Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

 

Powiem szczerze, ze nie bardzo rozumiem to co napisales. Na moj dzisiejszy stan wiedzy sterownik nie daje mozliwosci sterowania pompa, ktora nie jest fizycznie podlaczona do niego. Jesli wiec, tak jak napisales, nie masz jej w instalacji to w jaki sposob sterownik ja wlacza?

 

 

Wydaje mi się że samo podłączenie czujnika powrotu aktywuje pracę pompy mieszającej, podobnie jak podłączenie czujnika wewn/zewn aktywuje możliwość włączenia trybu pracy regulatora wewn/zewn.

Ponadto ja u siebie mam spięte zasilanie pompy CWU i pompy mieszającej i uruchomienie się pompy mieszającej uruchamia tak naprawdę pompę CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Alk moja interpretacja tego przysłaniania jest inna, przysłonięcie powoduje wzrost ciśnienia spalin żeby zbyt szybko nie poleciały w komin, widać źe otwierają się i zamykają podobnie jak w głowicy w ciągniku :) w Ogniwie nacięcia w płomieniówkach powodują dobijanie spalin do wymiennika i tym samym więcej ciepła ze spalin odbiera ten wymiennik . Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alk moja interpretacja tego przysłaniania jest inna, przysłonięcie powoduje wzrost ciśnienia spalin żeby zbyt szybko nie poleciały w komin, widać źe otwierają się i zamykają podobnie jak w głowicy w ciągniku :) w Ogniwie nacięcia w płomieniówkach powodują dobijanie spalin do wymiennika i tym samym więcej ciepła ze spalin odbiera ten wymiennik . Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

 

Przy zapotrzebowaniu na energię poniżej 50%, kocioł redukuje powierzchnie grzewcze (więc powierzchnię wymiennika) spotykające się z gorącym powietrzem. O ciśnieniu tutaj nic nie mówią. Widoczne w animacji sprężyny służą do czyszczenia wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do obejrzenia najnowszych fotografii kotła OGNWO EKO PLUS 16kW

http://zawijan.wordpress.com/burner-s-nowy-palnik/?trashed=1&ids=1017

 

powiem szczerze: jak widzę te cegły to czuję się dziwnie jak potencjalny nabywca tego kotła......po prostu zdegustowany.

Ja rozumiem że testuje się produkt, itp, itd.....ale nie przypuszczałe, że tak szanujący się producent jak Ogniwo wypuści najpierw na rynek produkt który jest nie do końca sprawdzony, a teraz niby juz skonczony, ale z jakimis cegłami.....

mimo całej przychylności dla tego produktu naprawdę zastanawiam się czy sobie tego kotła nie odpuścić.....

Dobrze że np. kupując samochód producent nie karze nam wstawić wersalki albo do nowej lodówki lodu w kostkach......

sry.....ale to lekka przesada......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze: jak widzę te cegły to czuję się dziwnie jak potencjalny nabywca tego kotła......po prostu zdegustowany.

Ja rozumiem że testuje się produkt, itp, itd.....ale nie przypuszczałe, że tak szanujący się producent jak Ogniwo wypuści najpierw na rynek produkt który jest nie do końca sprawdzony, a teraz niby juz skonczony, ale z jakimis cegłami.....

mimo całej przychylności dla tego produktu naprawdę zastanawiam się czy sobie tego kotła nie odpuścić.....

Dobrze że np. kupując samochód producent nie karze nam wstawić wersalki albo do nowej lodówki lodu w kostkach......

sry.....ale to lekka przesada......

 

Kupiłem Eko+ w jego pierwszej wersji. Po jakimś czasie testowałem przez jakiś czas palenie z takimi cegłami klinkierowymi położonymi na ruszcie. Po kilku tygodniach wywaliłem te cegły, ponieważ piec chodził z nimi znacznie gorzej. Po wyrzuceniu cegieł całkiem inne palenie. Pozostawiłem tylko dwie cienkie szamotki na ruszcie. Poza tym patrząc na zdjęcia zawijana widzę że obie wersje eko+ różnią się rurami w wymienniku. W moim jest 3 rury w rzędzie, są pod innym kątem, nie ma zawirowywaczy, zamiast szamotek jest metalowa zasłona i nie ma tej metalowej osłony przy czopuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Eko+ w jego pierwszej wersji. Po jakimś czasie testowałem przez jakiś czas palenie z takimi cegłami klinkierowymi położonymi na ruszcie. Po kilku tygodniach wywaliłem te cegły, ponieważ piec chodził z nimi znacznie gorzej. Po wyrzuceniu cegieł całkiem inne palenie. Pozostawiłem tylko dwie cienkie szamotki na ruszcie. Poza tym patrząc na zdjęcia zawijana widzę że obie wersje eko+ różnią się rurami w wymienniku. W moim jest 3 rury w rzędzie, są pod innym kątem, nie ma zawirowywaczy, zamiast szamotek jest metalowa zasłona i nie ma tej metalowej osłony przy czopuchu.

