Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja w swoim piecu Ogniwo Eko+ praktycznie codziennie spalam drewno na żeliwnym ruszcie przy normalnej pracy pieca. Jak do tej pory nie zauważyłem żeby piec jakoś zarastał. Faktem jest że dorzucam wyłącznie drewno naprawdę suche i raczej nie jest to drewno iglaste.

 

peem26......a jak duże jest to palenisko z rusztem awaryjnym? mógłbyś dać jego foto :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peem26......a jak duże jest to palenisko z rusztem awaryjnym? mógłbyś dać jego foto :-)

 

Nie mam zdjęcia ale wygląda to dokładnie tak jak na tym obrazku ze strony producenta:

http://www.ogniwobiecz.com.pl/images/ekoobieg.jpg

Ja dodatkowo mam położone na ruszcie 2 cegły szamotki które nie przeszkadzają w paleniu na tym ruszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musiałem podnieść temp. kotła z 50 na 52 st bo pomimo ustawienia zaworu 3d na 10 i zwiększenia biegu pompy CO z 2 na 3 instalacja nie wyrabiała się z ogrzaniem domu (temp. w salonie spadła mi do 20,3 st).

 

Poprawiłem także mocowanie czujników temp. czopucha (mam 2 oddzielne termometry dla dokładniejszego pomiaru) i odizolowałem je od otoczenia.

 

Czopuch osiąga temp. maks 68.7 st (ostatnie czyszczenie wymiennika 28.01, kanały poziome).

 

Co jest sensowniejsze? [zawór 3-drożny w trybie mieszacza, tzn. powrót z grzejników wraca do obiegu CO i częściowo do kotła]

 

Otwieranie zaworu 3-drożnego, czy podnoszenie temperatury na kotle ??

Niby tu i tu wzrasta temperatura CO, ale jak to się ma do mieszania wody i temperatury powrotu do kotła ??

 

Np. obecnie mam temperaturę kotła 60 stopni i zawór na 4 pozycji [z 10].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest sensowniejsze? [zawór 3-drożny w trybie mieszacza, tzn. powrót z grzejników wraca do obiegu CO i częściowo do kotła]

 

Otwieranie zaworu 3-drożnego, czy podnoszenie temperatury na kotle ??

Niby tu i tu wzrasta temperatura CO, ale jak to się ma do mieszania wody i temperatury powrotu do kotła ??

 

Np. obecnie mam temperaturę kotła 60 stopni i zawór na 4 pozycji [z 10].

 

Zaznaczam, że nie jestem znawcą czy też instalatorem ani autorytetem w dziedzinie ogrzewania czy kotłów, ale wg mnie lepszym rozwiązaniem, "zdrowszym" dla kotła i ekonomiczniejszym jest zastosowanie zaworu 3 lub 4 drogowego......podnoszenie temperatury na kotle to jednak będzie rodziło większe zużycie paliwa a dodatkowa pompka z kolei zużycie prądu.....Niektórzy producenci kotłów do prawidłowej pracy kotła i zachowania warunków gwarancji wymagają wprost ( wynika to z dokumentacji DTR ) zamontowania zaworu drogowego...ja podczas modernizacji kotłowni na pewno go zamontuje, choć inni stosują tzw. bypass z pompką, stosują zawór termostatyczny...można to widać rozwiązać na wiele sposobów. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysunek jak wyżej jest mi znany.....chodzi mi o to, czy można swobodnie korzystać z tego rusztu awaryjnego, bo słyszałem że on jest bardzo malutki....

 

Wydaje mi się że jest porównywalny wielkością do innych kociołków

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2dfda78e66bcf52.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da98b515a6fba5ec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zasypałem ogniwko w stosunku 3:1 groch i owies

napisze jutro co zobacze na palniku

 

Powinno być ok, ja przy stałej retorcie mieszałem Ekogroszek z żytem 70/30 i dopiero przy większym niż ten udziale żyta był problem.

