Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik BRUCER + sterownik eCoal


zawijan

Recommended Posts

Tak jest. Temperatury spalin należy porównywać tylko przy takim samym (zbliżonym odbiorze ciepła).

Im większy odbiór ciepła - tym większa moc efektywna kotła - tym wyższa temperatura spalin.

 

Budynek jest ten sam, temperatury na zewnątrz podobne więc w czym problem zwłaszcza u Was bo możecie odrzucić pomiary z dni gdy było zimniej).

 

U mnie też "skacze" temperatura czopucha, jednak termometr pokazuje maksymalną i od ostatniego czyszczenia 20 dni temu (w tym czasie spaliłem 250 kg węgla - jutro skończy się zasyp) zmieniła się o 1 K więc nie czyszczę nadal wymiennika i czekam aż wzrośnie jeszcze o 1.

 

Czyżby posiadacze wymienników pionowych wymigiwali się od porównania tłumacząc się dużym odbiorem ciepła (wczoraj i dzisiaj także ?) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Budynek jest ten sam, temperatury na zewnątrz podobne więc w czym problem zwłaszcza u Was bo możecie odrzucić pomiary z dni gdy było zimniej).

 

U mnie też "skacze" temperatura czopucha, jednak termometr pokazuje maksymalną i od ostatniego czyszczenia 20 dni temu (w tym czasie spaliłem 250 kg węgla - jutro skończy się zasyp) zmieniła się o 1 K więc nie czyszczę nadal wymiennika i czekam aż wzrośnie jeszcze o 1.

 

Czyżby posiadacze wymienników pionowych wymigiwali się od porównania tłumacząc się dużym odbiorem ciepła (wczoraj i dzisiaj także ?) ?

 

Suspenser załączam zdjęcia z wykresami 5 przykładowych dni od 20 01 2011 czyli od dnia wymiany całego korpusu do 10 02 2011. Świeższych niestety nie mam w tej chwili. Postaram się za momencik wkleić całe archiwum z stycznia i lutego do wglądu dla ciekawych. Wydaje mi się, że za bardzo się zapędzasz większość brucerów i Ecoali tu obecnych możesz obejrzeć na stronie esterownik.pl. U mnie jeszcze tej możliwości nie ma.

20 01 2011..jpg

05 02 2011..jpg

10 02 2011..jpg

27 01 2011..jpg

21 01 2011..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebsa Do pracy cyklicznej nie musisz posiadać żadnego czujnika natomiast do pracy pompy wyłączonej tak.Praca cykliczna polega na ustawieniu samemu czasu jej pracy i postoju ,praca pompy wyłączonej nią steruje czujnik wewnętrzny lub termostat.Na pracy pompy wyłączonej da się dużo zaoszczędzić jak ktoś ma dobrze ocieplony dom (w moim przypadku było to jakieś 1/5 dnia więcej niż praca na pogodówce i pompa stale włączona).Oszczędniej ale dużo spieków i nie dopalonego węgla.Pytanie tylko czy warto zaoszczędzić 40kg grochu dla takiej pracy nie wiedząc co będzie z piecem za 5 lat.

 

Minertu ale tak jak pisałem powyżej. Włączyłem tryb pracy pompy cyklicznej wstukałem jakiś tam czas pracy i postoju a pompa jak pracowała ciągle tak sposobu swej pracy nie zmieniła. Mam soft w wersji 0.0.2.4 czyli aktualny znajdujący się na stronie. W opisie funkcji figuruje zwrot praca cykliczna dla regulatora wewn. Więc jeśli robię coś źle to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu ale tak jak pisałem powyżej. Włączyłem tryb pracy pompy cyklicznej wstukałem jakiś tam czas pracy i postoju a pompa jak pracowała ciągle tak sposobu swej pracy nie zmieniła. Mam soft w wersji 0.0.2.4 czyli aktualny znajdujący się na stronie. W opisie funkcji figuruje zwrot praca cykliczna dla regulatora wewn. Więc jeśli robię coś źle to proszę o info.

 

A mnie się wydaje, że do pracy cyklicznej pompy musi być włączony regulator wewnętrzny lub termostat. Z kolei aby włączyć ten tryb podejrzewam, że musi być podpięty wcześniej czujnik. Nie chce mi się tego sprawdzać, ale na pewno mogę powiedzieć że nie mogę włączyć pogodowego regulatora kotła bo po prostu nie mam podpiętego czujnika zewnętrznego. Myślę że z regulatorem pokojowym jest podobnie. Tak więc samo włączenie w zaawansowanych pracy cyklicznej nic nie da. Trzeba jeszcze zmienić regulator wewnętrzny na pokojowy lub termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek jest ten sam, temperatury na zewnątrz podobne więc w czym problem zwłaszcza u Was bo możecie odrzucić pomiary z dni gdy było zimniej).

