Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

Chochla nie mam żadnych zbędnych udogodnień, miałem zamontować żeby zaoszczędzić prąd ale nie chciało mi się bawić w ręczne nastawy a siłownik ze sterownikiem zaworu n-drożnego to już żadna oszczędność.

 

Dlatego wymyslono zawory termostatyczne :) Ja mam taki z permanentna temperatura ale ktos mi niedawno podeslal linka to zaworu z regulowana. Ustawiasz sobie raz i zapominasz o zaworze. I bez zadnych obaw (uzasadnionych czy nie) mozesz pracowac na cyklicznej pracy pompy. A ta jest wyraznie bardziej oszczedna od pracy ciaglej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlatego wymyslono zawory termostatyczne :) Ja mam taki z permanentna temperatura ale ktos mi niedawno podeslal linka to zaworu z regulowana. Ustawiasz sobie raz i zapominasz o zaworze. I bez zadnych obaw (uzasadnionych czy nie) mozesz pracowac na cyklicznej pracy pompy. A ta jest wyraznie bardziej oszczedna od pracy ciaglej.

 

No okej...czyli zawór termostatyczny na powrocie rozwiązuje sprawę temperatury kotła............natomiast mam do Ciebie chochla72 pytanie...a jak wtedy sprawa z kominem? przy pracy cyklicznej nie będzie się tam wytrącała para wodna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo tego na filmie bo nie bylo wtedy moja intencja pokazanie kompleksowego czyszczenia kotla. Chcialem jedynie pokazac, ze wbrew nie tylko Twojemu twierdzeniu czyszczenie wymiennika pionowego Ogniwa nie wiaze sie z bog wie jakim wysilkiem i tumanami pylu w kotlowni.

 

Skoro to wg Ciebie także moje twierdzenie to może wrzuć cytat z tego "mojego twierdzenia" zamiast zmyślać i wpierać mi jakże barwne określenia.

 

Czy łatwiej i szybciej czyści się poziomy to wyraźnie widać po "akcji" oraz czasie na obu filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser jak zmontuję film obsługi kotła Ogniwo to jeszcze zapragniesz go mieć :D -żartuję, ciągły brak czasu i choroba lenia powodują że nie mam kiedy nakręcić reklamy Ogniwa, kurcze żeby mi za to zapłacili to pewnie i czas by się znalazł ;)

 

Hmm czyżbyś miał ciekawy pomysł na fabułę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem tez pojecia ze jest tak ze albo mieszajaca albo obiegowa?- Na pewno tak jest ze 2 nie moga pracowac?

 

Nieeee no to jest chyba jakaś bzdura, dał bym sobie rękę uciąć że miałem sytuację kiedy pompa CO i mieszająca pracowały w tym samym czasie, zauważyłem to kiedy jeszcze odpowietrzał się cały układ powiem więcej że pracowały wszystkie trzy pompy naraz czyli CO mieszanie i CWU pamiętam to doskonale bo odpowietrzałem popuszczając te śrubki w pompach. Teraz już dawno nie zauważyłem żeby pompa mieszające się załączała bo i czemu ma to robić jak powrót mam około 45* przy nastawie na piecu 55*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to wg Ciebie także moje twierdzenie to może wrzuć cytat z tego "mojego twierdzenia" zamiast zmyślać i wpierać mi jakże barwne określenia.

 

Czy łatwiej i szybciej czyści się poziomy to wyraźnie widać po "akcji" oraz czasie na obu filmach.

 

Kurcze Ty masz człowieku jakąś dewiacje z tym czyszczeniem kotłów, długo jeszcze będziesz nas męczył tymi filmami i w ogóle tym tematem? i tak nie kupimy ani nie zamienimy naszych kotłów na SKAM-P więc daj już spokój. Jak można być tak nachalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na raz mogą chodzić 3 pompy sterowane sterownikiem.CO,CWU i do wyboru mieszająca lub cyrkulacyjna ciepłej wody.Wybór dokonujemy w zaawansowanych.

 

No i mamy odpowiedz. Przyznam jednak ze jestem zaskoczony tym ze twórca sterownika zadecydował za mnie ze albo ciepły powrót kotła albo komfort w postaci cyrkulacji. Wydaje sie to być zupełnie bez sensu tym bardziej ze te dwie pompy nawet nie pracują w jednym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to wg Ciebie także moje twierdzenie to może wrzuć cytat z tego "mojego twierdzenia" zamiast zmyślać i wpierać mi jakże barwne określenia..

 

Prosze:

(wpis Bobka jest odpowiedzia na post Zawijana dotyczacego Ogniwa Eko Plus)

 

własnie przejrzałem sobie budowe tego kotła..... zainteresowało mnie dokładnie to i widze juz jak bedzie wygladać pomieszczenie po czyszczeniu kotła od góry..... u mnie w kotłowni mozna chodzić w białych skarpetkach.... nawet po czyszczeniu... a tu....bedzie jeden wielki syf...

