Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Bukowej Chatki


Recommended Posts

Iwona i Mariusz całkiem niechcący wdepnęłam do Waszego domku i ... poczułam się jak u siebie. Co prawda, po lewej mam dobudowany garaż i łazienkę zamienioną miejscami z wc, ale reszta identyczna. A, kuchnię ze spiżarką też trzeba zamienić i już jesteście u mnie. Super projekt!! I mogę to już napisać: domek jest śliczny i funkcjonalny :)

Pozdrawiam ciepło!

 

Witaj TomKo i dziękuję za miłe odwiedziny!

Cieszę się, że podoba Ci się nasz domek, ale byłam z rewizytą u Ciebie i.. naoglądałam się, oj.. naoglądałam..

Już mieszkasz sobie i to jak..

Ale zapraszam do kibicowania mojej budowie.

Jeśli tylko starczy Ci chęci :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam, Iwonko, wysłałam materiały na podany adres, mam nadzieję, że doszły, płytka zielona jest ciekawa, ale to nie ta zieleń, moja ziemia obiecana to wieś Stary Wielisław niedaleko Polanicy, zdrowe powietrze, piękne widoki, fajni sąsiedzi, czy można chcieć czegoś więcej? :oops:

 

Witaj Gwiazdeczko!

Niestety, nie dostałam od Ciebie żadnych materiałów.

Może źle wpisałaś adres? :(

Sprawdź, proszę..

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko,

bardzo dziękuję za opis solarów, wygląda bardzo ciekawie, u mnie będzie dach na południe, więc idealnie do solarów, ale ponieważ nie mam o nich pojęcia, zastanawiałam się nad pompą ciepła powietrze-powietrze, potem stwierdziliśmy, że to za droga zabawa, a po przeczytaniu waszego opisu już sama nie wiem, może jednak ciepła woda ze słońca??

robiliście kalkulację jaki jest okres zwrotu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko,

bardzo dziękuję za opis solarów, wygląda bardzo ciekawie, u mnie będzie dach na południe, więc idealnie do solarów, ale ponieważ nie mam o nich pojęcia, zastanawiałam się nad pompą ciepła powietrze-powietrze, potem stwierdziliśmy, że to za droga zabawa, a po przeczytaniu waszego opisu już sama nie wiem, może jednak ciepła woda ze słońca??

robiliście kalkulację jaki jest okres zwrotu??

 

Witaj mamik!

Uważamy z Mariuszem, że przy zastosowaniu solarów nie można mówić o jakimkolwiek okresie zwrotu. Ciepłą wodę i tak musisz mieć i tak. Czy to będzie pompa ciepła, czy piec retortowy, zainwestować musisz. Inwestujesz jeden raz, potem tylko korzystasz. Koszt utrzymania solarów, to około 50 zł rocznie. Tyle kosztuje zużycie energii elektrycznej za pracę pompy i całej elektroniki. Ale wygoda jest tu niewspółmierna do jakiegokolwiek innego rozwiązania. Przy dobrze zainstalowanej i prawidłowo dobranej instalacji solarnej, jest ona w stanie zapewnić ciepłą wodę prawie w 80%, a sam rodzaj kolektorów jest tak dobrany, aby ją mieć nie tylko w czasie kiedy świeci słońce, ale także wtedy kiedy jest po prostu widno. Wiadomo, że mogą być momenty, kiedy trzeba będzie wodę dogrzać (np. tegoroczna zima). Ale w pozostałych trzech porach roku, nie muszę oszczędzać na podgrzewaniu wody, nie muszę palić w piecu, czy przyglądać się zużytej energii elektrycznej i oszczędzać na kąpieli z powodu wysokich rachunków za zużycie prądu. Po prostu podgrzanie wody będzie wtedy za darmo. I przy zerowym nakładzie naszych wysiłków. To jest nasza sprawdzona kalkulacja.

Ja nie zachęcam, mamik - ja tylko informuję :D.

Pozdrawiam Cię serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zachęcam, mamik - ja tylko informuję :D.

Pozdrawiam Cię serdecznie!

dzięki za informowanie :D

ja tak marudzę, bo "chciałabym a boję się", tzn. nie mam nikogo, komu mogłabym z czystym sumieniem zaufać, że dobierze mi urządzenia dobrze i ekonomicznie, a jak sama napisałaś - "dobrze dobrane i zainstalowane" zapewniają 80% ciepłej wody

poczytam na stronie z "waszymi" solarami, może coś mnie oświeci, jakieś słonko może :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytam na stronie z "waszymi" solarami, może coś mnie oświeci, jakieś słonko może :lol:

 

Poczytaj! Zawsze to lepiej wiedzieć więcej, niż za mało..

I nie "marudzisz" - rozumiem Twoje rozterki.

Ja jestem w tej lepszej sytuacji, że mam w domu "speca" od tych zagadnień :D.

Życzę, mamik, podjęcia właściwej decyzji..

Wieczorne uściski!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się cieplutko w ten zimowy okres!!! :) :)

Domek zapowiada się super :) :) .