 

Podobne? Kiedy zaczynaly sie testy temperatury oscylowaly przy 0*. Ostatnie wpisy co do temperatury spalin pojawily sie w czasie gdy temperatura potrafila spasc do -10* (pisze z Polski centralnej). Przy tej drugiej masz prawie o polowe wieksze zapotrzebowanie na cieplo - to zaburza dosyc mocno jakakolwiek analize wplywu zanieczyszczenia wymiennika na temperature spalin jak dla mnie. Cokolwiek wiarygodnego mozna pisac od wczoraj poludnia bo dopiero wtedy temperatury powrocily w porownywalne rejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poczytałem i można dojść do ładu ,tylko czy nie powinno to spoczywać na producencie?Czy to nie czasem producent powinien to doszlifować i dopasować?

Myślę,że trzeba ten temat poruszyć u producenta.Jemu by to tez na dobre wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze byli: producent odlewów, firma wykonująca obróbkę odlewów i nacięcia, sprzedawca palników i na końcu producent kotła montujący palniki w swoich wyrobach. Cztery kontrole jakości. I co?

A potem jakiś mądrala powie: Zły palnik.

 

Zabrzmi to śmiesznie.Nabywca nie widzi tego gołym okiem ,ale liczy się efekt końcowy.Nie kupił bym samochodu widząc ,że w kołach nie ma powietrza.

Moim zdaniem ten kto sprzedaje produkt gotowy powinien o to zadbać.

Bo raczej tego w instrukcji nie napisze weź sobie stary to doszlifuj bo będzie Ci się źle w piecu paliło.

Myślę,że nie jeden się ze mną zgodzi a w Chinach nie mieszkamy żeby sprzedawać produkty nie dorobione.

 

Zrobić to i dopracować nie jest trudno ale nie każdy ma takie warunki,a może i nie ma na to czasu. Ja mam go nie za wiele ale przyjrzę się temu jak się ociepli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tego zdjęcia z rusztem awaryjnym.Dziś po pracy (nocna zmiana) pospawałem podpory pod żeberka żeliwne z rusztu awaryjnego.Wysokość 15,5cm szer 39cm 2 sztuki,osadziłem to na wspawanych fabrycznie płaskownikach rusztu awaryjnego.Na to żeberka,idealnie spasowało tak ,że deflektor jest 1mm pod żeberkami.Żeberka ułożyłem do góry nogami (wypukłym w górę).Cegieł raczej się nie włoży,chyba że od góry.Na razie zostawiam tak.

Mam warunki i chciało mi się,a jaki efekt? :) to napiszę za godzinę bo jeszcze od rana przy piecu nie byłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy palniku BURNER-S udało się uzyskać "stan idealny" - palnik odlewa i wykańcza ten sam producent, który produkuje kocioł. Tylko jeden odpowiedzialny. Nie ma z kim podzielić się odpowiedzialnością.

 

A jednak się da.Wystarczy nie odebrać produktu od firmy ,która go obrabia .

A swoją drogą,czy Burner-S pasuje do ogniwa? Tak pytam z ciekawości.Bo chyba jest za wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to śmiesznie.Nabywca nie widzi tego gołym okiem ,ale liczy się efekt końcowy.Nie kupił bym samochodu widząc ,że w kołach nie ma powietrza.

Moim zdaniem ten kto sprzedaje produkt gotowy powinien o to zadbać.

Bo raczej tego w instrukcji nie napisze weź sobie stary to doszlifuj bo będzie Ci się źle w piecu paliło.

Myślę,że nie jeden się ze mną zgodzi a w Chinach nie mieszkamy żeby sprzedawać produkty nie dorobione.

 

Zrobić to i dopracować nie jest trudno ale nie każdy ma takie warunki,a może i nie ma na to czasu.

 

Wiecie koledzy co ? Te niedoróbki które są nam sprzedawane za ciężką kasę z napisem NOWOŚĆ !!! powinny być nam rozdawane za darmo a nawet producenci powinni nam TESTEROM płacić lub dostarczać bezpłatnie paliwo za to że dostarczamy wielu cennych informacji które im pozwalają do wprowadzania nowych konstrukcji ( najczęsciej jeszcze nie gotowych) do sprzedaży.

To my użytkownicy końcowi w codziennej eksploatacji w różnych warunkach, na różnych obiektach możemy coś powiedzieć o tym, jaki efekt przyniosła ich praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...