 

peem26 czy ty w swoim kotle wogóle nie masz zawirowaczy?bo u mnie są przy dwóch rurach od strony czopucha.Szczerze powiedziawszy dla mnie żenada że sprzedaje się coś nie do końca sprawdzonego,ale być może to jeszcze nie koniec badań i za jakiś czas zaskoczą nas jakimś jeszcze innym eko+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peem26 czy ty w swoim kotle wogóle nie masz zawirowaczy?bo u mnie są przy dwóch rurach od strony czopucha.Szczerze powiedziawszy dla mnie żenada że sprzedaje się coś nie do końca sprawdzonego,ale być może to jeszcze nie koniec badań i za jakiś czas zaskoczą nas jakimś jeszcze innym eko+

 

Nie, od początku nie było. Też masz eko+ ? A ile masz otworów w palniku? Chodzi mi o ilość wierszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgo dla Ciebie wada to dla mnie zaleta, uważam że to świetny pomysł, ceramika jest lepsza od żeliwa.

 

Nie o to chodzi że się czepiam!..jak tam powinna być ceramika, to fabrycznie i jakaś normalna, a nie cegła!!! nie ma dla Was to znaczenia?

Jeśli kocioł jest robiony przez inzynierów czy profesorów, wydaje sie ciężką kasę na badania w Instytutach, konsument płaci się za niego ciężko zarobione pieniądze, jest wokół niego robiona otoczka że jest bardzo dobry - w co nie wątpie żeby było jasne - to według mnie nie może być mowy o wkladaniu jakichś cegieł klinkierowych do środka żeby było lepsze spalanie czy dopalanie.......

Jako podejrzliwa osoba mam prawo przypuszczać, że ktoś coś przegapił na etapie projektowania, planowania czy produkcji

może to i niewielka wada....ale jednak jak dla mnie to pewien dyskomfort - no taki już jestem .. :yes:

Bo ja do tej pory cały czas myślałem, że "prowizorkę" to się robi w garażu i sprzedaje na alledrogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, od początku nie było. Też masz eko+ ? A ile masz otworów w palniku? Chodzi mi o ilość wierszy.

 

Właśnie palnik mam też inny niż ten na zdjęciach co jest chyba wadą gdyż pali się tylko od strony podajnika czyli wynika z tego że jest za duży.

Mam pięć członów i pięć wierszy otworów,jak miałem w sterowniku ustawiony program na eko+ 16 kw to potrafił mi przesypywać wogóle nie spalone paliwo do popielnika po zmianie na program dla eko 15 kw jest troche lepiej ale rewelacji nie ma więc moim zdaniem ten palnik jest poprostu za duży i będe domagał się zmiany od producenta na prawidłowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi że się czepiam!..jak tam powinna być ceramika, to fabrycznie i jakaś normalna, a nie cegła!!! nie ma dla Was to znaczenia?

Jeśli kocioł jest robiony przez inzynierów czy profesorów, wydaje sie ciężką kasę na badania w Instytutach, konsument płaci się za niego ciężko zarobione pieniądze, jest wokół niego robiona otoczka że jest bardzo dobry - w co nie wątpie żeby było jasne - to według mnie nie może być mowy o wkladaniu jakichś cegieł klinkierowych do środka żeby było lepsze spalanie czy dopalanie.......

Jako podejrzliwa osoba mam prawo przypuszczać, że ktoś coś przegapił na etapie projektowania, planowania czy produkcji

może to i niewielka wada....ale jednak jak dla mnie to pewien dyskomfort - no taki już jestem .. :yes:

Bo ja do tej pory cały czas myślałem, że "prowizorkę" to się robi w garażu i sprzedaje na alledrogo...

 

Święte słowa kolego,reklama jednak odniosła skutek i co niektórzy w tym i ja skuszeni rewelacją teraz powątpiewają czy decyzja o zakupie była słuszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa kolego,reklama jednak odniosła skutek i co niektórzy w tym i ja skuszeni rewelacją teraz powątpiewają czy decyzja o zakupie była słuszna

 

No chyba każdy sie zastanawia nad słusznością wyboru... Ja myślę czy nie warto było na plusa poczekać, ale z drugiej strony jego cena powala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie cegly zastanawiaja, ale mozna na to spojrzec z drugiej strony.

Producent mogl rowniez wziac kawalek stali, pomalowac go z jednej strony na zielono, z drugiej na czerwono... i powiedziec ze jest to jakis super cudowny deflektor wyprodukowany z tytanu lub bo ja wiem czego jeszcze. Czesc uzytkownikow pieca zastanawialoby sie zapewne czy czerwona strona ma byc z dolu czy z gory (gorace dyskusje).

Sam nie wiem, skoro dziala jak powinno i jest tanie w wymianie to dlaczego nie? Zawsze Ogniwo moglo sie nie przyznac ze to zwykle cegly, tylko jakies specyficzne i ze najlepiej je kupowac tylko u nich, bo oryginalne. Rozumie jednak osoby rozczarowane faktem montazu zwyklej cegly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack18....przeczytaj dokałdnie........tam jest podobnie jak w Eko Plusie rusztodeflektor ceramiczny oraz cała komora spalania ceramiczna.....jest wieksza temperatura wokół retory i lepsze spalanie , przez co kociołek ten może pracować na niższychc temperaturach...tak podaje producent.....i wydaje sie to być logicznym....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...