo eko 15kw.

 

darase.....a na jakiej podstawie oddadzą Ci krwiopijcy z US te 15%...??

mógłbyś napisać o szczegółach na maila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopie to dekielek w góre i sprawdź czy masz zawirowywacze włożone oraz czy jest zaślepka na ostatnim kanale od strony komina.

 

Zawirowacze są w dwóch rurach od strony czopucha w trzech od strony paleniska nie ma wogóle,całość jest przykryta klapą z dwoma uchwytami do wyciągania jej,w instrukcji obsługi nie ma schematu jak to wszystko powinno wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darase.....a na jakiej podstawie oddadzą Ci krwiopijcy z US te 15%...??

mógłbyś napisać o szczegółach na maila [email protected]

 

Każdemu US zwracał 15% z VAT-u, trzeba mieć fakturę na kocioł z odpowiednim numerem PKWiU czy SWW (słaby jestem w te klocki, wiem,że chodzi o jakiś numer przypisany do kotłów), na tej podstawie ubiegamy się o zwrot w US.

To jeszcze pozostałość kwestii z ulgami budowlanymi. Nie wiem, czy to jest jeszcze możliwe w bieżącym roku, musiałbym zapytać księgową.

 

Jeżeli cenna netto to 1000zł

vat 22% daje 1220zł brutto

odzyskać można 15% ale z VAT-u, czyli 15% z tych 220zł dla tego przykładu

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko ok teraz spaliny max 80 stopni,okazało się że magik który podłączał kociołek odwrotnie założył klape.

Dzięki koledze minertu za podpowiedż w tym temacie

 

Tak szczerze to tego plusa nie znam ale wiem jedno ,że coś musiało być nie tak.

Mogę cie prosić o wrzucenie jakichś fotek jak on wygląda od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Receptą jest inne przysłonięcie otworów napowietrzających, tak, aby żar przenieść bardziej do środka. Pokombinuj czarnym siliconem, jego zawsze można wykruszyć.

 

Jak dla mnie czarny silikon w tym wykonaniu jest do podważenia. Nagłe załamanie pogody choćby teraz do -10, -15st i trzeba wykruszyć silikon. Rozwiązanie, które zaproponował Daniel na blogu ZawiJan'a wydaje się zdecydowanie mniej pracochłonne. W istocie chodzi o dwa sortymentu węgla czyli dobry i zły. I jak sam autor stwierdził pomimo wspaniałej elektroniki warto wspomóc ją w dawkowaniu mocy. W sumie to jak z oponami letnimi i zimówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaka masz wersje oprogramowania.

Ważne aby paliwo było suche i nie zaglądaj co chwila do niego ,daj mu sie rozbrykać .Zrób mieszanke 70/30 złego z dobrym i potestuj moze szkoda tyle dobrego groszku spalać.

 

http://esterownik.pl/remote/148

 

Pilnuje raczej nowych wersji.

Boruta przyszła mi silnie przemoczona dlatego po dwa worki rozsypuje w kotłowni.

Z poprzednim węglem radziłem sobie odsiewając najdrobniejszą frakcję teraz to mieszanka ma raczej stosunek 50/25/25 czyli boruta/cała frakcja/drobna frakcja. Z początku mieszałem borutę z tą drobną frakcją i się wyłożyłem uzyskując przewęglenie na palniku. Tak więc spokojnie bez pośpiechu wypalam moją hałdę drobnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to tego plusa nie znam ale wiem jedno ,że coś musiało być nie tak.

Mogę cie prosić o wrzucenie jakichś fotek jak on wygląda od środka?

 

Nie ma problemu tylko chwilowo nie mam aparatu bo pożyczyłem,jak zrobie to zamieszcze fotki.

Póki co jestem pod wrażeniem spalania miału w tym kociołku,ale to pewnie kwestia przesiadki z zasypowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu US zwracał 15% z VAT-u, trzeba mieć fakturę na kocioł z odpowiednim numerem PKWiU czy SWW (słaby jestem w te klocki, wiem,że chodzi o jakiś numer przypisany do kotłów), na tej podstawie ubiegamy się o zwrot w US.

To jeszcze pozostałość kwestii z ulgami budowlanymi. Nie wiem, czy to jest jeszcze możliwe w bieżącym roku, musiałbym zapytać księgową.

 

Jeżeli cenna netto to 1000zł

vat 22% daje 1220zł brutto

odzyskać można 15% ale z VAT-u, czyli 15% z tych 220zł dla tego przykładu

 

no ja już dawno nie korzystam z odliczeń tzw. budowlanych...ale jakbyś się zorientował to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja już dawno nie korzystam z odliczeń tzw. budowlanych...ale jakbyś się zorientował to będę wdzięczny

podlega. w tym roku bedziesz mial 16% zwrotu VAT ze wzgledu na zwiekszenie stawki podstawowej.

 

PS. odszczekuje 16%. Nasz 'liberalny' rzad przeniosl podwyzke cen na koncowego uzytkownika czyli zwrot bedzie nadal wynosil 15% a nie 16%.

Edytowane przez chochla72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakim miałem palisz bo rozważam zakup na nowy sezon.

 

Miał pozostał mi po kotle zasypowym,kupowany na lokalnym składzie opałowym nie wiem nawet jaka wartość opałowa ale nie jest za dobry w porównaniu z opałem który miałem w innych sezonach lecz mimo wszystko dobrze się spala w nowym kociołku,spieki są ale nie jakieś straszne raczej nie duże żużelki które bez problemu spadają do popielnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...