 

Tak niestety zawsze jest przy pionowych kanałach, a potem ludzie się dziwią, że u mnie w kotłowni jest czyściutko [ mam kanały poziome i polecam pieca z takimi - to uwaga dla innych, bo Ty masz taki sam ;-) ].

 

Mam znajomego, który do czyszczenia pieca z pionowymi kanałami woła sobie co miesiąc okolicznego Pana Mietka, któremu za to płaci - mówi, że stać i nie chce widzieć tego syfu..

Edytowane przez chochla72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast mam do Ciebie chochla72 pytanie...a jak wtedy sprawa z kominem? przy pracy cyklicznej nie będzie się tam wytrącała para wodna??

Nie wiem bo zalezy to mocno od samego komina. Pamietaj o jednej rzeczy. Wykraplanie czegokolwiek z powietrza zachodzi tylko i wylacznie po obnizeniu temperatury owego powietrza ponizej punktu rosy. A z kolei punkt rosy zalezy od wilgotnosci wzglednej powietrza w danej temperaturze (czyli w naszym przypadku dodatkowo uzalenione jest mocno od wilgotnosci spalanego wegla). Tak wiec to, ze u jednego przy temperaturze spalin X stopni wykropli sie woda w jego kominie nie oznacza wcale, ze u drugiego zajdzie to samo. Jeden moze wszak miec ocieplony komin systemowy, ktory prawie cala swoja dlugoscia jest 'schowany' w objetosci pomieszczen, a drugi bedzie mial nieocieplony komin murowany, ktory prawie cala dlugoscia bedzie stal na 'zewnatrz' budynku. I przy tej samej temperaturze spalin i temperaturze powietrza pierwszy komin bedzie suchy a w drugim moze sie cos zaczac wykraplac.

Edytowane przez chochla72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy odpowiedz. Przyznam jednak ze jestem zaskoczony tym ze twórca sterownika zadecydował za mnie ze albo ciepły powrót kotła albo komfort w postaci cyrkulacji. Wydaje sie to być zupełnie bez sensu tym bardziej ze te dwie pompy nawet nie pracują w jednym układzie.

 

Mozna by to w sumie zglosci Elektrosystemowi, ze nie jest to najszczesliwsze rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co? Najpierw się oblicza zapotrzebowanie a potem wg niego kupuje odpowiedni piec.

 

A po to np. żeby modulować mocą kotła w zależności do ilości metrów do ogrzania. Podam przykład, teraz mam 150m do ogrzania i mój ponar 26KW jest przewymiarowany ale za około 3 lata jak wykończę drugą kondygnację to będę miał 250m do ogrzania i wtedy mój piec będzie jak w sam raz więc logika nakazuje kupić piec na 250m i tak też zrobiłem. Po za tym przyda się mała moc w okresie letnim gdzie tylko CWU będzie ogrzewane.

Dla jasności nie odczuwam dyskomfortu z tego względu że mam przewymiarowany piec bo on ładnie chodzi też na małej mocy ale jestem po prostu ciekawy takiego zabiegu i czy to coś zmieni.

Ponar 17KW posiada 8 rur w wymienniku a Ponar 26KW posiada 12 rur i teraz pytanie: czy jak zaślepię 4 rury w moim ponarze 26KW to zmniejszę jego moc do tych około 17KW czy raczej nie bo i tak ilość wody w piecu się nie zmienia? Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a próbował ktoś taki myk zrobić, mianowicie przy małym zapotrzebowaniu na ciepło spróbować obniżyć moc kotła poprzez zaślepienie w wymienniku rurowym niektórych rur? ma to jakiś sens?

 

Zobacz ten film, w pewnym momencie (ok 3 minuty) jest dokładnie to o czym mówisz - w wersji automatycznej. Kocioł na pelety i kosztuje od 9900 Euro (6-18kW)

http://www.youtube.com/watch?v=6NyU-uTk1og&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ten film, w pewnym momencie (ok 3 minuty) jest dokładnie to o czym mówisz - w wersji automatycznej. Kocioł na pelety i kosztuje od 9900 Euro (6-18kW)

http://www.youtube.com/watch?v=6NyU-uTk1og&feature=related

 

No rzeczywiście oto mi chodziło tylko że jedna rzecz mnie zastanawia mianowicie ilość wody w piecu, jak zaślepię rury w wymienniku to cały czas jest ta sama ilość wody w piecu do ogrzania więc piec mniejszy szybciej uzyska zadaną temp. spalając mniej paliwa a u mnie tylko przedłuży się czas osiągnięcia zadanej temp. a paliwa spalę tyle samo. Tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...