 

Mam pytanko odnośnie mebelków kuchennych... to również moje klimaty :wink: :wink: . Gdzie wypatrzyłaś te mebelki??? Są bardzo ładne, kolorki super :) :) . Wprawdzie jestem z Lodzi ,ale może u nas znajdę takie... :oops: :wink:

 

Chetnie będę obserwowac dalsze zmagania z waszą budową.... Pozdrawiam :D :)

 

P.s mam taki sam czajnik hehe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Spóźnione podziękowania za umieszczenie projektu rzutów domku, tak sobie wyobrażałam z tym wc, ale jestem ciekawa co z kominkiem zostaje tak jak w oryginale? My kominek przesuwamy a wc robimy z części pom. gospodarczego. Projekt mamy właśnie w adaptacji.

Kolektory słoneczne to też fantastyczny pomysł, myslimy nad tym (a to jest to samo co solary?).

Mebelki do kuchni rownież w dobrym guście. Bardzo ładne.

Pozdrawiam!

Powodzenia w dalszej realizacji planów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się cieplutko w ten zimowy okres!!! :) :)

Domek zapowiada się super :) :) .

 

Mam pytanko odnośnie mebelków kuchennych... to również moje klimaty :wink: :wink: . Gdzie wypatrzyłaś te mebelki??? Są bardzo ładne, kolorki super :) :) . Wprawdzie jestem z Lodzi ,ale może u nas znajdę takie... :oops: :wink:

 

Chetnie będę obserwowac dalsze zmagania z waszą budową.... Pozdrawiam :D :)

 

P.s mam taki sam czajnik hehe :wink:

 

Witaj dorkaK!

Dziękuję za wizytę w Bukowej Chatce.

Jeśli chodzi o meble kuchenne, to zrobiłam zdjęcie gotowej ekspozycji we wrocławskim oddziale sklepu Black Red White.

Bardzo mi się podobają.

Pozdrawiam Cię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Spóźnione podziękowania za umieszczenie projektu rzutów domku, tak sobie wyobrażałam z tym wc, ale jestem ciekawa co z kominkiem zostaje tak jak w oryginale? My kominek przesuwamy a wc robimy z części pom. gospodarczego. Projekt mamy właśnie w adaptacji.

Kolektory słoneczne to też fantastyczny pomysł, myslimy nad tym (a to jest to samo co solary?).

Mebelki do kuchni rownież w dobrym guście. Bardzo ładne.

Pozdrawiam!

Powodzenia w dalszej realizacji planów :D

 

Witaj pietoska po długiej nieobecności :).

Kominek zostaje u nas w tym samym miejscu, ale co do funkcji kominka mamy trochę inne plany, które opiszę niebawem w temacie ogrzewania domku.

Z tego co wiem, coraz więcej osób myśli nad zastosowaniem kolektorów słonecznych (czy solarów, jak kto woli - to dwie nazwy tego samego urządzenia).

No cóż - trzeba zmierzać ku nowoczesności i ekonomicznym rozwiązaniom :D.

Pozdrawiam Cię cieplutko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Iwonko za odwiedziny i odpowiedź... :wink:

 

U nas w Lodzi też jest sklep BRW ,więc muszę odwiedzić i pooglądać, może będzie taka ekspozycja, to podpatrzę.... :) :wink: :) Dobrej nocki życzę!!!

 

Tak, nie ma to jak podpatrywanie gotowych pomysłów.

To najlepsza i najskuteczniejsza inspiracja, uwielbiam to :lol:.

Dobranoc, dorkaK..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, strasznie mi przykro, ze materiały nie dotarły spróbuję jeszcze raz, póki co, wspieram was duchowo, oczywiście robię sobie ściągę z waszych pomysłów, w lecie budowanie, w zimie kupowanie, gromadzenie, a latem znów z górki :p to takie niby proste, ale dopiero ty mnie oświeciłaś, pisz dalej, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gwiazdeczko!

Warto naśladować sprawdzone pomysły, więc na razie póki jest zima kupuj, gromadź materiały i sprzęty, budować będziesz bliżej wiosny :lol:.

Czekam na materiały inspiracyjne od Ciebie.

Myślę, że wyślesz je ponownie.

Będę pisać dalej, ale z wolnym czasem jest ciągle kiepsko.

Staram się, jak tylko mogę.

Nocne uściski przesyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widok własnej ziemi z lotu ptaka - BEZCENNE :D

poszukajcie teraz wersji zimowej, bo na zimowej będzie widać WASZ DOM!!!

zima przyszła, to pójdzie, u was wystarczy parę dni z temp na "+" i nic was nie zatrzyma

a zima w tym roku przepiękna i z tego się trzeba cieszyć

pozdrawiam serdecznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przegladam Twoj dziennik codziennie z nadzieja, ze napisalas cos nowego.

Na poczatku chcialam pogratulowac.Domek macie przesliczny, sama jestem na niego zdecydowana. Czy moglabys podac ile Was kosztowala kompletna wiezba wraz ze stropem oraz latami, i jeszcze napisz czym bedziecie kryc Wasza BUKOWA CHATKE czy blachodachowka czy dachowka? Jezeli moglabys podac tez koszt materialu na dach........ :oops:

Bardzo jestem ciekawa, gdyz probuje oszacowac koszt SSO. Dziekuje bardzo

Pozdrawiam i czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...