 

PS jorgo - nie ma się co dziwić - nawet suchy groch czy pestki owoców dają radę zamiast żyta - osobiście wszelkie łupiny orzechów, słonecznika itp. wrzucam do zasobnika.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęcia ale wygląda to dokładnie tak jak na tym obrazku ze strony producenta:

http://www.ogniwobiecz.com.pl/images/ekoobieg.jpg

Ja dodatkowo mam położone na ruszcie 2 cegły szamotki które nie przeszkadzają w paleniu na tym ruszcie.

 

Czyszczenie tej białej, poziomej części wymiennika nie jest chyba zbyt przyjemne (dojście od góry) ?

 

chochla - czy na filmie, który kiedyś wrzuciłeś czyściłeś tą część ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest sensowniejsze? [zawór 3-drożny w trybie mieszacza, tzn. powrót z grzejników wraca do obiegu CO i częściowo do kotła]

 

Otwieranie zaworu 3-drożnego, czy podnoszenie temperatury na kotle ??

Niby tu i tu wzrasta temperatura CO, ale jak to się ma do mieszania wody i temperatury powrotu do kotła ??

 

Np. obecnie mam temperaturę kotła 60 stopni i zawór na 4 pozycji [z 10].

 

Ja najpierw daję pompę CO na maksa, potem otwieram stopniowo zawór na maksa i dopiero gdy to nie pomaga podnoszę temperaturę.

 

Przy wyższej temp. są większe straty, więc staram się jej unikać jeśli to nie konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie piec pracuje na 45 st, tem powrotu 41.5 , pompa bieg 1, woda się nie wykrapla, pomijając suchość lub wilgotność opału, przy jakiej różnicy zasilania i powrotu dojdzie do wykraplania się wody? Na szybach w oknie mam kropelki wody gdy na dworze -5 a w domu 23.5 , czy wykraplanie zależy od różnicy temperatur? Teraz spaliłem 150kg na 7 dni, mam spore ubytki ciepła mostkami termicznymi, największy to balkon wciągający chłód do środka, muszę też poprawić mostki termiczne wokół okien, odkuć i połączyć piankę ze styropianem znajdującym się pomiędzy pustakami, nie wiem jak odciąć balkon od domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darase

 

Zostało Ci chyba tylko jakoś ocieplić ten balkon. U mnie ten problem rozważaliśmy w czasie budowania domu i zrobiliśmy tak, że płyta balkonu nie styka się ze ścianami domu a jest wylana na 5 belkach wychodzących ze stropu. Między płytą balkonu a ściana domu została więc szczelina około 10 cm i tam przy ociepleniu poszedł styropian.

 

tak to wyglądało http://czp.pl/foto/belki/100_9440.JPG

http://czp.pl/foto/belki/100_9445.JPG

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że ja nie zrobiłem balkonu, ale mam za to taras...:)

 

 

U mnie piec pracuje na 45 st, tem powrotu 41.5 , pompa bieg 1, woda się nie wykrapla, pomijając suchość lub wilgotność opału, przy jakiej różnicy zasilania i powrotu dojdzie do wykraplania się wody? Na szybach w oknie mam kropelki wody gdy na dworze -5 a w domu 23.5 , czy wykraplanie zależy od różnicy temperatur? Teraz spaliłem 150kg na 7 dni, mam spore ubytki ciepła mostkami termicznymi, największy to balkon wciągający chłód do środka, muszę też poprawić mostki termiczne wokół okien, odkuć i połączyć piankę ze styropianem znajdującym się pomiędzy pustakami, nie wiem jak odciąć balkon od domu.

 

No i u mnie chociaż mam piec zasypowy, to jak jest duży mróz, to na szybie okna na samym dole zbiera się para wodna, albo gdy są opuszczone rolety, to jak po nocy poniosę, jest na szybie para...zdarza się to rzadko - ale zdarza......

darase...ja myślę że wykraplanie to nie tylko różnica temperatur ale także - ale w mniejszym - w pewnym stopniu i wentylacji.....

jakbyś kilka dni popracował z takimi temperaturami na ruszcie awaryjnym...? ..ciekawe co wtedy ?

a patrzyłeś czy komin suchy, bo nic o tym nie napisałem....:)

Edytowane przez jorgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...